Wiadomości z Rudy Śląskiej

Organizacja ruchu na ulicy Mickiewicza pozostanie bez zmian! 

  • Dodano: 2023-10-04 12:45

Zmiana organizacji ruchu na ulicy Mickiewicza była tematem wielu spotkania władz miasta z mieszkańcami i radnymi. W końcu zapadła decyzja o pozostawieniu obecnego kierunku ruchu!

Spór o kierunek ruchu na ulicy Adama Mickiewicza w Rudzie

W pierwotnym rozwiązaniu dokumentacja projektowa przewidywała odwrócenie ruchu jednokierunkowego na ul. Mickiewicza (na odcinku od ul. Wieniawskiego do ul. Wolności). Później miasto zaproponowało wprowadzenie na tym odcinku ruchu dwustronnego. Obie te propozycje spotkały się z protestami mieszkańców Rudy. 

Po interwencji radnych i mieszkańców oraz konsultacjach z projektantem władze miasta podjęły decyzję o pozostawieniu obecnego kierunku ruchu. Kierowcy muszą jednak liczyć się z jedną zmianą w ruchu w tym obszarze. 

- Wprowadzoną zmianą będzie brak możliwości skrętu w ulicę Mickiewicza, z ulicy Wolności jadąc od strony muzeum. Kierujący chcąc zjechać z ul. Wolności w ul. Mickiewicza, będą musieli dojechać do ronda i na nim zawrócić. Zmiana ta jest podyktowana względami bezpieczeństwa - napisał prezydent Rudy Śląskiej - Michał Pierończyk

Jesteście zadowoleni z tej decyzji władz miasta?

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również