Wiadomości z Rudy Śląskiej

Krzysztof Mejer ogłosił powstanie Otwartego Sztabu Obywatelskiego 

 • Dodano: 2022-07-28 14:30

W czwartek rano, przy ulicy Sienkiewicza w dzielnicy Wirek, odbyła się konferencja prasowa Krzysztofa Mejera. 

Start kampanii prezydenckiej Krzysztofa Mejera

Podczas spotkania z przedstawicielami mediów były wiceprezydent Rudy Śląskiej ogłosił start swojej kampanii prezydenckiej oraz powstanie Otwartego Sztabu Obywatelskiego. 

- Kilkanaście dni temu zarejestrowaliśmy komitet wyborczy. Dziś oficjalnie przystępujemy do kampanii wyborczej. Rozpoczęliśmy nasze działania od zbierania podpisów na pobliskim targowisku w Wirku. Od samego początku, kiedy ogłosiłem zamiar startowania w przyspieszonych wyborach, wymuszonych śmiercią Pani prezydent Grażyny Dziedzic, spotykam się z dużą falą pozytywnych opinii. Bardzo wielu mieszkańców kontaktuje się z nami, prosząc o informacje dotyczące kampanii, w związku z tym postanowiliśmy stworzyć Obywatelski Sztab Wyborczy, do którego zapraszam wszystkich mieszkańców Rudy Śląskiej. Wszystkich tych, którzy chcą, by polityka, którą realizował śp. Grażyna Dziedzic była wciąż w Rudzie Śląskiej realizowana, bo kierunek działań, jaki wtedy obraliśmy, był kierunkiem dobrym dla Rudy Śląskiej. Chcielibyśmy ten kierunek kontynuować, zwłaszcza że ta kadencja wciąż jest kadencją prezydent Grażyny Dziedzic. Musimy pamiętać o tym, że Pani prezydent miała ambitny plan wielu inwestycji w Rudzie Śląskiej. My chcielibyśmy ten plan dalej móc realizować - mówił podczas konferencji prasowej Krzysztof Mejer

Kandydat na prezydenta Rudy Śląskiej podczas swojego przemówienia przedstawił swoich najbliższych współpracowników tj. Aleksandrę Poloczek - prezesa Fundacji Przyjaciół Świętego Mikołaja, a zarazem dyrektora MOSiR, oraz Rafała Wypiora - rudzkiego radnego i społecznika, który obecnie sprawuje funkcję szefa Sztabu Wyborczego Krzysztofa Mejera. Już kilka dni temu Krzysztof Mejer poinformował, że jeżeli udałoby mu się wygrać wybory, Aleksandra Poloczek obejmie stanowisko wiceprezydenta do spraw społecznych. 

Powstanie Otwartego Sztabu Obywatelskiego

Krzysztof Mejer podczas konferencji poinformował także, że od dziś Otwarty Sztab Obywatelski będzie działał w Kochłowicach przy ul. Wyzwolenia 8. Biuro będzie otwarte od poniedziałku do piątku od 16.00 do 20.00. 

- Tam każdy otrzyma informacje związane z wyborami oraz dowie się, w jaki sposób może się przyłączyć do ludzi, którym na sercu leży przyszłość naszego miasta. Naszym celem jest kontynuacja dialogu z mieszkańcami oraz umożliwienie im czynnego uczestniczenia w kampanii wyborczej, bo to właśnie teraz będzie rozstrzygać się przyszłość naszego miasta. Jeszcze raz wszystkich Państwa zapraszam! Stwórzmy wspólnie Otwarty Sztab Obywatelski, nie tylko Krzysztofa Mejera, ale przede wszystkim Rudy Śląskiej - apelował Krzysztof Mejer. 

Komentarze (29)    dodaj »

 • REALISTA

  Pracowniku Mosir Pani Ola Poloczek też chcę zarabiać ćwierć miliona jako wiceprezydent. Dla Ciebie izamiast podwyżki jest akcją szukania skarbow w Chudowie więc bez narzekań heh.

