Wiadomości z Rudy Śląskiej

Kolejny film z postulatami wyborczymi Michała Baborskiego. Poznaliśmy nowe pomysły

 • Dodano: 2022-08-18 08:00, aktualizacja: 2022-08-17 21:37

Kandydat na prezydenta miasta, Michał Baborski, opublikował kolejny film z wyborczymi postulatami. Poprzednie nagranie było szeroko komentowane przez mieszkańców -  negatywnie oceniano zarówno jakość nagrania, jak i sposób przedstawiania postulatów. Jak będzie tym razem? Przekonajmy się.

Jednak się nie da

W poprzednim nagraniu Michał Baborski wymienił wśród swoich postulatów wybudowanie basenu w każdej dzielnicy miasta. Tym razem przyznał, że pełne zrealizowanie tego postulatu nie jest możliwe. Zaznaczył jednak, że będzie walczył o powstanie basenów w kilku dzielnicach.

-Nieraz widzimy, jak to w wakacje, przede wszystkim dziś, w tym okresie wakacyjnym są kolejki do basenu odkrytego. Wiadomo, że nie da się zrobić basenu w każdej dzielnicy jak to w swoich postulatach napisałem, ale podkreśliłem, aby to było w przynajmniej połowie tych dzielnic, aby chociaż w tych 2-3, więcej dzielnicach spróbować te baseny otworzyć. Nie wszystko da się zrobić, wiadomo, ale to są moje postulaty, które chciałbym zrobić, o ile się da. - przekonuje Michał Baborski.

Będzie bronił górnictwa

Po raz kolejny Michał Baborski wspomniał o tym, iż będzie walczył w obronie kopalń. Tym razem już z nieco mniejszym entuzjazmem – przyznał, że prezydent miasta niewiele może zrobić w tej sprawie.

-Wiem, że prezydent miasta sam jako taki nie może, ale jednak gdy on pokazuje otwarcie, że chce walczyć silnie o te kopalnie i tak dalej to na pewno jest to jakaś powiedzmy tutaj siła tej Rudy Śląskiej, że mają poparcie u prezydenta miasta, który chce te górnictwo tutaj utrzymywać.

Pewne postulaty podtrzymane

Michał Baborski nieco zmodyfikował swój program wyborczy, jednak pewne punkty pozostały niezmienne. Będzie postulował likwidację straży miejskiej, zniesienie prohibicji oraz obniżenie opłaty za śmieci. Dodatkowo odniósł się także do postulatu, o którym szef jego sztabu wspomniał na poprzednim nagraniu – wybiegi dla psów wszystkich ras. Kandydat wyjaśnił, że jego kolega się przejęzyczył i chodziło po prostu o wszystkie psy. Podtrzymał również postulat zniesienia opłaty za psa. 

- I tak dużo pieniędzy wkładamy m.in. weterynarz, czy to szczepienia dla tego psa czy to karma dla tego psa. Dlatego powinniśmy się tej opłaty jak najbardziej pozbyć.

Innowacyjne rozwiązanie

Jednym z najbardziej barwnych postulatów Baborskiego jest zaprzestanie wycinki drzew. Nie byłoby w tym niczego dziwnego, gdyby nie fakt, że ma zamiar dbać o zieleń, budując parkingi. Piętrowe parkingi.

- Rozwiązaniem może być parking jak w Bytomiu na Agorze, czyli piętrowy. Jest parter, piętro i tak dalej. Wtedy te samochody będą w jednym miejscu, nie będzie trzeba robić tych wycinek.

Baborski i tym razem nie zapomniał o najmłodszych. W nieco chaotyczny sposób opowiada o brakach na placach zabaw i niewystarczającej ilości koszy na śmieci.

Na koniec Michał Baborski dodaje, że liczy na wsparcie i pomoc mieszkańców. Koniecznie zapoznajcie się z postulatami kandydata i podzielcie się przemyśleniami w komentarzach.

Komentarze (24)    dodaj »

 • Nb

  6:20 "nie może tej butelki po soku wypić"

 • Nb

  Odklejony

 • Md

  Tomasz Jach ładnie przynajmniej jest odklejony a Ty przyklejony hahahaha h

 • Pan Patafian

  Ma mój głos, rozsądny program, szczególnie pilnie należy zająć się tą karuzelą czy raczej jej brakiem. Trochę martwi stan zdrowia nagrywającego, bardzo mu się ręką trzęsie, to może być poważne. Zalecam kontrolę u lekarza.

12

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również