Wiadomości z Rudy Śląskiej

Miasto podpisało umowę z wykonawcą przebudowy kanalizacji deszczowej w Halembie

 • Dodano: 2022-05-09 14:00, aktualizacja: 2022-05-10 13:28

Miasto podpisało umowę z wykonawcą przebudowy kanalizacji deszczowej w Halembie. To duża inwestycja, obejmująca rejon ulic Solidarności, Miodowej, Racławickiej, Kosynierów, Zamenhofa, Olszynowej i Międzyblokowej.

Przebudowa kanalizacji deszczowej w Halembie

- Wkrótce rozpoczynamy modernizację kanalizacji deszczowej na osiedlu w rejonie ulic Solidarności, Miodowej, Racławickiej, Kosynierów, Zamenhofa, Olszynowej i Międzyblokowej w Halembie. Umowa z wykonawcą jest już podpisana. Powstanie nowa sieć, z większymi wylotami do Kłodnicy i separatorami podczyszczającymi wodę nim trafi do rzeki. Na koniec odtworzone zostaną nawierzchnie dróg, chodniki i parkingi - napisał wiceprezydent Krzysztof Mejer

Istniejąca kanalizacja jest tam już tak wyeksploatowana, że stwarza to problem nie tylko dla jej prawidłowego działania, ale również dla stanu ulic na osiedlu. 

- Najwyższy czas na jej wymianę. W ramach modernizacji powiększy się też średnica wylotów do Kłodnicy, a przed nimi zamontowane zostaną urządzenia usuwające zanieczyszczenia - napisała prezydent Grażyna Dziedzic

Koszt inwestycji jest pokaźny, bo wynosi aż 20,5 mln zł

Miasto pozyskało jednak na nią dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej. Zadanie jest częścią większego projektu "Chronimy Krople Deszczu", na który miasto otrzymało w sumie ponad 31 mln zł.

- Tak duży zakres prac oznacza niestety utrudnienia dla kierowców. Kiedy tylko uzgodnione zostaną zmiany w organizacji ruchu, niezwłocznie o nich poinformujemy - napisał wiceprezydent Krzysztof Mejer.

Przekazanie placu budowy planowane jest w połowie maja. Inwestycja została podzielona na dwa zadania. Pierwsze dotyczy zlewni „Miodowa” i ma się zakończyć w czasie 14 miesięcy, nie licząc okresu zimowego. Drugie obejmuje obręb zlewni „Międzyblokowa” i ma się zakończyć w ciągu 7 miesięcy.

Miasto podpisało umowę z wykonawcą przebudowy kanalizacji deszczowej w Halembie

Komentarze (11)    dodaj »

 • BOBBUDOWNICZY

  Wywalą grube mln zł a później nie będzie miał kto czyścić studzienek a po roku może dwóch większość będzie już zapchana i przy mocnym deszczu rzeka na drodze.

 • Ja

  Jakieś jaja już nie idzie wyjechać z bocznych osiedlowych ulic na główną stoi się do świateł 30 min. Godzina 7.30 i godz.16.30 to jakiś koszmar.

 • papa

  Jak wszystko rozkopią to dwa lata drogowego koszmaru, mam nadzieję że drogi będą na nowo asfaltowane na całej powierzchni a nie tylko w miejscach wykopów.

 • Marian

  Czas realizacji zadania, 5 lat.

 • Kpina + ironia / szydera

  No co ty? DROGOPOL nie jest aż taki szybki... :-) Poza tym nigdy nie wiadomo, co jest pod ziemią - a nóż do akcji włączy się miejski konserwator zabytków do spółki z archeologami, albo inny patrol rozminowania...

 • boluś

  Niych zgodna? Drogopl

 • BARBARA

  A co z ul kochlowicka i z ul aPanewnicka nadal ma zalewać prywatne domy i działki

 • Barbara

  A co z ul kochlowicka i Panewnicka

 • halemba

  nie zapomnijcie rozkopac wszystko w jednym czasie i zablokować wszystkich miejsc parkingowych... pomysl dobry przynajmniej nie utoniemy stojąc w korku w drodze wyjazdowej z halemby 2

 • Z Halemby

  Ale powiedz, spodziewasz się innej organizacji? Od lat każdy z wpisów o Halembie zalewa info od mieszkańców z prośbą o reakcje ponieważ koncepcja jednej ulicy z lat 60 dla tak dużego zaludnienia już sie zdewaluowała i może problem deszczu jest istotny ale dla ogromu ludzi dojeżdżających do halembskich osiedli brak przepustowości drogi jest ważniejszy bo stoimy tam CODZIENNIE OD LAT . W odpowiedzi… wyświechtany frazes Władz Miasta ( Pani Prezydent to chyba w ogóle zapomniała że Halemba należy do Rudy) „słyszymy” : „rozumiemy ale”…. I tu kolejna wymówka.

 • halemba

  znajac decyzje i nasza wladze, pozwolą na rozkopaie wszystkiego spadnie snieg i tak zima będziemy wyjezdzac z rozkopanej halemby ale chyba na sankach albo nartach biegowych :d

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również