Wiadomości z Rudy Śląskiej

Krzysztof Mejer kandyduje w wyborach na prezydenta miasta

 • Dodano: 2022-07-13 12:30

To już oficjalne! Krzysztof Mejer ogłosił w swoich mediach społecznościowych, że będzie kandydował w wyborach prezydenta Rudy Śląskiej. Przypominamy, że datę wyborów ustalono na 11 września.

Były wiceprezydent kandydatem na prezydenta

Wiele osób od początku podejrzewało, że były wiceprezydent Rudy Śląskiej, Krzysztof Mejer, będzie kandydował w najbliższych wyborach. Jako prawa ręka zmarłej prezydent Grażyny Dziedzic, poznał miasto i jego problemy od podszewki. Były wiceprezydent długo trzymał mieszkańców w niepewności i dotychczas nie deklarował, że będzie kandydował w jesiennych wyborach. Dopiero dziś Krzysztof Mejer w mediach społecznościowych opublikował oficjalną informację o starcie w wyborach. 

- Szanowni Państwo, to już postanowione! Zamierzam kandydować w przedterminowych wyborach na prezydenta Rudy Śląskiej. Wbrew pozorom ta decyzja nie przyszła mi łatwo, choć wiele osób brało mnie za „pewniaka”. Odbyłem w tej sprawie wiele spotkań, rozmów i konsultacji, bo od moich osobistych ambicji ważniejsze jest dla mnie dobro Rudy Śląskiej i polityczny spokój, na który zasługują mieszkańcy. O mojej decyzji ostatecznie przeważyły jednak rekomendacje od osób, które uważam za samorządowe autorytety, a także to, jak wiele pozytywnych sygnałów otrzymałem od Państwa oraz dotychczasowych współpracowników. – czytamy w poście Krzysztofa Mejera.

Jednocześnie Krzysztof Mejer zadeklarował, że ma zamiar dokończyć realizację projektów, nad którymi pracował z panią prezydent Grażyną Dziedzic.

- Zamierzam kontynuować to, co dobre i pracować nad tymi obszarami, gdzie wiele jest jeszcze do zrobienia.

Stworzy program z mieszkańcami

Były wiceprezydent przy okazji zachęcił mieszkańców do współtworzenia jego programu wyborczego. Prosi, aby włączać się do dyskusji i wskazywać sprawy, które są warte zrealizowania. 

- Wychodzę z założenia, że rozmowa jest najlepszym sposobem rozwiązywania problemów, a z nawet najbardziej zaciętych dyskusji mogą zrodzić się ciekawe i wartościowe pomysły. Taki też styl prezydentury chciałbym reprezentować - prezydenturę otwartych drzwi, nastawioną na dialog i współpracę. Chciałbym dążyć do tego, by być prezydentem wszystkich rudzian i działać ponad politycznymi podziałami, które wytworzyły się w Polsce w ostatnich latach, bo uważam, że w samorządzie nie powinno być dla nich miejsca. „Moją partią jest Ruda Śląska” - tej naczelnej zasady nauczyła mnie Pani Prezydent i jej zamierzam się trzymać. 

Przed byłym wiceprezydentem wiele formalności, takich jak zarejestrowanie komitetu czy zebranie podpisów. Wyraził nadzieję, że jego zwolennicy będą wspierali go aż do 11 września, do dnia przedterminowych wyborów. 

Komentarze (55)    dodaj »

 • Dżesika

  Co za szczery uśmiech

 • Endriu

  Temu panu już dziękujemy !!!

 • Stefan

  Pamietam, jak pare lat temu, wśród komentarzy, wiele, więcej było przeciwko Pani Prezydent Dziedzic..... Wygrała i to z dużą przewagą! Mam nadzieję, że tym razem tak będzie tez z Panem Mejerem. Trzyma kciuki!!!!!!

 • Swoj synek

  Ino nie Majonez, już downo się zepsuł. A Rudzianie nie gęsi i własnych kandydatów mają.

 • Pola

  Cóż....póki co dla mnie tylko Pan Mejer. Kontynuator zarządzania Pani Dziedzic. Można narzekać, krytykować ale nie ma innej alternatywy. PIS pokazał co potrafi w Polsce, boję się co może pokazać w Rudzie. Wybór trudny ale dla mnie oczywisty.

