Wiadomości z Rudy Śląskiej

Nowa Poradnia Medycyny Rodzinnej Szpakmed Ruda 1 działa już od miesiąca!

 • Dodano: 2021-03-19 13:00, aktualizacja: 2021-03-22 08:39

Nowa Poradnia Medycyny Rodzinnej Szpakmed Ruda 1 działa już od miesiąca. Tu lekarze leczą za darmo i osobiście!

Ponad miesiąc temu dzielnica Ruda 1 zyskała nową Poradnię Medycyny Rodzinnej dla dzieci i dorosłych. W Rudzie Śląskiej 10 lutego otwarto najnowocześniejszą przychodnię znanej i lubianej Grupy Szpakmed. To już czwarta przychodnia grupy w Rudzie Śląskiej i, w dodatku, najbardziej innowacyjna.

Poradnia Medycyny Rodzinnej Szpakmed Ruda 1

Nowoczesna przychodnia Szpakmed w Rudzie 1. Taka poradnia należała się tej dzielnicy

Nowa przychodnia znajduje się w budynku z wejściem od strony ulicy, nie ma tu schodów. Wnętrze przeszło generalny remont. Zamontowano m.in. bardzo wydajny system wentylacyjny z filtrami HEPA, taki, jaki stosuje się w salach operacyjnych. Dzięki temu powietrze we wnętrzu poradni jest czystsze niż na zewnątrz.

We wnętrzu zastosowano nowoczesne materiały, i kolory charakterystyczne dla Grupy Szpakmed: szarość i pomarańcz.

W nowej poradni Szpakmed Ruda 1 przyjmują doświadczeni lekarze

Zespół lekarski przychodni Szpakmed Ruda 1:

 • dr Beata Knosała – Internista
 • dr Magdalena Szot – Lekarz Rodzinny
 • dr Monika Całka – Pediatra
 • dr Grażyna Sauer – Internista, Geriatra, Lekarz Rodzinny
 • dr n.med. Ada Rozewicz – Internista, Lekarz Rodzinny

- Już od wielu lat mieszkańcy Rudy 1 pisali do nas prośby o otwarcie poradni w ich dzielnicy - mówi w rozmowie z nami Michał Rozewicz, Prezes Zarządu Grupy Szpakmed.

- Przewidywaliśmy, że nowa poradnia będzie cieszyła się powodzeniem. Nie spodziewaliśmy jednak skali tego sukcesu – po zaledwie miesiącu od otwarcia Szpakmed Ruda 1 może się pochwalić ponad tysiącem zapisanych pacjentów, co jest wynikiem absolutnie rekordowym. Najmocniej dziękujemy wszystkim mieszkańcom Rudy 1 za ciepłe przyjęcie, za laurki, za miłe słowa i tak liczne odwiedziny. Szpakmed tworzą ludzie, i nie mówimy tu tylko o pracownikach, ale przede wszystkim o naszych pacjentach. To dla nas ogromny zaszczyt, ale również zobowiązanie. Obiecujemy, że nie zawiedziemy i dalej będziemy robić wszystko, aby udowadniać, że medycyna rodzinna może być przyjazna i nowoczesna - dodaje Michał Rozewicz.

Poradnia Medycyny Rodzinnej Szpakmed Ruda 1

Nowa poradnia Szpakmed Ruda 1 przyjmuje tylko na NFZ

Co ważne, nowa przychodnia przyjmuje tylko na NFZ, nie trzeba dodatkowo płacić za wizyty czy badania. Pracują tu lekarze (a właściwie lekarki, bo skład jest kobiecy) specjaliści medycyny rodzinnej i interniści oraz pediatra. Do tego poradnia, tak jak wszystkie przychodnie medycyny rodzinnej Szpakmedu, działa przez 13 godzin na dobę, od rana do wieczora, od godz. 7 do 20.

Lekarze przyjmują w nowej przychodni osobiście i terminowo. Nie ma problemu z dostaniem się na wizytę bezpośrednio w przychodni. Choć jeśli ktoś potrzebuje teleporady, np. tylko konsultacji lub wypisania recepty, to takie wizyty też są możliwe.

Co ciekawe, mieszkańcy Rudy Śląskiej mają bardzo dobre zdanie o nowej poradni Szpakmed. Trudno znaleźć jakąś negatywną opinię. Jedna z internautek pisze nawet "Wszystkie poradnie w Rudzie Śląskiej powinny brać przykład ze Szpakmedu. Począwszy od sympatycznych pań z rejestracji, a kończąc na kompetentnych i empatycznych lekarzach. Jak się chce, to można traktować po ludzku pacjenta na NFZ. Pozdrawiam i dziękuję, że jesteście”.

