Wiadomości z Rudy Śląskiej

Marek Wesoły powalczy o fotel prezydenta Rudy Śląskiej [FOTO+FILM]

 • Dodano: 2022-07-18 12:00

Wybory na prezydenta Rudy Śląskiej już 11 września. Dzisiaj podczas konferencji prasowej swój start oficjalnie potwierdził poseł PiS Marek Wesoły.

Marek Wesoły kandydatem na prezydenta Rudy Śląskiej

To znana postać zarówno lokalnej, jak i krajowej polityki. Rodowity rudzianin obecnie jest posłem z ramienia Prawa i Sprawiedliwości. Dwukrotnie kandydował już na stanowisko prezydenta miasta – w 2014 oraz w 2018 roku. Zajął kolejno 3. i 2. miejsce. Mandat na posła na Sejm IX kadencji w okręgu katowickim uzyskał podczas wyborów parlamentarnych w 2019 roku.

Od dłuższego czasu spekulowano, że poseł będzie kandydował na stanowisko prezydenta Rudy Śląskiej. W zeszłym roku poseł udzielił wywiadu Dziennikowi Zachodniemu i Radiu Piekary. Już wówczas mówił, że ma zamiar wystartować w rudzkich wyborach – wtedy jednak nikt nie brał pod uwagę tego, że odbędą się one wcześniej, niż wskazuje na to kadencja pani prezydent.

Dzisiaj podczas konferencji prasowej Marek Wesoły oficjalnie potwierdził swój start w wyborach. 

- Chciałem dzisiaj ogłosić, tak, jak już wcześniej zapowiadałem, że zamierzam ubiegać się o urząd prezydenta miasta Ruda Śląska. Myślę, że to dla mnie jest decyzja bardzo mocno przemyślana. Jestem człowiekiem urodzonym w Rudzie Śląskiej. W tym roku skończyłem 50 lat i mam takie wrażenie, że Ruda Śląska ma takie moje DNA, bo praktycznie większość mojej działalności, biznesowej, samorządowej, czy politycznej poświęcam Rudzie Śląskiej - mówił Marek Wesoły. 

Marek Wesoły kandydatem niezależnym

Potwierdziły się także zapowiedzi posła Wesołego, że we wrześniowych wyborach zamierza kandydować, jako kandydat niezależny!

- Ważnym aspektem tej sprawy jest także to, że wystartuję jako kandydat niezależny. Mimo tego, że jestem posłem Prawa i Sprawiedliwości, w Rudzie Sląskiej chcę wystartować, jako kandydat niezależny. Ta decyzja, to również odpowiedź na oczekiwania mieszkańców. Już po ostatnich wyborach otrzymałem setki SMS-ów, maili od mieszkańców naszego miasta, że tak chcą oczywiście człowieka z Rudy Śląskiej, ale chcieliby, żeby startował jako rudzianin. Taką odpowiedź dzisiaj oferuję miastu Ruda Śląska. Nie mam zamiaru niczego odkrywać, ale te wybory dotyczą właśnie miasta Ruda Śląska. Moim marzeniem jest to, żeby tak wyglądała ta kampania. Żebyśmy rozmawiali właśnie o tym mieście, a nie o dużej polityce. Myślę, że jeżeli mieszkańcy Rudy Śląskiej dają się wciągnąć w taką kampanię, to będzie to ze szkodą dla tego miasta. Jestem przekonany, że to miasto ma przed sobą dobrą przyszłość i ogromne możliwości - mówił Marek Wesoły. 

Pierwsze postulaty wyborcze

Podczas konferencji prasowej poseł Marek Wesoły przedstawił kilka postulatów, które znalazły się w jego programie wyborczym. Wśród nich znalazło się m.in.: ratowanie Huty Pokój.

- Ruda Śląska spotka się tak jak cały Śląsk z problemami transformacyjnymi. W moim przekonaniu dzisiaj Rudzie Śląskiej potrzebne jest koło zamachowe rozwojowe. Ja mam pomysł na dwa takie koła, które mogą Rudę Śląską w aglomeracji, przesunąć na jedne z czołowych miejsc. Jedno, to sprawa, nad którą bardzo mocno pracuję, jako parlamentarzysta, to kwesta ratowania Huty Pokój i uruchomienia tam nowego, wielkiego zakładu. Nowej, dużej stalowni, która myślę, że postawiłaby Rudę Śląską jeżeli chodzi o przemysł, w zupełnie innym miejscu - mówił Marek Wesoły. 

W programie wyborczym Marka Wesołego znalazły się także plany zagospodarowania terenów po kopalni Pokój. 

- Jak słucham mieszkańców, rozmawiam z nimi przez te wszystkie lata, to coś co się w nich przewija to fakt, że Ruda Śląska nie ma takiego swoistego centrum. Jesteśmy miastem dzielnicowym, co rzeczywiście jest urokiem tego miasta i to przywiązanie do dzielnic jest bardzo cenne. Jestem przekonany, że te tereny po kopalni Pokój mogłyby się stać, takim centrum handlowo-gastronomiczno-rozrywkowym z zapleczem jeśli chodzi o wypoczynek, czy rekreację. Otoczonym zielenią. To 60 ha, które można w taki sposób zagospodarować i stworzyć tam swoiste centrum Rudy Śląskiej, a nawet całej aglomeracji śląskiej. Byłoby to absolutne koło zamachowe rozwoju Rudy Śląskiej - mówił Marek Wesoły. 

