Wiadomości z Rudy Śląskiej

Od środy wojsko na ulicach. Decyzja Morawieckiego zapadła!

 • Dodano: 2020-10-27 07:00, aktualizacja: 2020-10-27 07:37

Decyzją Premiera Mateusza Morawieckiego Żandarmeria Wojskowa od środy, 28 października, będzie wspierać Policję w zakresie ochrony bezpieczeństwa i porządku publicznego.

W związku z rozprzestrzenianiem się epidemii wywołanej wirusem SARS-CoV-2, wzrostem zachorowań na COVID-19 a także falą protestów w wielu polskich miastach żołnierze Żandarmerii Wojskowej, od środy 28 października do odwołania, będą wspierać Policję w zakresie ochrony bezpieczeństwa i porządku publicznego. Na decyzję Premiera miała wpływ nie tylko ilość zachorowań ale również ogromna fala protestów przeciw wyrokowi TK.

Wojsko wspiera policję

We wtorkowy wieczór w Dzienniku Urzędowym RP opublikowane zostało zarządzenie Premiera. Rząd apeluje jednak by decyzje Prezesa Rady Ministrów odebrać pozytywnie. Żandarmeria bowiem pomaga Policji od początku walki z pandemią.

Obecnie żołnierze ŻW, podobnie jak WOT, biorą obok policjantów udział w nadzorowaniu kwarantanny, pomagają także ochotnikom WOT wspierającym służbę zdrowia w pobieraniu wymazów na obecność koronawirusa.


Źródło: Redakcja

Komentarze (46)    dodaj komentarz »

 • dobry komuch pisowski

  gułaja żoliborskiego i jego kundli

  • dobry komuch pisowski
   2020-10-27 13:45
  • Ocena:
  • odpowiedz
 • ehs

  Nie radzą już sobie, gdy ludzie będą jedynie spacerować nie wolno im nic zrobić, byle nie przejawiać agresji. Mimo wszystko szanujmy się, ale protesty wspieram.To co się teraz dzieje, jest nie do pomyślenia. Za chwile zupełnie odbiorą nam wolność, trzeba pokazac swoje niezadowolenie, a nie jak owieczki isc grzecznie na rzez

 • Rudzianka

  Tak ale rzeź niewiniatek Ci kuz nie przeszkadza?Taka wolność wg.Ciebie?

 • lolek

  Uuuu, rząd wysyła wojsko na ulice przeciwko Polakom i Polkom :) Pozazdrościł Mati Jaruzelskiemu ? A wy ludzie dalej za te g... warte 500 zł będziecie sprzedawać swoją godność i wolność ?

 • misiek

  Gdyby wprowadzono stan wyjątkowy, to policjant mógłby nawet zastrzelić za niewykonywanie poleceń. Opisuje to Konstytucja.

 • boluś

  BRAWO' czołgi na ulice i szczylać do wszystkiego co sie ruszo. Jaruzel w Piekle bydzie dumny z Ziomala Tylko data niy pasi' trza boło poczkać do 13 grudnia. A stykło tylko we wrześniu uruchomić zdalne nauczanie.

123

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.