Wiadomości z Rudy Śląskiej

MOPS dokonał wcześniejszej wypłaty świadczeń z państwowego programu "Rodzina 500 plus"

 • Dodano: 2020-03-16 12:30, aktualizacja: 2020-03-17 10:36

W odpowiedzi na liczne prośby mieszkańców Rudy Śląskiej dotyczące możliwości wcześniejszej wypłaty świadczeń z państwowego programu "Rodzina 500 plus" Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej poinformował, że dokonał już przelewów środków.

Od jutra, tj. od 17 marca br. Ośrodek nie będzie przyjmował stron w kwestii dotyczącej przyspieszenia wypłaty świadczeń, ponieważ świadczenia wychowawcze (500+) zostały już wypłacone, natomiast świadczenia rodzinne zostaną wypłacone do środy, tj. do 18 marca br. - czytamy na stronie MOPS.

Inne świadczenia planowane do wypłaty w miesiącu marcu br. również zostaną wypłacone w trybie przyspieszonym:

 • świadczenia rodzinne (tj. zasiłek rodzinny wraz z dodatkami do zasiłku rodzinnego, jednorazowa zapomoga z tytułu urodzenia dziecka, świadczenie pielęgnacyjne, specjalny zasiłek opiekuńczy, zasiłek dla opiekuna) zostaną wysłane na konta bankowe do środy, tj. do 18 marca br., natomiast zasiłki pielęgnacyjne zostały już wysłane na konta bankowe;
 • świadczenia z funduszu alimentacyjnego zostaną wysłane na konta bankowe do środy, tj. do 18 marca br.;
 • świadczenia z pomocy społecznej (tj. zasiłki stałe, zasiłki celowe, zasiłki okresowe) są wysłane na konta bankowe lub przekazem pocztowym na bieżąco.

Talony żywnościowe są wydawane zgodnie z terminem (we wtorki i czwartki) w Dziale Obsługi Stron w siedzibie Ośrodka przy ul. Markowej 20. Podczas odbioru talonów należy bezwzględnie zachować środki ostrożności oraz zastosować się do zaleceń pracowników.

W przypadku świadczeń niewypłaconych, pracownicy działów merytorycznych Ośrodka będą kontaktować się z klientami telefonicznie. Jednocześnie w przypadku pojawienia się wątpliwości ze strony klientów, bądź w kwestii uzyskania dodatkowych informacji w sprawie nierozpatrzonych wniosków, należy kontaktować się wyłącznie telefonicznie z pracownikami działów merytorycznych.

W przypadku świadczeń z pomocy społecznej należy kontaktować się wyłącznie telefonicznie z pracownikami Sekcji Pracowników Socjalnych adekwatnie do miejsca zamieszkania. Z uwagi na powyższe od jutra, tj. od 17 marca br. Ośrodek nie będzie przyjmował stron w kwestii dotyczącej przyspieszenia wypłaty świadczeń.

W związku z zapobieganiem rozprzestrzeniania się koronawirusa dostęp do Ośrodka zostanie ograniczony do minimum. O wszystkich zmianach będziemy informować na bieżąco na stronie internetowej oraz na FB Ośrodka, a także na tablicy informacyjnej znajdującej się przed wejściem do Ośrodka - czytamy na stronie MOPS.

Rząd wstrzyma wypłaty 13. i 14. emerytury oraz 500+?

Ostatnio pojawiły się plotki, że Rząd wstrzyma wypłaty 13. i 14. emerytury oraz 500+ w obliczu zaistniałej sytuacji panującej pandemii koronawirusa.

Minister Rozwoju – Jadwiga Emilewicz uspokaja, że wypłaty tych świadczeń nie będą wstrzymane w związku z wprowadzeniem stanu epidemicznego. Wszyscy obywatele, którym te wypłaty przysługują, mogą być spokojni.

Jak przekonuje Jadwiga Emilewicz, państwowy budżet jest przygotowany na takie sytuacje i zdarzenia, powyższe środki są zagwarantowane.

Zobacz także

Komentarze (61)    dodaj komentarz »

 • Bogusia

  Witam a co jeśli ktoś wogole niedostal 500 plus a dziecko w lipcu tego roku ukończy 18 lat

 • Patologia

  Sraty ..tarty..ale wy macie problemy w tych czasach .Jeżeli nie masz dzieci to możesz być zły nasz rząd bo ty od państwa nic nie dostajesz ...Ale po cholerke te ciągłe komentarze ,że patologia ,że pieniądze od podatników .. idźcie strajkować pod rząd aby mniej sobie pęsji dawali na wzajem i zaopatrzyli budżet państwa a nie ciągle jakieś żale ludzią wypisujcie ! Dają to biorę lecz nie głosowałam na PiS i co z tego pobieram 500plus bo mi się należy a podatki też płacę i co tez nazwie cię mnie patologią...Ludzie ogarnijcie się bo wyścig szczurów w XXI w jest tragedią.. Komuna właśnie zawistni ludzie pokazują .Aż smutne co się dzieje na tym świecie !!!!!!!!

