RudaSlaska.com.pl - 20 lat

Wiadomości z Rudy Śląskiej

Niebezpieczne odpady mogły być przywożone na teren Rudy Śląskiej od kilku miesięcy

 • Dodano: 2022-02-11 14:30, aktualizacja: 2022-02-28 13:33

Wspólne działania policjantów z Rudy Śląskiej, Katowic i Krakowa oraz śląskich i małopolskich inspektorów ochrony środowiska zapobiegły dalszemu składowaniu bardzo niebezpiecznych odpadów. Na rekultywowanych terenach poprzemysłowych w Rudzie Śląskiej, stróże prawa zatrzymali kierowcę ciężarówki, który wysypywał niebezpieczne odpady. Ładunek, zamiast trafić do firmy zajmującej się jego utylizacją, został zrzucony w miejscu, gdzie mógł zagrażać nie tylko środowisku.

Nielegalne składowanie niebezpiecznych odpadów na terenie Rudy Śląskiej

W ubiegłym tygodniu policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą wraz z inspektorami ochrony środowiska z Katowic i Krakowa ustalili, że z firmy, która ma swoją siedzibę w woj. małopolskim wywożone są ciężarówkami niebezpieczne dla środowiska odpady. 

- Teoretycznie ładunki miały trafiać do jednej ze śląskich firm, która zajmuje się ich utylizacją. Jak się okazało, jedna z ciężarówek wjechała na teren poprzemysłowy w Rudzie Śląskiej, gdzie kierowca zaczął pozbywać się niebezpiecznych odpadów. Policjanci i inspektorzy Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska w Katowicach wstrzymali rozładunek wywrotki i zatrzymali kierowcę. Samochód należący do śląskiej firmy transportowej wraz z ładunkiem został zabezpieczony na specjalnym parkingu, wyznaczonym przez Marszałka Województwa Śląskiego - czytamy n stronie KMP Ruda Śląska. 

Niebezpieczne odpady mogły być przywożone na teren Rudy Śląskiej od kilku miesięcy

Prowadzący sprawę rudzcy policjanci przypuszczają, że odpady pochodzące z recyklingu aluminium, mogły być przywożone na teren Rudy Śląskiej od kilku miesięcy!

- Śląscy inspektorzy ochrony środowiska rozpoczęli kontrolę w firmie, do której nielegalny transport odpadów był skierowany, a policjanci pod nadzorem rudzkiej prokuratury prowadzą czynności wyjaśniające w sprawie podejrzenia popełnienia przestępstwa - czytamy na stronie KMP Ruda Śląska. 

Wkrótce zostaną zlecone badania, które dadzą odpowiedź na pytanie, jak dużo tych niebezpiecznych substancji trafiło na rekultywowane tereny miasta.

Niebezpieczne odpady mogły być przywożone na teren Rudy Śląskiej od kilku miesięcy

Zobacz także

Komentarze (26)    dodaj »

 • Rudziol

  Jakie władze miasta, taki syf. Hadki Meyera o dbaniu o środowisko można wydrukowac i w kibelku powiesić w celu wiadomym. Na Hallera na zlomowisku dziennie palą kable i złom, a SM ma to w tyle, przejeżdżajac udaja głupa i odwracają łby w drugą stronę. Skladowisko naprzeciw huty to też ewenement.

 • boluś

  Cołki ŚLĄSK je łod przeszło 30 roków "rekultywowany" ODPADAMI "głównie niebezpiecznymi ' sprowadzanymi z cołkiej Polski i Europy. Dzieje sie tak przy połnyj wiedzy ORGANów Państwowych i Samorządowych/ to sie nazywo MAFIA/. Fto niy wierzy niych biere łopatka i sprawdzi wszystkie lokalizacje poprzemysłowe. A Walynciok to historyczny przekrój tych trzech dekad ' czego i ile tam nie wsuli?

 • Morfeusz

  Na śmieciach najlepsza kasa !!!

 • X x

  Chyba od kilku lat .....A tereny poelktrowniane dobrze sprawdzone , co się tam od tyłu przysypuje na polach ?

 • X x

  Chyba od kilku lat .....

