Wiadomości z Rudy Śląskiej

Makulatura na misje. SPS nr 15 zachęca do udziału w akcji

  • Dodano: 2018-12-14 06:45, aktualizacja: 2018-12-14 07:12

Makulatura na misje – to regionalna akcja, do której zachęca Szkoła Podstawowa Sportowa nr 15 w Rudzie Śląskiej – Halembie.

17 grudnia w dzielnicach Halemba i Ruda stanie kontener, do którego każdy mieszkaniec będzie mógł wrzucić niepotrzebny papier. Pieniądze uzyskane ze sprzedaży surowca wspomogą mieszkańców Madagaskaru.

W naszej szkole akcja realizowana jest od 2016 roku i cieszy się dużą popularnością - informuje Joanna Szewczyk z SPS nr 15, odpowiedzialna za realizację projektu na terenie Rudy Śląskiej. - Pomysł zbiórek zrodził się po rozmowie z misjonarzami pochodzącymi z sąsiedniego Mikołowa – Paniów i spotkał się z ogromnym zainteresowaniem lokalnej społeczności – zaznacza Joanna Szewczyk. - Jak dotąd w różnych miejscach przeprowadzono już 18 zbiórek – dodaje.

Pieniądze uzyskane dzięki zbiórce makulatury wspierają przede wszystkim misję ks. Piotra Kemnitza MSF prowadzoną na Madagaskarze, konkretnie w Antanimieva. Zebrane dotychczas środki wsparły budowę szkoły i boisk sportowych.

Jesteśmy szczęśliwi widząc na zdjęciach uśmiechnięte dzieci. Dla nas to mobilizacja, by dalej organizować akcję i  zachęcać  do niej inne szkoły i placówki – zaznacza Szewczyk. Tego roku do Madagaskaru dołączyła Papua Nowa Gwinea, leżąca w Oceanii. Na miejscu także pracują Misjonarze Świętej Rodziny. - Każdego dnia borykają się z brakiem dostępu do wody, prądu, normalnych dróg. Żyją często w buszu, ale są blisko ludzi najuboższych, dla których chcą być jak Jezus, dlatego chcemy ich wesprzeć w tym wielkim dziele ewangelizacji – podkreśla.

Zbiórki prowadzone są co miesiąc, z wyjątkiem wakacji i ferii, w tych samych dniach we wszystkich placówkach objętych akcją. W Rudzie Śląskiej w najbliższy poniedziałek i wtorek /17-18 XII/ będzie można zostawić makulaturę przy dwóch placówkach: Szkole Podstawowej Sportowej nr 15 przy ul. Energetyków w dzielnicy Halemba oraz Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 7 przy ul. Bujoczka w dzielnicy Ruda. Do oznaczonych kontenerów makulaturę można będzie składać od godz. 8:00 w poniedziałek do 15:00 we wtorek.

W akcję zawsze chętnie włączają  się mieszkańcy. Jeden z chłopców umieścił nawet w bloku na klatce schodowej karton z napisem „Makulatura na misje” – mówi Joanna Szewczyk.

Organizatorzy akcji mają kontakt ze wspieranymi misjami, przez co na bieżąco śledzą ich rozwój. Odbywają się też spotkania z misjonarzami.

Misjonarz ks. Łukasz Skołud MSF w tym roku prowadził rekolekcje wielkopostne w parafii Bożego Narodzenia dla dzieci naszej szkoły. Zachęcał do zbierania makulatury i opowiadał o misjach na Madagaskarze. Ponadto szkołę odwiedził też świecki przyjaciel misji. Pokazywał zdjęcia, filmy oraz przedmioty, które przywiózł z Madagaskaru – wspomina Joanna Szewczyk. - Zachęcam wszystkich do włączenia się w prowadzone działania. Jestem pewna, że przy okazji porządków przedświątecznych w każdym domu znajdą się niepotrzebne papierzyska. Zapraszam też do kontaktu wszystkie placówki chcące włączyć się w to dzieło – mówi rudzka koordynatorka akcji.

Makulatura na misje. SPS nr 15 zachęca do udziału w akcji

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również