 • głosująca za dobrem

  odpowiedni człowiek na odpowiednim stanowisku, temu regionowi potrzeba silnej kaszubskiej reki, tu trzeba zmienić kulture i mentalność ludzi bo im tego brak, żur i wodzionka to juz historia, ludzi tu trzeba wykształcić i zmienic gospodarke, bo górnictwo jest przeżytkiem , nasz polski śląsk pragnie nowoczesnosci a nie straszących familoków i kominów.Wierzymy w Pana że nam rudzianom pomoże i dziekujemu za tak wspaniały dotychczasowy wkład w nasze miasto.Garstka ludzi sie sprzeciwia ale trzeba im wybaczyć, nie wszyscy są przecież idealni :)

 • Anna

  Racja:)

 • boluś

  Taki z niego Kaszub jak Ślązok !

 • TVN 24

  Zamierzam kandydować w przedterminowych wyborach na prezydenta Rudy Śląskiej. Wbrew pozorom ta decyzja nie przyszła mi łatwo, choć wiele osób brało mnie za „pewniaka”. Odbyłem w tej sprawie wiele spotkań, rozmów i konsultacji, bo od moich osobistych ambicji ważniejsze jest dla mnie dobro Rudy Śląskiej i polityczny spokój, na który zasługują mieszkańcy. O mojej decyzji ostatecznie przeważyły jednak rekomendacje od osób, które uważam za samorządowe autorytety, Panie Mejer to są pańskie słowa jest pan hipokrytom a dla czego?1. Trudna decyzja (pan się trzęsie jak dziecko na cukierek by dostać to stanowisko)2. Jakie to autorytety samorządowe pana namaścili na to stanowisko ( może te które przywiały z wiatrem z wybrzeża do naszego miasta)3. Jakie dobro naszego miasta leży panu na sercu. ( czy pan jest naprawdę tak głupi czy nie widzi pan co zrobił pan z tym miastem ze mieszkańcy nie życzą sobie żadnego SPADOCHRONIARZA który biega tylko po mediach się lansować bo to tylko potrafi)Można by tak wyliczać w nieskończoność ale wydaje mi się ze pan z takim charakterem i tak nic sobie nic z tego nie robi myśląc o swoim ego, SAMOCHWAŁA W KONCIE STAŁA to jest pan Mejer

 • kwiatowe

  Mejer jest jaki jest, ale patrzac na ta reszte co kandyduje to za bardzo nie ma wyboru.

 • Hanys

  Apel do Pani Aleksandry Poloczek. Niech pani jak najszybciej ogłosi swoją kandydaturę!!!

 • Obiektywnie

  Znam i aż się obawiam, bo jeżeli ktoś, kto niby zarządzał MOSIREM czy czymś podobnym nadaje się na prezydenta miasta to już nic dodać nic ująć, tylko usiąść i płakać. Ale niestety nie takie orły wygrywały wybory i pełnią najwyższe funkcje i urzędy. Dlatego obawa jest uzasadniona.

 • Maria Kowalska

  Panie Prezydencie, bardzo się cieszę z tej decyzji. Wiem że ludzie pamiętają Pana dotychczasowe zasługi i wybiorą Pana na kolejne lata. Tak dużo Pan zrobił dla naszego miasta. Wiele inwestycji, tych dokończonych i otwartych jest Pana zasługą. Pozdrawiam i liczę na to że będziemy świętować Pana zwycięstwo.

 • Ziga z Wirku

  95 % głosów pod artykułem przeciwnych.

 • mejer_raus

  Bele niy tyn gorol co chce zamykać gruby!!

 • popieram Mejera

  zamykac, mam dosyc tapniec

 • mejer_raus

  To raus do swoich gorolowic. Tukej gruby boły od zawsze!

 • Zygfryd

  Jak się nie podobo w Rudzie, bo zawodzają tąpnięcia to proponuja wyjazd na Kaszuby z Mejerem :)

 • Obiektywnie

  Bardzo nieetyczne ze strony portalu jest prowadzenie kampanii jednego kandydata. Od dnia, w którym stało się jasne, że będą wybory nie było dnia aby nie znalazła się w portalu informacja o KM. Oczywiście pozytywna dla KM. Cóż przykład idzie z góry w pewnym sensie media władzy zawsze są stronnicze. Oczywiście sprawa etyki i uczciwości dziennikarskiej jest sprawą uznaniową i nikogo nie interesuje, a do zwycięzców nikt nie będzie się czepiać. Ale mam nadzieję, że przynajmniej w tym wypadku nie potwierdzi się zasada, kto ma media ten ma władzę. KM nie powinien być wybrany na prezydenta, bo się nie nadaje ale to ocenią wyborcy, a portal jest od obiektywnego informowania i nie może sprzyjać lub nie sprzyjać, konkretnej kandydaturze. .

 • Rudzianin

  Ja tam widziałem artykuły o Modzelewskiej, Baborskim, Molu i Wesoły. Może Ci się portale pomyliły?

123

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również