RudaSlaska.com.pl - 20 lat

Wiadomości z Rudy Śląskiej

Młodzież imprezuje przy wejściu do oddziału przedszkolnego. Szkoła kwituje: „Wstyd”

 • Dodano: 2022-04-20 07:00, aktualizacja: 2022-04-19 13:57

W Szkole Podstawowej nr 27 od jakiegoś czasu działa oddział przedszkolny, do którego uczęszczają mali rudzianie. Niestety, okoliczna młodzież szczególnie upodobała sobie schody przy wejściu do przedszkola i organizuje na nich libacje alkoholowe. Po weekendzie pracownicy szkoły znaleźli przy schodach tuzin butelek po alkoholu. To jednak nie wszystko.

Ulubiony punkt młodzieży

Halembska młodzież szczególnie upodobała sobie boiska przy Szkole Podstawowej nr 27 – młodzi spotykają się tam, aby wspólnie pograć w piłkę lub zwyczajnie spędzać czas na świeżym powietrzu. Niestety miejsce to odwiedzają także amatorzy picia w plenerze, którzy szczególnie upodobali sobie schody prowadzące do powstałego stosunkowo niedawno oddziału przedszkolnego. Już od jakiegoś czasu pracownicy szkoły znajdują w okolicy butelki po alkoholu oraz mnóstwo innych śmieci. Jednak to, co nauczyciele znaleźli po świątecznym weekendzie, przerosło ich oczekiwania.

- Młodzieży! Bo do Was przede wszystkim kierujemy ten post! Tutaj chodzą małe dzieci! Od kilku tygodni borykamy się z tym problemem, ale teraz przeszliście samych siebie! – czytamy na mediach społecznościowych Szkoły Podstawowej nr 27.

Na Facebooku szkoły umieszczono kilka zdjęć – dokładnie widać na nich, jak imprezuje część okolicznej młodzieży.

Nie dla dużych dzieci

Problemem nie jest wyłącznie śmiecenie – pracownicy szkoły podkreślają, że młodzież notorycznie korzysta z urządzeń nieotwartego dotychczas placu zabaw. „Duże dzieci”, jak określają młodych ludzi, przeskakują przez płot i bawią się na huśtawkach i bujaczkach przeznaczonych dla znacznie młodszych dzieci. Może zatem okazać się, że przedszkolaki nie będą mogły korzystać z placu zabaw, gdyż jeszcze przed oficjalny otwarciem będzie uszkodzony.

Zobacz także

Komentarze (24)    dodaj »

 • prorok

  Masz rację Ewa, to nie młodzież....to wilki! ;))

 • Wstydliwy

  Butelka 50 gr. zostawiają pieniadze na ziemi. Jutro posprzatam

 • tomex

  nie masz paragonu.nici z interesu, w sklepie oddasz za 20 gr

 • tbs

  Są jeszcze sklepy, bez paragony na butelki.

12

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.