Wiadomości z Rudy Śląskiej

Noc Bibliotek 2021. Spotkanie z Laurą Łącz w Rudzie Śląskiej

  • Dodano: 2021-09-29 17:00

W sobotę 9 października odbędzie się VII edycja akcji "Noc Bibliotek" zorganizowana pod hasłem "Czytanie wzmacnia". W evencie bierze udział Biblioteka Miejska w Rudzie Śląskiej i zaprasza do siebie na moc atrakcji.

Noc Bibliotek 2021 w Rudzie Śląskiej

Z okazji rudzkiej odsłony Nocy Bibliotek 2021 Stacja Biblioteka zaprasza na spotkanie z Laurą Łącz, które odbędzie się w sobotę 9 października o godz. 19.00.

Laura Łącz

Laura Łącz jest córką piłkarza i aktora Mariana Łącza i aktorki Haliny Dunajskiej. W 1977 roku została absolwentką PWST w Warszawie, ukończyła też studia na kierunku filologia polska na Uniwersytecie Warszawskim.

Na deskach teatru oficjalnie zadebiutowała 3 lutego 1978 rolą kobiety w sztuce Ballada Łomżyńska Ernesta Brylla. W latach 1977–2000 występowała na deskach Teatru Polskiego w Warszawie. W 1983 roku otrzymała Nagrodę im. Zbyszka Cybulskiego.

Wystąpiła w kilkudziesięciu filmach kinowych, telewizyjnych, serialach, przedstawieniach teatralnych i Teatru Telewizji m.in.: "Klan", "Niania", "Na dobre i na złe", "Kryminalni", "Filip z konopi", "Moja wojna, moja miłość".

Laura Łącz jest też autorką książek dla dzieci, m.in. "Sekret czarnego łabędzia", "Spełnione marzenia" oraz "Bajki i wiersze na cztery pory roku".

Prowadzi Agencję Artystyczną "Laura", która zajmuje się organizacją imprez artystycznych dla dzieci i dorosłych.

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.