Wiadomości z Rudy Śląskiej

Na rondzie pod prąd. W ciągu godziny w Wirku doszło do dwóch groźnych zdarzeń [FILM]

 • Dodano: 2021-12-20 10:15, aktualizacja: 2021-12-21 14:45

Rondo w Wirku obok C.H. Plaza staje się kolejnym, zaraz obok "zakrętu mistrzów", niechlubnym punktem na mapie drogowych absurdów Rudy Śląskiej. Niektórzy kierowcy, jak się okazuje, mają ogromny problem z przejechaniem przez okrągłe skrzyżowanie. 12 grudnia po raz kolejny doszło tu do kuriozalnej sytuacji, kiedy kierowca chciał wjechać na rondo z przeciwnego pasa ruchu. W ciągu godziny doszło tam do dwóch takich sytuacji.

Ruda Śląska: Na rondzie pod prąd

Do pierwszego zdarzenia doszło 12 grudnia około godziny 22:20. Kierowca samochodu osobowego, który poruszał się ulicą Obrońców Westerplatte, chciał wjechać na rondo z lewego pasa. Jadąc pod prąd, wjechał na rondo i skręcił w ulicę 1 Maja w kierunku Halemby

Do drugiego zdarzenia doszło godzinę później. Ta sytuacja niestety miała gorsze konsekwencje. Podobnie, jak przypadku pierwszego zdarzenia, kierowca osobówki jechał ulicą Obrońców Westerplatte. Na rondo wjechał z lewego pasa i co gorsze zjechał z niego w ul. 1 Maja również pod prąd. W wynik tego zdarzenia uderzył w prawidłowo jadący samochód. 

Całe zdarzenie nagrały kamery Business Control MONITORING.

Zobaczcie film:


Rondo w Wirku przerasta kierowców [WIDEO]

To jednak nie pierwsze takie zdarzenie w tym miejscu. Kierowcy wjeżdżający na rondo ulicą Obrońców Westerplatte notorycznie mijają umieszczoną w tym miejscu wysepkę lewą stroną i w ten sposób próbują włączyć się do ruchu na rondzie. 

Poniżej możecie zobaczyć filmy z podobnych zdarzeń na wireckim rondzie, zarejestrowane przez kamery Business Control MONITORING:


 


 


 

Komentarze (9)    dodaj »

 • Rudzianka

  Hahahhaha hahaha masakra co tu dodać żenada przecież to jest normalne rondo nic w nim dziwnego

 • Rudzianka

  A juz myslalam,ze tamten chce po stluczce nawiac

 • bobo

  miejskie ćpuny, zdrowy by normalnie jechał

 • kwiatek1ogk

  znalezione prawko w chipsach zobowiązuje

 • ksiundz

  Ten drugi miszcz to albo jakiś Anglik albo koszmarnie nawalony.

 • Jurek

  takie cuda to tylko hanys potrafi

 • Radosław Buchta

  Tak jak rondo przerasta kierowców, tak kilka linii tekstu przerasta dziennikarzy: "(...) i w ten sposób próbują włączyć się do ruchu na rondzie." Zajmując się tematyką bezpieczeństwa ruchu drogowego trzeba znać przynajmniej elementarne pojęcia z tego zakresu. Włączać się do ruchu można w kilku sytuacjach, ale nie ma wśród nich wjazdu na rondo. Przy tak oznakowanym obiekcie drogowym to po prostu ustąpienie pierwszeństwa, a nie włączanie się do ruchu.

 • Jorg

  Ten pierwszy to nie ta astra z tym nawalonym ukraińcem co miał 5 promili?

 • Zefel z Goduli

  błąd kierowców jest ewidentny i tu nie ma wytłumaczenia, ale skoro się tak już dzieje może na linii podwójnej i dojeździe do wysepki wstawić te gumowe, giętkie pachołki i nikogo już nie będzie kusiło jechać gdzie popapdnie.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również