Wiadomości z Rudy Śląskiej

Miasto ponownie uruchomiło przyciski dla pieszych na rudzkich skrzyżowaniach

 • Dodano: 2020-06-02 09:30, aktualizacja: 2020-06-02 16:03

"Od dziś ponownie uruchamiamy przyciski dla pieszych na rudzkich skrzyżowaniach" - poinformował we wtorek wiceprezydent Krzysztof Mejer.

W połowie marca w związku z panującym zagrożeniem epidemicznym i koniecznością minimalizowania ryzyka zarażeniem wirusem SARS-CoV-2, rudzki magistrat zadecydował o wprowadzeniu zmian w funkcjonowaniu sygnalizacji świetlnej dla pieszych. Sygnalizacje zostały przełączone w tryb pracy stało-czasowej, a przyciski detekcji pieszych zostały wyłączone.

Od dziś miasto ponownie uruchomiło przyciski dla pieszych na rudzkich skrzyżowaniach. Decyzja ta została podjęta w związku ze zwiększonym ruchem samochodowym.

- Od dziś ponownie uruchamiamy przyciski dla pieszych na rudzkich skrzyżowaniach. Zwiększony ruch samochodowy powoduje konieczność ich włączenia. Proszę jednak pamiętać o środkach bezpieczeństwa. Zasada mycia rąk po powrocie do domu wciąż najbardziej może nas chronić przed koronawirusem - napisał wiceprezydent Krzysztof Mejer. 

Zobacz także

Komentarze (7)    dodaj komentarz »

 • n4u

  Ciekawe co dają te przyciski na rudzie południowej. Czy wciśniesz czy nie i tak auta stoją tak samo, a jak nie zdążysz to musisz na czerwonym przechodzić chociaż żadne auto nie jedzie ...

 • obserwator

  Mogliby ponownie uruchomić 'kocie oczy' na przejściach dla pieszych... a nie że to wyłączyli w ramach oszczędności na prądzie

 • Pieszy

  Kolejny sukces w walce z pandemia. Zaproście jeszcze Kaczyńskiego na odblokowanie przycisków

 • Ja

  Jak były 2 osoby zarażone to przyciski były wyłączone i panika. Jak w mieście jest 220 osób chorych i dziennie dochodzą nowe to uruchamiają przyciski... gdzie tu logika? BRAWO

 • Dzejms

  A czym przyciś zeby sie nie zarazić? Łokieć nie chyto.

 • Cast

  Boszeee, czym ten nasz Prezydent się zajmuje, pisze o przyciskach:)))

 • Paula

  Nareszcie!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.