Ruda Śląska - portal miejski RudaSlaska.com.pl

Wiadomości z Rudy Śląskiej

“Oddaj stanik do re(cyc)lingu” i wspomóż stowarzyszenie Polskie Amazonki Ruch Społeczny

 • Dodano: 2019-10-17 16:00, aktualizacja: 2019-10-18 16:03

Prawie 700 starych lub źle dopasowanych biustonoszy zebrały już mamy małych pacjentów Oddziału Neonatologicznego oraz pielęgniarki i położne Szpitala Miejskiego w Rudzie Śląskiej-Goduli. To wszystko w ramach ogólnopolskiej kampanii "Dotykam=Wygrywam", której celem jest promocja zdrowia piersi poprzez regularne ich samobadanie i noszenie dobrze dobranego biustonosza.

Kampania ruszyła w październiku, tradycyjnie miesiącu świadomości raka piersi i walki z tym bardzo groźnym dla kobiet nowotworem. Organizatorzy akcji zbierają fundusze na działania charytatywne, wspierając stowarzyszenie Polskie Amazonki Ruch Społeczny oraz fundację Wsparcie na Starcie. Za cel postawili sobie zebranie tony, ok.16 tys. sztuk, starych biustonoszy. Hasło tej kampanii to “Oddaj stanik do re(cyc)lingu”. Partnerem akcji "Dotykam=Wygrywam" jest firma recyklingowa, która skupuje zbierane biustonosze a pieniądze z ich utylizacji przeznacza na badania profilaktyczne tak potrzebne w walce z rakiem piersi.

Choroba ta jest nadal w Polsce na pierwszym miejscu wśród nowotworów u kobiet. Z danych Krajowego Rejestru Nowotworów wynika, iż co roku diagnozuję się go u około 18 tysięcy kobiet, z czego ponad 5 tysięcy umiera - mówi Arkadiusz Loska, rzecznik rudzkiego szpitala.

Finał akcji prowadzonej w rudzkim Szpitalu zaplanowany jest na środę 23 października. Wtedy w Goduli odbędą się prelekcje i warsztaty dla pacjentek z zakresu profilaktyki raka piersi.

W Szpitalu Miejskim w Rudzie Śląskiej zbiórka prowadzona jest w Banku Mleka w Goduli. Specjalne kosze, do których można wrzucać stare biustonosze stanęły również w 150. miejscach w całym kraju. Ich lista dostępna jest na stronie internetowej, do której link znajdziecie TUTAJ.

Komentarze (10)    dodaj komentarz »

 • Iza

  Drogie Panie, za Wasze znoszone staniki i majty(nie prane) więcej dostaniecie sprzedając je np na olx czy alllegro. Spróbujcie tak zrobić a uzyskane pieniądze można wpłacić na dowolny cel charytatywny. Pozdrawiam

 • Iga

  Przykro mi, że jest Pani w sytuacji życiowej która zmusza do takich rzeczy....Zdrowia i szczęścia życzę

 • Rudzianka

  Po przeczytaniu tych komentarzy poprostu mi wstyd, że jestem rudzianką. Tyle jadu wylanego na coś dobrego. Siedzicie przed komputerami i piszecie te podłe komentarze zamiast zrobić dla innych coś dobrego.Akcja zbierania staników trwa w całej Polsce ale oczywiście "biedne pielęgniarki zabiorą całą kasę dla siebie". Nie, nie zabiorą. Gdyby chciały to zrobić to nie nagłaśniały by tej akcji. A kiedy Wy drodzy komentujący zrobiliście coś bezinteresownie dla innyc???

 • Szpital Miejski w Rudzie Śląsk

  Szanowny Edmundzie, Redakcja nie jest z tych strachliwych, po prostu realizuje zapisy prawa prasowego które zawiera m.in. prawo do sprostowania, z którego również Ty będziesz mógł skorzystać kiedy ktoś napisze o Tobie nieprawdę. Zarówno Szpital jak i nasi lekarze nie uciekają od odpowiedzialności. Jednak do tej pory, w przypadku tej pacjentki, żaden z organów kontrolnych nie dopatrzył się uchybień. Co za tym idzie takie stawianie sprawy jak to miało miejsce w artykule, a także takie jakie Ty prezentujesz godzi w dobre imię naszych lekarzy i naszego Szpitala.

  • Szpital Miejski w Rudzie Śląsk
   2019-10-18 08:43
  • Ocena:
  • odpowiedz
 • King Bruce Lee

  Uderz w stół, a nożyce się odezwą.

 • Ędward

  Taaaaak? Realizuje? Zarejestrowana jest w sądzie jako tytuł prasowy? Podaje skład redakcji? Kto jest naczelnym, kto sekretarzem, co?

 • Xxxxx

  Temu szpitalowi nie ma co wierzyć niech opublikują jakieś faktury czy coś. Pieniądze na pewno te ,,biedne,, pielęgniarki biorą na zamówienia z Avonu i na ciasto

 • Hhhj

  Firma skupuje i utylizuje A pieniądze przeznacza? Jaja jakieś? Lądują w sklepach jako nowe albo idą do Afryki. Jaką firma tak działa? To zamiast skupywać i piedzielić się z utylizacją (płatne) niech przeleją kasę.

 • Edmund

  Szanowna redakcjo. Daliście się zastraszyć klice konowałów z godulskiej umieralni. Sprawa jest jasna: kobieta została odesłana do domu a po kilku dniach straciła nogę, co innego gdyby ten czas spędziła w szpitalu i po fachowej opiece efekt byłby ten sam, a tak odebrali jej szanse na pełnosprawne życie. Pisze ten komentarz tutaj bo pod "sprostowaniem" uniemożliwiono komentarze.

 • Usunięty artykuł

  https://rudaslaska.com.pl/i,zbiorka-na-proteze-udana-pomoc-przyszla-z-wielu-miast-pani-iwonka-placze-ze-szczescia,200274,1393023.html

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.