W nowej przychodni Szpakmed Ruda 1 można skorzystać też z usług pielęgniarki oraz położnej. Nie ma również problemu z wykonaniem zleconych przez lekarza badań. Codziennie w godz. 7-10 działa punkt pobrań materiału do badań laboratoryjnych, m.in. krwi.

- Ludzie często nie wiedzą albo zapominają, że w medycynie rodzinnej wszystko jest bezpłatne i naprawdę im się to należy. My nie oszczędzamy na naszych pacjentach – mówi Michał Rozewicz.

Jak zapisać się do Poradni Medycyny Rodzinnej Szpakmed Ruda 1?

Aby zapisać się do Poradni Medycyny Rodzinnej Szpakmed Ruda 1, wystarczy przyjść osobiście lub zadzwonić pod numer (32) 308-00-81 i złożyć deklarację. Od razu można iść na wizytę. Zmiany poradni nie trzeba zgłaszać w poprzedniej placówce. O dotychczasową historię choroby Szpakmed wystąpi sam.

Pacjenci, którzy są zapisani do Poradni Medycyny Rodzinnej Szpakmed Godula lub Bykowina mogą korzystać z opieki w Rudzie 1 bez konieczności zmiany deklaracji.

Przychodnie Szpakmed działają z powodzeniem w Rudzie Śląskiej od wielu lat

Nowa Poradnia Medycyny Rodzinnej Szpakmed Ruda 1 to już czwarta przychodnia Grupy Szpakmed w Rudzie Śląskiej.

Szpakmed wziął swoją nazwę od ulicy Szpaków w dzielnicy Bykowina, gdzie powstała pierwsza, do dziś największa, przychodnia. Przyjmują tam nie tylko lekarze rodzinni, ale też specjaliści, zarówno w ramach kontraktu z NFZ, jak i prywatnie.

Druga i trzecia przychodnia Szpakmed znajdują się w dzielnicy Godula, jedna z nich to przychodnia rehabilitacyjna, a druga – medycyny rodzinnej.

Adres i godziny otwarcia przychodni Szpakmed Ruda 1:
Szpakmed Ruda 1,
ul. Janasa 9a,
41-700 Ruda Śląska

tel. (32) 308-00-81

Godziny otwarcia: od poniedziałku do piątku w godz. 7:00 -20:00

www.szpakmed.pl


Adresy pozostałych przychodni Szpakmed:

Poradnia Medycyny Rodzinnej Szpakmed - Bykowina
ul. Szpaków 33
41-705 Ruda Śląska

tel. (32) 242-33-51

Godziny otwarcia: poniedziałek-piątek 7.00 -20.00


Poradnia Medycyny Rodzinnej Szpakmed - Godula
ul. Karola Goduli 34tel. (32) 308-00-81
41-703 Ruda Śląska

Godziny otwarcia: poniedziałek-piątek 7.00-20.00


Poradnia Rehabilitacyjna Szpakmed - Godula
ul. Podlas 34
41-704 Ruda Śląska

tel. (32) 242-33-51

Godziny otwarcia: poniedziałek-piątek 8.00-18.00

Nowa Poradnia Medycyny Rodzinnej Szpakmed Ruda 1

Komentarze (9)    dodaj komentarz »

 • Ziga z Wirku

  Problem polega na tym że większość poradni jest skostniałych, pacjent jest traktowany jak intruz, poradnie Różewiczów i ich podejście w czasie epidemii pokazały że można leczyć normalnie i traktować pacjenta z godnością z zyskiem dla kazdej strony.

 • Mira

  Super przychodnia .Dojeżdżałam na Bukowinę od kilku lat z Rudy i cieszę się bardzo ze teraz mam lekarza w zasięgu kilku kroków brawo

 • Ona

  Oj zazdroszczę może w Bielszowicach coś otworzycie ❤️ bo tu ciężko o dobrą opiekę lekarską !!

 • Rudzianka

  Jeszcze było by super jak by był lekarz ginekolog , to już cały komplet lekarzy .

 • Patopato

  Klan medialnych Rozewiczów się rozrasta

 • Lolo

  Patopato idź być zazdrosnym gdzieś indziej ;)

 • Pola

  Brawo dla pani doktor! Pomysłowa, rozwojowa, odważna i nie ucieka przed covidem.

 • Maxsiu

  Polecam bardzo dobra przychodnia

 • Zbigniew

  Przychodnia Szpakmed godna polecenia bezproblemowo rozwiązuje problemy zdrowotne w Bykowinie polecam.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.