 • Patologia

  Dobry za błędy ale to z nerwów ..wrrrrr

 • Ok.

  Sorry, wyluzuj, nikt cię nie piętnuje:)

 • pawel

  Skoro pincet jest dla was wszystkim to sie lepiej nie rozmnazajcie, bo jestescie nic warci.

 • haha

  Ja mosz recht, toć cie posuchomy.

 • Padre

  To jest najważniejsza informacja dla mieszkańca miasta mego. Aż żal, że tak jest.

 • Łoj tak

  Tak Pedre prawie całe społeczeństwo twego miasta to patole. Więc ta informacja jest najcenniejszą ze wszystkich.

 • Pracujaca

  Do tych debili co pisza ze oszczedzac panstwo bedzie jak nam nie dadza to miedzy soba sie podziela ha ha

 • alkomat

  Pracująca? Czy po pracy, co to za pijacki bełkot? Wytrzeźwiej a potem wróć na forum.

 • Pracujaca

  A ja pracuje i pobieram 500+ gdyby nie bylo go musiałabym robic na 2 etaty aby utrzymać rodzine bo jestem sama z 4 dzieci i nie siedze jak piszą co niektórzy jak patologia i przepijam tylko utrzymuje dzieci i dom ja nie zagladam nikomu do kieszeni i nie zycze aby ktos mi zaglądal czy mam 500+czy nie jak ktos nie chce nie musi skladac papierow i pobierac ale za to na dwoch eratach zap.... w innych panstwach to norma ze otrzymuje sie piebiadze na dzieci a my nie dosc ze za murzynami to jeszcze sprzeciwy ....

 • Tamara

  Popieram, i mam prośbę do tych przeciwnych oby nie byli tacy wredni i podli ,bo to że teraz macie to nie znaczy , że to uczciwie macie.

 • 500 +

  Nie musi się Pani tłumaczyć. Dadzą to bierz kobieto:)

 • Hhgg

  Super zgadzam się mój mąż też pracuje a wcześniej robił na budowie pieczarki na raz 500 plus pomaga dlaczego w innych państwach to jest i żaden burak nie drze mordy

 • Yoko

  Zamiast 500+ dac kasę na respiratory i odzież ochronna dla służby zdrowia.

 • Js

  Zamiast zawieszać ZUS i dawać kasę 80 procent wypłaty kupić maseczki

 • w punkt!!!

  Js najlepszy komentarz!

 • kwiatowe

  Madrzy ludzie tlumaczyli, ze czas koninkury sprzyja oszczedzaniu na gorsze czasy. Jednak lud wolal i wrzeszal: "Dej, dej wiencej nalezy sie nam". To teraz macie wy biedaki, ktore nie potrafia sie same utrzymac.

 • Dadex@interia.pl

  Co z koordynacją systemów. Czekamy po kilka miesięcy i teraz bez pracy.Dzieciom trzeba dzieciy trzeba coś dać jeść. Tak jest w Toruniu.

 • Xxxxx

  Tak czytam komentarze żeby dostawali te 500+ nikt by nic nie gadał.... Ale jak komuś trzeba pomocy nie mają czy jedno z drugim za pytaliście osobę która wychowuje sama dzieci i ledwo wystarcza od 1 do 1 czy szkoda wam te 500+ ... Człowiek człowiekowi wilkiem.... Ja nie mam to ty też nie powinnaś dostać zazdrość........ Powiem tak ja pracuje i mam te 500+ co tak wam przeszkadza ale wypłata i te 500+ jest ledwo wystarczające na leczenie mojego dziecka przez kilka miesięcy pracowałam po 12-16 godz żeby pomoc dziecku nie myśląc o niczym innym... Ja mogę oddać wam te 500+ temu kto tak zazdrości wes ... Jeśli co do rodzin gdzie jest alkohol tak racja w tym jest bo dzieci tego nie widzą nie mają nic ale rodzina która stara się i to widać to trochę szacunku bo nie tylko jedno i drugie płacisz podatek.... Nie raz myślałam że wolę nie mieć pieniędzy aby moje dziecko było zdrowe.... Ja nikomu nie żałuję pieniędzy że lepiej żyje że się powodzi .... Ja wychowuje sama syna....tak życie się potoczyło i nie mam do nikogo pretensji że ma więcej niż ja.... Jak się należy to dostaję.... A żałuję ten kto nie ma dziecka.... Idź adoptuj i ty dostaniesz.... Te 500+ jak tak ci boli że dzieci mają

1234

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.