RudaSlaska.com.pl - 20 lat

Wiadomości z Rudy Śląskiej

Od dziś ruch wahadłowy! Rusza przebudowa połączenia ulic Nowy Świat i Halembskiej

 • Dodano: 2021-08-18 08:45, aktualizacja: 2021-08-22 19:56

Od środy, 18 sierpnia, na połączeniu ulic Nowy Świat i Halembskiej zostanie wprowadzony ruch wahadłowy, związany z rozpoczynającą się kompleksową przebudową tego odcinka.

Inwestycja jest warta prawie 2,1 mln zł i powinna zakończyć się wiosną 2022 roku

Przypomnijmy, że ulice Nowy Świat i Halembska położone są w dzielnicy Halemba, a inwestycja dotyczy miejsca, gdzie obie drogi przeplatają się na odcinku ok. 170 metrów (formalnie jest to część ul. Nowy Świat). Miejsce to położone jest w pobliżu autostrady A4, z którą ul. Nowy Świat łączy się przez ul. 1 Maja. Na tym właśnie odcinku od 18 sierpnia wprowadzony zostanie ruch wahadłowy, sterowany sygnalizacją świetlną.

W celu uniknięcia korków zalecany jest objazd ulicami 1 Maja i Bielszowicką

W rejonie, który zostanie przebudowany, brak jest obecnie chodników, a oświetlenie zapewniają oprawy sodowe na słupach betonowych. Przy wschodnim rozgałęzieniu drogę przecina linia kolejowa.

– Inwestycja jest kompleksowa. Oprócz wymiany nawierzchni obejmuje również budowę ciągu pieszo-rowerowego od strony południowej, ścieżki rowerowej od strony północnej oraz ścieżki i chodnika na zmianę z ciągiem pieszo-rowerowym po jednej stronie ul. Halembskiej w kierunku autostrady – wylicza prezydent Grażyna Dziedzic.

Przebudowa poprawi też bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów dzięki trzem przejściom z przejazdami rowerowymi, które zostaną wytyczone w rejonie wschodniego rozwidlenia. Natomiast oświetlenie zostanie zastąpione ledowym na słupach aluminiowych. Zaprojektowano także miejsce obsługi rowerzystów. W zakres inwestycji wchodzi też budowa i przebudowa odwodnienia.

Na zadanie przyznane zostało dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg w kwocie ponad 1,2 mln zł.

Od dziś ruch wahadłowy! Rusza przebudowa połączenia ulic Nowy Świat i Halembskiej

Zobacz także

Komentarze (16)    dodaj »

 • Mieszkaniec

  Powie mi ktoś mądry jak to jest jak była stara droga to autobusy normalnie sie mijaly a teraz jak się spotkają to lusterkami o siebie zachaczaja . Ludziom ziemię pod inwestycje drogowa wzięli a ulica co skurczyła się . Brawo przepustowość drogi na 6 !!!!!

 • Mieszkaniec

  Szkoda ze nikt nie pomyślał o ludziach którzy tam mieszkają, upał, skwar, okna nie otworzysz bo cały syf w domu. Kochany urząd Miasta chwali się inwestycja a co robi dla ludzi którzy tam mieszkają?. Ekologia krzyczą niech staną na remontowanym odcinku chwilę to sami siebie nie będą w stanie zobaczyć taki kurz. Trudno jest polewać wodą ten odcinek żeby zminimalizować ten SYF. Szkoda kasy niech sobie radzą!!!!!!!

 • fajerberga

  No i prace ruszyły. Szkoda tylko, że ktoś huraoptymistycznie ustawił czas wyczekiwania pomiędzy zmianą świateł na wskazane na znaku ograniczenie "30". Każdy tam jedzie na dwójce bez gazu, bo koła wylatają i skutek jest taki, że zmienia się światło na zielone, ale pojazdy z naprzeciwka wciąż jadą, bo pewnie wjechały na swoim zielonym... Jak to w PL jest normą: założenia szczytne, wyszło jak zawsze :-(

 • Mieszkanka

  Niepotrzebne rozwalanie pieniędzy cześć kolejna…

 • Patryk

  Dobrze inwestują drogę długo nie była robiona tyle lat dużo dziur

 • Patryk

  Dobrze inwestują drogę długo nie była robiona tyle lat dużo dziur

 • Jola

  Dużo dziur ale na innych odcinkach

 • mieszkaniec

  objazd ulicą 1 maja? czy władze Rudy mają ludzi za idiotów, czy sami są kretynami?

 • fajerberga

  Objazd ul. 1.Maja to taki sado-masochistyczny żart włodarzy miasta... :-)

 • Jola

  Drogopol? Że tak drogo za 170m

 • Jorguś

  Za te pieniądze to chyba zrobią tam jeszcze rondo turbinowe z trzema pasami. I te miejsce obsługi rowerzystów. Widze że ktoś tu sztucznie generuje koszty. A guliki na całej Halembskiej dalej zostaną zapadnięte

 • Ika11

  A czy gorole wiedza co to sa guliki to studzienki zapchane a jak ulewa to przebiero

 • Padre

  3 przejścia na dystansie 170m. Czy wam się już całkiem w tych gówkach poprzewracało? Może lepiej przywrócić poprzedni bieg ul. Halembskiej, byłoby łatwiej, taniej i przyjemniej. Po za tym ludzie już tam mają domy metr od ulicy, teraz to okna będą mieć na wysokości chodnika. Brawo Wy. [...]izm do potęgi entej

 • wydział dróg i mostów

  Dla wygody mieszkańców Halemby, bo ostatnio czas przejazdu mają zbyt szybki hiehie

 • Halemba2

  Śmiech przez łzy a ludzie na Halembę dojeżdżać muszą. Widać że nikt z Włodarzy miasta nie mieszka na Halembie bo trudno uwierzyć że od tylu lat nikt sie tym nie zajął, że te dwie drogi prowadzàce do wyjazdu z Rudy Śl. przez Halembę mają przepustowość minimalną przy takim zapotrzebowaniu. Kto tam stoi codziennie ten wie, a od września tylko modlić sie o cierpliwość przy wjeździe na Halembę….ale droga dla rowerzystów i spacerowiczów musi być! Idealnie na zimę

 • tomasz

  mieszkają ;) i to nie jeden.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.