Marek Wesoły 

Przypomnijmy, że Marek Wesoły od 2010 roku sprawował mandat radnego Rady Miasta Ruda Śląska z ramienia Prawa i Sprawiedliwości. Był szefem Klubu Radnych PiS oraz przewodniczącym Komisji Budżetu i Przedsiębiorczości. Od 2018 roku był wiceprzewodniczący Rady Miasta. Prywatnie prowadzi własną działalność gospodarczą, a także od marca 2016 roku jest prezesem dwóch spółek prywatnych, Spółki Jelux Polska spółka z o.o. oraz Jelux spółka z o.o. Obecnie jest posłem z ramienia Prawa i Sprawiedliwości.

Komentarze (21)    dodaj »

 • boluś

  Ładnie to Młodych' NiyUświadomionych Cool'legów i Cool'leżanki córci' używać do zbierania podPISóf ? Żynada ! Som proś i som obiecuj ! Mejer [...]! ale znojduje głupszych łod siebie DOROSŁYCH !

 • W.

  Gdy widzi że jego PiSowcą nie wychodzi to nagle jest niezależny. Teolog -ani to ksiądz ani nie wiadomo kto. Jak każdy PiSowiec aż strach pomyśleć co jest gotów zrobić by wreszcie po tylu przegranych wreszcie osiągnąć sukces . Znów będzie kusił jabłkami. Ja nigdy bym mu nie zaufał

 • Rudzianka

  Kolejne Centrum rozrywki, o zakładach pracy, tak w sumie tylko o hucie Pokój jedno zdanie. Planowana budowa stalowni

 • boluś

  Marek W. herbu Jelita ' tyn to przynajmniej otwarcie godo co czegoś niy rozumie' niy wie ! Niy wiy co tu robi? niy rozumie po co kandyduje ? Itd mo prosto odpowiedź na syćkie pytania ! Może to kandydat idealny?

 • Katowice

  Wybierzcie się Mejera a potem zaś narzykajcie

 • Nudziarz

  Ani poseł, ani prezydent po prostu katecheta i to jest jego powołanie i przeznaczenie. A poważnie jeżeli ktoś jest posłem to nie po to ludzie (chociaż nie rozumem dlaczego) na takiego głosują żeby w sejmie ich reprezentował. Skąd pewność czy za dwa miesiące nie zmieni zdania i złoży urząd prezydenta żeby kandydować jeszcze gdzie indziej. Polityk powinien być odpowiedzialny. Ale jak ktoś nie może być samodzielny jako polityk to tak samo jako prezydent miasta będzie oczekiwał na rozkazy i polecenia z góry. Gdy który minister wyleci z rządu to zawsze będzie mógł zostać wice w naszym mieście. Kandydatura śmiechu warta. Na marginesie tragiczny zestaw ludzi na zdjęciu. Aż trudno komentować, ale to ci ludzie szykują się na stołki w mieście. Z tymi ludźmi prognoza taka jak dla całego kraju - równia pochyła, a dna nie widać.

 • #WesołyjakGodek

  Poseł Wesoły głosował w sejmie za Kają Godek! A dokładnie głosował za tym, by w wyniku GWAŁTU nie można było usunąć ciąży! Typowy Katotalib!

 • Wojtek

  Mejer z PO, Wesoły z PiS-u... Obaj tak samo niezależni

 • Bombon

  Wesoły mosz moj głos

 • Adam K.

  Mejer też jest niezależny z PO

 • Tylko nie Mejer

  lepszy niż Mejer

 • Jaruś

  Facet słynny z tego , że " cóś tu nie rozumie " .

 • Elian

  "Jestem posłem PiS ale wystartuję jako kandydat niezależny..." Śmiechu warte.]

 • Rudzianin

  Znam Pana Wesołego mimo że nie jest idealny tak samo jak jego partia ma wady i zalety ale na niego oddam mój głos. Rudzianin to najważniejsze, jakby chciał spokojne życie zostałby w Sejmie ale myśli o mieście i sporcie dlatego kandyduje. Jak dla mnie to szansa na zmiana

 • Rudzianka

  Ja też na niego już głosowałam w poprzednich wyborach i znów zagłosuję.

 • Obserwator

  Kandydat niezależny.. buchachachachachacha..

 • Ryl

  On naprawdę myśli, że ludzie w Rudzie to [...]. Kandydat niezależny, śmiechu warte. Załatw lepiej ten węgiel po 1000 zł.

 • Niestety nie

  Miałby mój głos gdyby nie był z pisu i nie popierał klechow.

 • Masz mój głos

  po zwycięstwo

 • Czop

  Facet ładujesz się w miasto o ,którym wiesz tylko tyle co przeczytasz, siedź w Sejmie jak ci dobrze.

12

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również