Wiadomości z Rudy Śląskiej

MOPS: Pomoc dla osób objętych kwarantanną

  • Dodano: 2020-04-09 08:15, aktualizacja: 2020-04-09 06:31

W Rudzie Śląskiej kwarantanną objętych jest obecnie 81 osób. Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej będzie dostarczać żywność osobom, znajdującym się w domowej izolacji, którym nie mogą pomóc najbliżsi i wolontariusze.

- W związku z nadzwyczajną sytuacją spowodowaną zagrożeniem epidemiologicznym, jak również wejściem w życie ustawy z dnia 2 marca 2020 roku o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych w kontekście zapewnienia dostępu do podstawowych artykułów spożywczych osobom objętym kwarantanną przez służby sanitarne, Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Rudzie Śląskiej informuje, że będzie organizował pomoc w formie wyżywienia dla osób objętych kwarantanną, zgłoszonych do Ośrodka przez Policję lub Sanepid, jako osoby wymagające tego typu formy wsparcia - czytamy na stronie MOPS.

Koszt wyżywienia dla jednej osoby na dzień wynosić będzie 18 zł. Posiłki osobom, znajdującym się w domowej izolacji, będzie dostarczała firma, która od stycznia przygotowuje i dowozi jedzenie osobom z terenu Miasta Ruda Śląska, które własnym staraniem nie mogą go sobie zapewnić.

Jak wynika z zaleceń Wojewody Śląskiego, należy jak najbardziej ograniczyć kontakt z osobami przebywającymi w kwarantannie, dlatego żywność dostarczana będzie raz dziennie, do miejsca zamieszkania wskazanych osób, przez osoby do tego zobligowane.

- Ze względu na ograniczenia higieniczno-sanitarne, zalecany kontakt z żywnością przez jak najmniejszą ilość osób oraz utrudniony dostęp do sklepów, oraz niektórych produktów, obecnie nie przewiduje się innej formy zabezpieczenia w żywność osób pozostających w kwarantannie - czytamy na stronie MOPS.

Zobacz także

Komentarze (1)    dodaj komentarz »

  • Mer

    Kwintesencja jest taka: pomożemy ale nie możemy.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.