RudaSlaska.com.pl - 20 lat

Wiadomości z Rudy Śląskiej

Noga z gazu! Dziś drogówka prowadzi działania "Prędkość"

  • Dodano: 2022-07-15 11:45

Dzisiaj rudzcy policjanci prowadzą działania kontrolno-prewencyjne pn. "Prędkość". Mimo iż nadrzędnym celem działań jest egzekwowanie od kierujących pojazdami przestrzegania obowiązujących ograniczeń prędkości, policjanci będą zwracać uwagę na każde zachowanie niezgodne z prawem.

Akcja "Prędkość" w Rudzie Śląskiej

Prędkość jest jednym z kluczowych czynników wpływających na ryzyko zaistnienia wypadków drogowych i skalę ich skutków. Policjanci patrolujący drogi Rudy Śląskiej wciąż ujawniają dużą ilość przekroczeń prędkości w obszarze zabudowanym.

- Celem policyjnych działań jest przypomnienie kierowcom, że ograniczenia prędkości nadal obowiązują i należy się do nich stosować. W akcji zostaną wykorzystane radiowozy oznakowane i nieoznakowane, również wyposażone w wideorejestratory oraz ręczne mierniki prędkości - czytamy na stronie KMP Ruda Śląska.

Statyczne punkty pomiaru prędkości, jak i pomiary prowadzone dynamicznie będziemy mogli spotkać przede wszystkim w miejscach występowania zagrożeń bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

- Apelujemy do kierujących, aby przestrzegali dozwolonych limitów prędkości, a także zmniejszali szybkość w miejscach, gdzie przepisy i zdrowy rozsądek wymagają szczególnej ostrożności.  Taka wzmożona czujność niezbędna jest m.in. w okolicach przejść dla pieszych, przejazdów dla rowerzystów oraz skrzyżowań - apelują policjanci. 

Komentarze (1)    dodaj »

  • Obywatel

    A na kochlowicach jakis mustang po 100kmh jezdzi i jezdzi i nic.....

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.