Wiadomości z Rudy Śląskiej

Lewica ogłasza listę na Śląsku. Liderem listy w 31. okręgu wyborczym jest Maciej Konieczny

 • Dodano: 2023-08-24 09:00

Liderem listy w 31. okręgu wyborczym będzie Maciej Konieczny z partii Razem. Na “dwójce” znajdzie się Jerzy Woźniak, wiceprezydent Katowic i lider Nowej Lewicy na Śląsku.

W środę 23 sierpnia w Katowicach Lewica podczas konferencji prasowej zaprezentowała swoją listę w wyborach do sejmu w okręgu 31. Okręg obejmuje Katowice, Chorzów, Mysłowice, Piekary Śląskie, Ruda Śląska, Siemianowice Śląskie, Świętochłowice, Tychy i powiat bieruńsko-lędziński.

- Lewica chce nowoczesnego, opiekuńczego państwa, które szanuje prawa pracownicze, prawa kobiet i prawa mniejszości - mówił poseł Konieczny. - Ważny jest dla nas też rozdział Kościoła od państwa.

Jerzy Woźniak deklarował, że chce wykorzystać swoje doświadczenie z samorządu do pracy w Sejmie.

- Wiem, że samorządy potrzebują dodatkowych środków, żeby zapewnić każdemu dziecku dostęp do żłobka i przedszkola, tak żeby jego rodzice mogli wrócić do pracy. Będę o to zabiegał z poziomu Parlamentu - stwierdził.

Trzecie miejsce na liście zajmuje Natalia Nowak-Trojnar - radna osiedla Hałda-Brynów, lokalna działaczka zajmująca się kwestiami ekonomii społecznej.

Na liście znalazła się także Małgorzata Mierzejewska, specjalistka ds. polityki społecznej z Katowic i działaczka feministyczna, Gabriela Tomala-Bogacka, również związana z katowickim samorządem czy Michał Gęsiarz, który walczy o godne wynagrodzenia i warunki pracy dla akademii.

Komentarze (6)    dodaj »

 • Pawel7226

  Jedyna partia, która nie klęka przed klerem rozwalając 1,5 miliarda rocznie na religie w szkołach. Normalna, proludzka i nowoczesna.

 • Pawel7226

  Chyba jedyna opozycja obecnie w sejmie - cała reszta beż wyjątku klęka przed klerem i przepieprza 1,5 miliarda na religie w szkołach. Mój głos już drugi raz na nich

 • uczciwy komuch pisowski

  Żal takich ciemnych jak ty. Zmień kana, może ci przejdzie.

 • Uczeń Rudolfa

  Do "Halemba" otwórz warsztat wróżbiarski marnujesz się na swoim miejscu

 • Urwis

  To ten roznosiciel pizzy na granicy białoruskiej. Zmień pracę bo się kompromitujesz w polityce.

 • Halymba

  Lewactwo to dramat dla Polski i Śląska. LGBT w szkołach i przedszkolach, tysiące niepiśmiennych emigrantów z Afryki żyjący na nasz koszt. pełna władza UE nad naszym prawem i gospodarką, zamiana zł na euro, czyli drożyzna i ubóstwo społeczeństwa. Mam nadzieję że nikt rozsądny i dbający o przyszłość swoich dzieci i swoją nie poprze tych chorych ludzi.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również