Wiadomości z Rudy Śląskiej

Na skrzyżowaniu ulic Bytomskiej i Karola Goduli doszło do potrącenia rowerzystki

 • Dodano: 2020-09-17 12:00, aktualizacja: 2020-09-21 18:35

Dzisiaj w Goduli doszło do potrącenia kobiety, jadącej na rowerze. Poszkodowana rowerzystka została przetransportowana do szpitala na badania.

Do zdarzenia doszło w czwartek 17 września na skrzyżowaniu ulic Bytomskiej i Karola Goduli. Kobieta kierująca samochodem marki toyota przy wykonywaniu manewru skrętu nie zauważyła prawidłowo jadącej rowerzystki.

- Kobieta kierująca Toyotą Auris poruszała się ulicą Karola Goduli w kierunku Bytomia. Wykonując manewr skrętu w lewo (w ulicę Bytomską), kierująca nie zauważyła poruszającej się ulicą rowerzystki. Doszło do potrącenia - mówił st. asp. Arkadiusz Ciozak, oficer prasowy KMP w Rudzie Śląskiej.

Kobieta została przetransportowana do szpitala. Obecnie są jej wykonywane badania.

Na skrzyżowaniu ulic Bytomskiej i Karola Goduli doszło do potrącenia rowerzystki

Zobacz także

Komentarze (13)    dodaj komentarz »

 • Iwa

  3 tyg temu moi rodzice mieli wypadek na tym samym skrzyżowaniu. Facet z budowy wymusił pierwszeństwo i skasował cały tylni bok. Gościu dostał 300 zł mandatu i 6 punktów. Bez lawety i gruntowej naprawy się nie obyło.

 • jo...

  No rowerzyści też powinni uważać jak jedzie ulica oni myślą że on może wszystko na drodze.jechalem wczorej ulica Pawła na Chebziu a tam jest droga rowerowa a tam 2 rowerzystów jedzie się ulica i do mnie pretensje bo zatrzymałem na chwila samochód żeby im uwaga zwrócić że nie mam być mądry ino jechać dalej mom.

 • kierowcy i przepisy

  droga rowerowa jest na ul.Starej, na Pawła żadnej nie ma (mieszkam tam) a poza tym, jak nie ma zakazu czyli B-9 to może jechać rowerzysta po drodze, mimo znaku C-13/C-16 który dopuszcza ruch roweru po chodniku, ale nie nakazuje. Więc nie rozumiem co chciałeś im powiedzieć, mogłeś jedynie poprosić...

 • n4u

  Zgodnie z artykułek 33 KD masz obowiązek jechać ścieżką rowerową jeśli jest wyznaczona dla kierunku dla którego się poruszasz

 • boczek

  poprosić może o jakiś dokument dopuszczający do ruchu i ubezpieczenie w razie kolizji ? ps.jak namierzyć rowerzyste który uciekł z miejsca kolizji którą spowodował ?

 • Tom

  Kiedyś pisałem o tym samym, niestety wielu " kierowców " nie zna przepisów i myśli że jak jest droga rowerowa to musisz nią jechać :-).Jest dokładnie tak jak napisałeś , nie ma znaku zakazu to rowerem można jechać po ulicy.Podawałem nawet konkretne przykłady takich dróg z zakładami wjazdu rowerem ( KSE - Gliwice ) niestety nawet takie argumenty do niektórych nie docierają...

 • Gregor

  To spróbuj pojechać tą ,, drogą rowerową" na Pawle a zrozumiesz dlaczego jechali ulicą.

 • Zonk

  Ale w opisywanym przypadku rowerzystka jechała prawidłowo.

 • Godulorz

  Racja mało który rowerzysta jedzie tam drogą rowerową tylko ulicą.

 • fajerberga

  Czytanie ze zrozumieniem się kłania... Ty, jak jedziesz swoim bolidem i masz zielone światło, to zatrzymujesz się przezornie, bo ktoś przecież może ci zrobić kuku, jak wjedzie na czerwonym. Nie zatrzymujesz się? No widzisz, a powinieneś uważać, jak jedziesz ulicą, a nie myśleć, że możesz wszystko... Przecież kobieta jechała zgodnie z przepisami, tylko inna melepeta jej nie widziała :-(

 • Artur

  w tym wypadku rowerzysta miał pierwszeństwo. Ja wiem , że jeżdżą jak święte krowy ale akurat tu niczym nie zawiniła.

 • Izabella

  Proszę o kontakt jeśli ktoś zna rowerzystkę: i_z_d@int.pl

 • Karlus

  Sępy żerujacy na ludzkiej krzywdzie..

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.