Wiadomości z Rudy Śląskiej

Nie dość, że nie miał uprawnień... to jeszcze był nietrzeźwy!

  • Dodano: 2021-03-16 16:15

Policjanci rudzkiej drogówki zatrzymali nietrzeźwego kierowcę. Mężczyzna miał 0,6 promila alkoholu organizmie i nie posiadał uprawnień, bo te zostały mu cofnięte. Za przestępstwo kierowania w stanie nietrzeźwości, kodeks karny przewiduje karę do 2 lat pozbawienia wolności, tej same wysokości jest kara za kierowanie pomimo cofnięcia uprawnień.

Kolejny nieodpowiedzialny kierowca wyeliminowany z ruchu

W poniedziałek rano policjanci z drogówki, patrolując rudzką Godulę, zauważyli skodę, której kierujący zachowywał się nerwowo. W związku z podejrzeniem, że kierowca może być pijany, zatrzymali pojazd do kontroli. W trakcie rozmowy mundurowi wyczuli od 41-latka woń alkoholu, a kiedy sprawdzili dane kierującego, okazało się, że kierujący ma cofnięte uprawnienia do kierowania decyzją Prezydent Miasta.

Badanie rudzianina alkomatem wykazało 0,6 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna odpowie za kierowanie w stanie nietrzeźwości oraz kierowanie pomimo wydania decyzji o cofnięciu jego uprawnień. Za oba te przestępstwa grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo sąd wyda zakaz prowadzenia pojazdów i nałoży na 41-latka nawiązkę w wysokości 5 tysięcy złotych.

Po raz kolejny Policja apeluje do kierowców, aby nie wsiadali za kierownicę po spożyciu nawet najmniejszej ilości alkoholu. Jazda na podwójnym gazie zaburza zdolność do właściwego postrzegania rzeczywistości, co z kolei wpływa na podejmowane decyzje za kierownicą. Niestety, wiele osób wciąż igra z życiem i zdrowiem swoim oraz innych uczestników ruchu drogowego.

Zobacz także

Komentarze (1)    dodaj komentarz »

  • observer

    Dlaczego media informują o możliwym max wymiarze kar, a nie o rzeczywistych karach nakładanych na takich delikwentow? Domyślam się że faktyczne kary nie są zbyt dokuczliwe, skoro takich przypadków jest coraz wiecej.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.