 • pracownik, biedny jak wielu

  Z ogromnym zdziwieniem przyjmuję poparcie Pani Poloczek dla tego człowieka. Z jeszcze większym zaskoczeniem jej słowa o nim jako pracodawcy! Widać Pani Ola nie zna sytuacji finansowej pracowników MOSiR jak również innych pracujących w miejskich spółkach czy instytucjach! W "drużynie Grażyny" był zarówno ten Pan jak również i Pierończyk i nie przeszkadzało im, że gro pracowników zarabia minimalną krajową! Dla mnie ci panowie trwając na swoich stanowiskach (każdy po ćwierć miliona zł rocznie!) popierali taką, a nie inną politykę płacową! Więc dyrdymałki o podwyżkach niech sobie włożą! Cała ta ekipa z "drużyny..." zasługuje, by posłać ja w cholerę! Dla mnie ten człowiek to ładnie prezentujący się i jeszcze ładniej mówiący ignorant! Każdy mieszkaniec załatwiający u niego sprawę był na początku oczarowany, by ten stan przeszedł w ogromne rozczarowanie! Ludzie zwyczajnie czuli się zlekceważeni przez tego człowieka! Co do Pierończyka, brał udział w haniebnej sytuacji z śp. p. Mróz! To jest rzecz niewybaczalna! Lekką ręką oskarżył, co doprowadziło do tragedii! Nigdy oskarżeń nie potwierdzono! Za takie błędy należy płacić panie Michale wysoką cenę!

  • pracownik, biedny jak wielu
   2022-08-01 12:22
  • odpowiedz
 • Rudy

  Mejer. Byles i sie nie sorawdziles. Won

 • Znawca

  Precz z komuną, precz z tymi dziadami.

 • Miasto Ruda

  Jaki KANDYDAT TAKI KOMITET LEWACTWO I NEO KOMUNA 142 płci ludzkie To są te osoby które ze ślimaka zrobiły rybę A teraz krzyczą ze nie ma węgla a kto zabrał deputat 2,5 tony

 • Cynk

  Jeżeli chodzi o plan inwestycji typu: Panattoni w każdej dzielnicy, kolejne inwestycje drogowe wykonywane przez jedną i tą samą firmę czy finansowanie ze środków miejskich dróg dojazdowych do osiedli konkretnych deweloperów, to w przypadku wygranej tego sympatycznego Pana na pewno będzie on kontynuowany. A na teraz pytanie brzmi: kto finansuje taką bogatą kampanię wyborczą tego kandydata? Bo na pewno nie Ci, którzy ubierają się w koszulki i zasłaniają się kartonikami.

 • Nudziarz

  Pan M i pan W dwa równorzędne zagrożenia dla miasta, chociaż jakby z innych kierunków. Pierwszy dał się poznać jako niesłowny i mało kompetentny niby prezydent (bo faktycznie sprawował tę funkcję pod przykrywką choroby jego szefowej) drugi polityk katecheta nie znający się na niczym, któremu znudziło się posłowanie (oszukał ludzi, którzy na niego głosowali) jako poseł dał się poznać jako ten który nic nie może ( bo nic dla miasta i regionu nie nie zrobił ) ale obieca wszystko i prawie każdemu jak jego całe ugrupowanie. Efekty działalności tego ugrupowania i jego samego wszyscy odczuwają coraz bardziej. Ale jakby co to zawsze znajdą winnego tak jak za komuny. Wszystkiemu winni są cykliści, rewizjoniści i tak by można mnożyć, ale odpowiada ten który się zobowiązuje do czegoś. Jeżeli nie potrafi to niech zrezygnuje, a nie szuka ucieczki na kolejne stanowisko.