 • kurde bele

  gorole zasruwajom nasz slonsk uod 100 lot

 • Rudzianin

  Od paru miesięcy????!?! Od dwóch lat!!!!!!! Lokalizacja tego wysypiska jest policji rudzkiej bardzo dobrze znane, znajduje się 150 metrów od DTŚ i Burger Kinga, panowie oficerowie jadają w pobliżu tego miejsca

 • fafik

  Spójrzcie na drogi. Suv za susem, mercedesy niewiele mniejsze od autobusu. Polska jest taka bogata? Wątpię. W artykule macie jeden z tropów. Chińskie porzekadło mówi, że w państwie rządzonym źle wstyd być bogatym, w państwie rządzonym dobrze wstyd być biednym. Kiedy Polska była rządzona dobrze? Ktoś, chyba Czech jakiś, zauważył, ze kiedy wjeżdża się do Czech, są dobre drogi i skromne domy, a kiedy wjeżdża się do Polski, natykamy się na dziurawe drogi a przy nich wystawne rezydencje.Polska to kraj systematycznie okradany - także przez swoich obywateli. Gdzie indziej ceni się mądrość - w Polsce w cenie jest cwaniactwo. A jutro będzie na portalu o poziomie kultury codziennej w naszym mieście

 • szkodasłów

  Tylko ktoś kto podpisuje się fafik może pisać takie niedorzeczne komentarze.Beznadzieja.

 • Karminadel

  No to do dzieła, ci wszyscy co grzmieli i nie chcieli spalarni! Macie przestępstwo udowodnione, teraz sypiemy prywatne akty oskarżenia wobec tej firmy oraz cywilne pozwy o zadośćuczynienie!

 • boluś

  Te Pomielony Eli [...]' mogą ci prywatnie i cywilnie sypnońć z plaskacza Tympoto !

 • boluś

  Na TV Katowice Mejer radośnie poinformował o nałożeniu na Miasto kary 1'3 mln za niydotrzymanie poziomu segregacji w 2020r. Oczywiście winni mieszkańcy a nie Wadze Miasta i PreZero z dopisywaniem na PAPIERZE co roku tysięcy ton odpadów zmieszanych . A moge dopisywanych z innych lokalizacji? Wygrywa Urząd Marszałkowski WIOŚ RDOŚ na kasie ' bulą Mieszkańcy ' dalej rządzi Mejer /na BOGATO/ za NASZE ! WINNI MIESZKAŃCY !

 • boluś

  Przeca kolejne Władze tego Miasta już od kilkunastu lat zaproszajom "poważne" firmy §mieciowe do rozwijania działalności na terenie Rudy ? Skąd zdziwienie co proszyni przyjyżdżajom i działajom ?

 • ewa

  Ciekawe czy była firma czy obecna wałki kręci. Z Pszoka tak śmierdzi że wychodząc z Kauflandu można zwymiotować. Dziękujemy p. Mejerowi jak nie prezero to pszok.

 • muchozol

  Czemu redakcja nie napisze, że miasto ma zapłacić ponad 1mln zł kary za kiepską segregację śmieci( przez swoich mieszkańców).

 • Halymbiok

  Przez kantowanie nas przez firme kogucik od wywozu śmieci, a nie przez mieszkańców. Wystarczy przejść sie w pobliżu hasioków, jak tam wyglądo. 1/2 plastik, trocha szkala, 1/4 papier i reszta zmieszane. O BIO nie godom bo to wszystko idzie do zmieszanych jak gorole oszkrabiny w bojtlach wyciepujom

 • Alojz

  Podobno z Halymby biorą do gy mby

 • fajerberga

  a śmieci do koszy to chyba mieszkańcy wrzucają a nie firma więc nie gadaj głupot bo znajdzie się jeden co wrzuca gdzie popadnie i wszystko idzie jako zmieszane. Chcieli do UE a słoma z butów wystaje.

 • n4u

  i wy chcecie spalarnie otworzyć jak nie potraficie tych tirów kontrolować na bieżąco ...

 • Hanys

  Tereny poprzemysłowe czyli teren całej rudy śląskiej.

12

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.