Wiadomości z Rudy Śląskiej

Michał Pierończyk podsumowuje kampanię i komentuje niską frekwencję w II turze wyborów

 • Dodano: 2022-09-25 22:30

Lokale wyborcze zostały zamknięte – w komisjach trwa właśnie liczenie głosów. Kandydat, który obecnie znajduje się na prowadzeniu, Michał Pierończyk udzielił telewizji TVS krótkiego wywiadu. Skomentował nieoficjalne wyniki wyborów oraz bardzo niską frekwencję.

Pierończyk prowadzi

Na ten moment (stan z 25.09.2022, godz. 22:30) Michał Pierończyk prowadzi z ilością 14681 głosów. Dla porównania  Krzysztof Mejer uzyskał 5504 głosów. Przeliczono głosy z 65 na 79 komisji wyborczych. 
Michał Pierończyk udzielił krótkiego wywiadu dla telewizji TVS. Podsumował w kilku słowach tą nietypową, trwającą około 70 dni kampanię wyborczą. 

- Kampania z jednej strony intensywna i szybka, z drugiej jednak wymagająca uwagi i zaangażowania, ponieważ był to okres wakacyjny przez długi czas i trzeba było się natrudzić, żeby do mieszkańców dotrzeć. Za mną dużo grupowych spotkań z mieszkańcami, takich, zdarzało się, że miałem po 2-3 takie spotkania w ciągu jednego dnia – mówi Michał Pierończyk w wywiadzie dla TVS.

Pierończyk: Ludzie nie wiedzą, gdzie mają iść

Jego uwadze nie umknęła również bardzo niska frekwencja zarówno w I, jak i w II turze wyborów. Na ten moment (stan na 25.09.2022, godz. 22:30) frekwencja w II turze wynosi zaledwie 20.68 %.

- Niektóry mieszkańcy, jak nie chodzili na wybory, to nie wiedzą gdzie mają iść [aby oddać głos - przyp. red.]. I to trzeba moim zdaniem poprawić. To mój taki pierwszy ważny wniosek z tej kampanii. Myślę, że tych procent frekwencji byłoby trochę więcej, a o frekwencję walczymy. Bo lepiej jest wygrać jak więcej osób głosuje, wtedy ta legitymizacja jest większa.

Skomentował także walkę o głosy wyborców, którą toczył ze swoim byłym współpracownikiem, Krzysztofem Mejerem.

- Konkurencja była trudna. Ja w ciągu tej kampanii często powtarzałem, to były takie moje dwa hasła, że nie ma prostych sytuacji i że trzeba myśleć pozytywnie. Dlatego myślę pozytywnie i liczę, że tą przewagę utrzymam i że te wybory będą zwycięskie.

Komentarze (13)    dodaj »

 • Tolek

  Nie byłem głosować bo z PO nie jest mi po drodze.

 • Ok.

  Majer miał poparcie PiS.

 • Gość

  Pań Mejer nie miał poparcia Pisu co za bzdury.

 • Pochwalam

  Bardzo słuszny wybór.

 • :(

  Ja nie byłem głosować w 2 turze bo nie było na kogo zagłosować, obaj już byli i obaj są tak samo marni. Przez najbliższy rok nic w tym Mieście się nie zmieni.

 • Jola

  Dziwię się, że frekwencja jest tak wysoka jak na tak marnych dwóch kandydatów. Osobiście nie poszłam dziś do lokalu wyborczego, bo nie zamierzam wybierać mniejszego zła, bo zło zawsze będzie złem.

 • Piter

  Zgadzam się w 100%. Ruda ma znowu kolejnego durnia u władzy.

 • Powodzenia

  Zapewne Twoje kompetencje są wysokie. Kandyduj następnym razem i szerz dobro.

 • Justyna

  Można było pójść i zaznaczyć dwa krzyżyki. Poprzednia z Pani strony nikt by nie dostał, a jednak frekwencja byliśmy wyższa

 • wstyd

  Nie oceniaj bo sama będziesz oceniona. Mnie do oceny ciebie wystarczy to co napisałaś o innych, a w szczególności fakt ze za wolną Polskę w której lidzie decydują o wyborach i mogą a nawet mają moralny obowiązek głosować walczyli i oddawali swoje cenne życie. Nie głosując obrażasz ich dokonania.

 • Dżesika

  Nie ma się czym chwalić

 • Super

  Brawo :)

 • Ernest_Vitczok

  Gratulacje! Teraz ta trudniejsza część, nie zawieść! Tym bardziej trudna, że będzie dość szybka weryfikacja!

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również