Ruda Śląska - portal miejski RudaSlaska.com.pl

Wiadomości z Rudy Śląskiej

Miasto deklaruję pomoc dla rodzin, które ucierpiały w poniedziałkowym pożarze

 • Dodano: 2020-01-23 14:15, aktualizacja: 2020-01-27 11:38

Miasto deklaruję pomoc dla rodzin, które ucierpiały w poniedziałkowym pożarze trzykondygnacyjnego budynku przy ulicy Krasińskiego. Na razie urzędnicy analizują sytuację osób poszkodowanych, by jak najlepiej dobrać odpowiednią formę pomocy.

Do pożaru doszło w poniedziałek 20 stycznia 2020 roku w kamienicy przy ul. Krasińskiego w Rudzie Śląskiej. W jego wyniku z budynku zostało ewakuowanych łącznie 23 mieszkańców, w tym dzieci. Żadnemu z lokatorów nic się nie stało. Zniszczeniu uległ jednak dach trzykondygnacyjnego budynku. Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego w Rudzie Śląskiej zdecydował, że budynek zostanie wyłączony z użytkowania. Na tę chwilę nie wiadomo kiedy mieszkańcy będą mogli wrócić do swoich mieszkań.

Miasto zadeklarowało pomoc

Dwa dni temu odbyło się spotkanie, w którym brali udział przedstawiciele władz miasta, Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej oraz poszkodowane rodziny. Jak mówi Adam Nowak - rzecznik prasowy rudzkiego magistratu - miasto deklaruję pomoc dla wszystkich osób, które ucierpiały w pożarze. Jak zaznacza, nie jest to łatwa sytuacja, ponieważ każda rodzina potrzebuje innego rodzaju pomocy. Niektórzy znaleźli schronienie u rodziny lub przyjaciół, za to mogą potrzebować ubrań, czy artykułów pierwszej potrzeby.

Obecnie rozeznajemy, jakie są potrzeby mieszkaniowe rodzin, bo każda z nich ma inną sytuację i stąd oczekuje czegoś innego. Jesteśmy gotowi, żeby udzielić pomocy - deklaruje Adam Nowak, rzecznik prasowy rudzkiego magistratu.

Poszkodowanym osobom pomaga także Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Rudzie Śląskiej

Część mieszkańców, która wyraziła chęć zamieszkania w lokalu zastępczym, otrzymała tymczasowe lokum. Obecnie pracownicy MOPS-u przeprowadzają wywiady środowiskowe z lokatorami spalonej kamienicy, aby ustalić jakiej pomocy potrzebują.

- Wystąpiliśmy do Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego z prośbą o dofinansowanie, dzięki któremu zwiększyłyby się pieniądze na pomoc dla osób poszkodowanych w pożarze – mówiła Monika Szczepańczyk - rzeczniczka MOPS w Rudzie Śląskiej dla Dziennika Zachodniego. - Ponadto w akcję zaangażował się Caritas, który przekazuje mieszkańcom komplety nowej pościeli. Dalsza pomoc jest uzależniona natomiast od stopnia zniszczeń lokali. Niestety w tej chwili stan budynku nie pozwalał na przeprowadzenie oględzin.


Źródło: Redakcja / fot. Fejsowe CB Radio

Zobacz także

Komentarze (10)    dodaj komentarz »

 • Wjl

  Tam ponoć u jednego z lokatorów często imprezy były policja często przyjezdzała a więc coś tu nie gra

 • Kb-p

  Co tutaj ma piernik do wiatraka ? To że imprezy byli i policja to pomocy nie potrzebuje ? Chyba tak samo ucierpiał jak pozostali...

 • Poszkodowany

  Jak wam nie jest wstyd takie bzdury pisać bo chodzi się już 2 dni po urzędach mopsach i jakoś dalej nic nie mamy

 • Ruda

  A myślisz,ze ktoś z kieszeni wyciągnie kasę żeby ci dać? To nie prywatne pieniądze urzędnika! Do mamy idź po pomoc,nie tylko twoje mieszkanie splonelo

 • cayenee

  Och, jakie tu morze empatii! Wyobraźni ci nie starcza Ruda, by sobie pomyśleć o tym, że zostajesz ze swoją rodziną BEZ NICZEGO. Super się wymądrza znad ekranu smartfonika w różowym etui, być może na kolacji u mamy, która leeeci z pomocą jak tylko trzeba. Na szczęście w tym mieście mieszkają też ludzie, którym wrażliwości nie brakuje. PS. Co ciekawe, jednymi z pierwszych ofiarodawców są mieszkańcy Nakła - to dopiero kuriozum!

 • Rysiek

  JUŻ 2 dni?! Żebyś się nie zmęczył ino.

 • Aaaaa

  Rozumiem, że jesteś jedyną osobą poszkodowaną. Z twojego komentarza wynika, że pozostali się nie liczą......Troszeczkę więcej pokory. Ciekawe czy dostałeś już odszkodowanie o ile je w ogole miałeś!!!!

 • Zbigniew

  Ubezpieczyć się trzeba i do roboty lazic.

 • rex

  Caritas jak zwykle niesamowicie pomocny. Przekazał mieszkańcom nowe komplety pościeli! Brawo! A datki najchętniej przyjmuje w formie gotówki...

 • Rak

  Życie...

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.