 • Piotr z Halemby

  Patrząc realnie największe szanse ma Wesoły. To tak obiektywnie patrząc. Elektrorat PiS zrobi swoje. Po drugie Pan Wypior. Przed ostatnimi wyborami razem z jedna z Pan startował z listy KO. Szukał gdzie ich przyjmą bo komitet DIedzicowej powiedział nara. W poprzedniej kadencji byli tzw trollami internetowymi popierającymi władze Miasta. Przyznała się jedna z Pan. Oczywiście po wejściu do Rady Miasta pitnal z KO w celu stworzenia jakiegoś tam swojego niezależnego koła min. Z Wodarskim. Taki oto mały zdrajca. Już przy wpisywaniu na listy KO mówiło się żeby na tego typa Wypiora uważać bo menda wywinie jakiś numer koni wywinął. Jego wiedza na temat samorządów była taka ze jak dostał się do Rady Miasta to wielkie zdziwienie ze musiał zrezygnować z zasiadania w MlodZiezowym Sejmiku województwa z tego co pamietam. Taki oto polityk pełna gęba. Do koryta pierwszy. Pare rzeczy możnaby napisać jeszcze o tym wielkim samorządowcy ale szkoda czasu na Wypiora. Co do Pana Mejera. Panie Mejer w Kochlowicach w ostatnim czasie to pan chyba niewiele ponad 400 głosów dostał. Z czym do ludzi.

 • Stev

  Ruda Śląska jako miasto jest w opłakanym stanie oraz bardzo zaniedbana niestety za tą sytuację odpowiada pan i św.pamięci pani Grażyna oraz cały wasz zarząd i co Pan może zrobić do miasta : wyciągać kasę oraz podwyżki za wszystko i ciągle mówić że pieniędzy nie ma

 • Mieszkaniec

  Panie Mejer, Pan nigdy mieszkańców nie słuchał i słuchał nie będzie, bo Pana nie intersuje dobro miasta tylko własny stołek. Każde grabie grabią do siebie i trudo aby było inaczej w Pana przypadku bo doskonale wie Pan (tak jak i Pana kolega drugi były vice) ile kasy można wyciągnąć z pracy w UM.

 • Stejsi

  Plus jego butne odpowiedzi w kierunku mieszkańców. Pamiętamy.

 • Ziga z Wirku

  Akurat Państwo zrobili spotkanie w miejscu które na przestrzeni ostatnich 20 lat umarło, dosłownie. Kto pamięta ul. Sienkiewicza, Dąbrowskiego, Teatralną z lat świetności to wie o czym piszę.. Teraz to smutny obrazek z tej dzielnicy które ożywa tylko w czwartkowe poranki.

 • Stejsi

  A czwartki też już niedługo znikną, bo już powoli się to dzieje

 • Łukasz

  do tej pory ten wypior z tymi swoimi kiermaszami i innymi [...]relami był mi obojętny ale teraz widzę jaka to menda

 • Rudzi

  Teraz tylko ta stronka bedzie dotyczyc p. Mejera ???

 • boluś

  Pikno ŻYDustawka ! NiyWypior podpiynty pod Mejera!

 • vice

  Co Ty masz do tych Żydów?

 • Beba

  Hapol tej sie już spokój, gańba-wstyd

 • Emeryt

  Mejer wie, że dzięki poparciu Aleksandry Poloczek ma otwartą drogę do krzesła, do którego tak prze, że wyłazi we wszystkich radiach i kilku telewizjach. Jej się nie dziwię bo pracuje tam, gdzie pracuje, ale innym osobom już tak. Wcześniej czy później poznacie się na nim wszyscy. Szkoda tylko, że ze szkodą dla miasta.

 • darek

  Jeszcze im mało rujnowania miasta to dalej chrapkę na urząd mają... Przyszłość miasta na sercu?. Przez tyle lat żadnych sensownych inwestycji w mieście tłumaczono rzekomo zmniejszaniem zadłużenia, a finał tego jaki jest to każdy widzi. Gdyby nie to, że Ruda leży w aglomeracji już dawno byśmy na dnie byli...

12

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również