Wiadomości z Rudy Śląskiej

Narodowy Fundusz Zdrowia zapłaci 1,2 mln dolarów za operację Fabianka z Rudy Śląskiej

 • Dodano: 2021-06-26 12:00

Przez wiele miesięcy trwała heroiczna walka z czasem. W akcję pomocy 2-letniemu Fabiankowi z Rudy Śląskiej włączyło się wiele osób, które zbierały fundusze na operację ratującą jego życie. Kiedy udało się zgromadzić 13 mln zł, a chłopczyk zakwalifikował się do operacji w klinice w Stanford w USA, a następnie poleciał za ocean, przyszła wyczekiwana odpowiedź z NFZ.


Okazuje się, że Narodowy Fundusz Zdrowia zapłaci 1,2 mln dolarów za operację Fabianka z Rudy Śląskiej. Operacja serca odbędzie się niebawem, bo 16 lipca. Następnie chłopczyka czeka jeszcze przeszczep wątroby, a jego koszty zostaną pokryte z pieniędzy ze zbiórki.

- Tak więc dostałam dziś informację od Kliniki w Stanford, że WYSTAWI FAKTURĘ ZA OPERACJĘ SERDUSZKA DLA NFZ. Tym sposobem można będzie Wykorzystać Płatność Otrzymaną Od Fundacji (Siepomaga) Jako Depozyt Na Pokrycie Kosztów Operacji Przeszczepu Wątroby. Gdy zakończą się wszystkie oceny przeszczepu, zostanie przedstawiony kosztorys – poinformowano na facebookowym profilu Fabiankowa Pomoc.

Tym samym zbiórka na leczenie Fabianka została zamknięta.

- I tak jak obiecałam wszystkie środki, które zostaną z leczenia Fabianka, zostaną przekazane na ratowanie życia innych dzieci. Ile środków zostanie na koncie, dowiemy się dopiero po zakończeniu leczenia Fabianka. Nie zapominajmy, że kosztorys nie obejmuje wszystkich kosztów leczenia w Stanford, rachunek całkowity dostaniemy dopiero około 4 miesiące po zakończeniu leczenia.


Przed Fabiankiem także miła niespodzianka. Niebawem w końcu dołączy do niego zarówno mama, jak i rodzeństwo.

Zobacz także

Komentarze (13)    dodaj komentarz »

 • sister of mercy

  "Tym sposobem można będzie Wykorzystać Płatność Otrzymaną Od Fundacji (Siepomaga) Jako Depozyt Na Pokrycie Kosztów Operacji Przeszczepu Wątroby. " - przecież to brzmi, jak zakamuflowana opcja niemiecka - wyrazy w środku zdania z dużej litery? A dwa - to, co napiszę, jest niepopularne, ale za 14 000 000zł można by uratować nie jedno dziecko. Wbrew powszechnie głoszonej tezie, że życie jest bezcenne - niestety, ale życie można wycenić drastycznie jako sumę cen poszczególnych organów, albo mniej drastycznie, jako kwotę, którą leczony może wypracować w formie płaconych podatków, wypracowanego dochodu itp. Jakiś czas temu było 1 500 000zł...

 • Xyz

  a już myślsłem , ze tylko życie prezesa jest bezcenne

 • Sub

  Szkoda ze nareszczie... bo nasz NFZ to jest jedna wielka pomylka..

 • 123

  To bardzo dobre informacje życzę dużo dużo zdrówka dla Ciebie maluszku walcz bądź dzielny i oczywiście dla rodziców dużo dużo siły. Jednak takie operacje powinny być zawsze refundowane z kasy chorych przecież to są małe dzieci skąd rodzice mają brać tak duze pieniądze to przecież chodzi o życie ich dziecka i wiadomo że zrobia wszystko aby te pieniądze zebrać Państwo daje jednorazowo 4 tyś. za urodzenie chorego dziecka i co dalej pozostawia rodziców samych a przecież to są potrzebne miliony złotych i dolarów aby uratować życie dziecka. Życzę wszystkim dzieciom i rodzicom dużo dużo siły w walce z chorobą. Oby więcej takich dobrych wiadomości nam przekazywali Pozdrawiam

 • Rudzianka

  Sorry uczepie sie,ale kiedys Panstwo nie dawalo nic nawet za urodzenie zdrowego dziecka,a teraz cos jest i wciaz ludziom zle. Mentalnosc narzekania...Spoleczenstwo tworza wszyscy nie tylko wybrancy w urzedach,my ich wybieramy,my decydujemy i my glosujemy,my wspieramy fundacje i rozne projekty ,ktore maja na celu pomagac dalej nie jednorazowo jak piszesz,my tworzymy ten swiat,bez nas nicsie nie dzieje Wiecej pozytywow,mniej negatywow a bedzie kazdemu dobrze.poprostu.

 • Mimoza

  Kurde, od czego wy jesteście!!!Fabianku, dalej jesteśmy z Tobą

 • Anioł

  Błogosławieństwa Bożego oby dzięki tej operacji Fabianek wyzdrowiał.

 • rex

  Tu trzeba pieniędzy i specjalistów a nie błogosławieństwa.

 • JP3

  Modlitwa może nie pomoże ale na pewno nie zaszkodzi

 • olo

  Nie pomoże. Ani modlitwa, ani błogosławieństwo. Tylko te tysiące ludzi którzy z dobrego serca wpłacając pieniądze od dwóch lat, bo nfz się długo zastanawiał. Dzięki tym ludziom chłopiec jest teraz tam gdzie jest więc nie mieszkamy do tego boga i nfz.

 • The Truth

  Jak chcesz się dowiedzieć jaki jest Bóg powiedz mu o swoich planach. Raczej trzeba trzymać kciuki za chłopaka i lekarzy. A Bóg niech nie przeszkadza

 • Rudzianka

  Poprzekrecales powiedzenie.I nie wmawiaj sobie,ze Twoj kciuk jest potezniejszy od palca Bozego.

 • Ap

  Daruj sobie takie komentarze.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.