Wiadomości z Rudy Śląskiej

Mieszkańcy Rudy Śląskiej skarżą się na jakość wody. PWiK podjęło działania zapobiegawcze

 • Dodano: 2021-01-04 13:15, aktualizacja: 2021-01-11 12:51

Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Rudzie Śląskiej poinformowało wczoraj, że w związku z otrzymaniem od mieszkańców informacji dotyczącej pogorszenia się jakości wody, zostały podjęte działania zapobiegawcze.

- Pobrano próbki wody w strefie zasilania w wodę ww. części miasta. Badania nie wykazały przekroczenia parametrów jakości wody. Poziom chloru w dostarczanej do odbiorców wody jest w normie - czytamy w komunikacie PWiK.

W przypadku zaobserwowania przez mieszkańców jakichkolwiek niedogodności związanych z jakością dostarczanej wody prosimy o bezpośrednie zgłaszanie ich do PWiK, telefon nr 994 lub (32) 34 24 200. 

Komentarze (8)    dodaj komentarz »

 • rudzki

  Od ok.6 miesięcy muszę częściej odkamieniać czajnik.

 • ja

  Ciśnienie wody na Karmańskim to komedia, namydlisz się i czekasz, a tu ciurlika jak z c.....a.

 • inspirator

  Nie jest tak źle. Mogę ja porównać z ta z Zabrza czy Gliwic. Tam to katastrofa. W Panewnikach czysta ale chlor zbija z nóg. Filtruję ale wielkiej róznicy nie ma. Raport z Bykowiny Górnej

 • mgx

  przed czym zapobiegają "podjęte działania" - tzn "pobranie próbek" ?

 • n4u

  Oni sprawdzają te jakość w miejscu gdzie jest wpuszczana do wodociągów, jak mieszkasz w bloku masz tak stare rury, że jak przez chwilę nie ma wody to z pionu leci żółty szlam, spółdzielnia ma to gdzieś, a wodociągi dalej mierzą se te dobre wartości.

 • boluś

  Moge by tak Grześ' w ramach promocji wody dostarczanyj bez MPWiK pociągnął publicznie wody z hydrantu? Jakość gwarantowana!

 • boluś

  Fto niy mo filtra 'tyn wiy co czasym leci z kokotka. Ponoć testy wody przeprowadzo sie na małżach? My momy za testera Rybke' trza uszczelnić Akwarium w kierym siedzi i woda dlo miasta przepu[...] bez nie! Ciekawe kiej go zamuli?

 • mmm

  Taka czysta ta woda że trzeba ją filtrować bo kamień jak cholera się robi....

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.