Wiadomości z Rudy Śląskiej

Po kwarantannie podziękowali rudzkim policjantom

 • Dodano: 2020-04-08 06:15, aktualizacja: 2020-04-08 06:30

Codzienne policyjne kontrole to dla wielu osób objętych kwarantanną miłe spotkanie z kimś z zewnątrz. Dalekie, ale często jedyne. Dwie rudzkie rodziny podziękowały ostatnio policjantom za to, że codziennie byli pod ich oknami nie tylko po to, aby sprawdzić, czy są w domu.

Każdego dnia policyjne partole wspierają służby sanitarne, kontrolując czy osoby objęte kwarantanną przebywają we wskazanym miejscu. Dla mundurowych, którzy co dzień nawiązywali kontakt z tymi samymi osobami, było to coś więcej niż obowiązek.


Jak podkreślają sami kontrolowani, sposób, w jaki policjanci prowadzili rozmowę, wykazywali zainteresowanie ich losem i często wspierali dobrym słowem, było dla nich otuchą w tym trudnym okresie. Policjanci twierdzą, że choć kontakt był przeważnie telefoniczny i wzrokowy, to nic nie stało na przeszkodzie, aby zażartować, uśmiechnąć się, pocieszyć czy też pogrozić palcem niesfornemu kilkulatkowi. Jak podkreśla jedna z mam, jej syn co dzień czekał na Panią policjantkę i błyskające koguty w policyjnym radiowozie. Tak niewiele było trzeba, aby w oczach chłopca zobaczyć radość. Dlatego po zakończeniu kwarantanny, rodzina z Rudy Śląskiej przekazała policjantom z „czwórki” własnoręcznie zrobione kwiaty i laurki z podziękowaniami.

Nasi policjanci zasłużyli na uznanie nie tylko tych dzieci i ich rodziców, ale również innych rudzian. Jedno z małżeństw przesłało podziękowania e-mailem. W swoich słowach wyrazili uznanie dla mundurowych za ich grzeczność, dobre słowo i chęć pomocy. Przy każdej kontroli stróże prawa pytali o ich samopoczucie, upewniali się, że niczego im nie potrzeba i starali się podtrzymywać na duchu w tym trudnym czasie.

Cieszy nas, że nasza codzienna służba jest tak ciepło odbierana przez mieszkańców Rudy Śląskiej. Obecne nasze działania to nie tylko kontrole osób przebywających na kwarantannie, ale i wszystkie inne zadania, które do tej pory realizowaliśmy. Każdego dnia patrolujemy ulice naszego miasta, podejmujemy interwencje, ścigamy piratów drogowych, przestępców, a przede wszystkim dbamy o bezpieczeństwo rudzian. Jesteśmy po to, by pomagać!

Komentarze (5)    dodaj komentarz »

 • Frida

  Zajechało łapówka... służba zobowiązuje za to mają płacone...

 • Agata

  Zrobiłaś/łeś dziś coś miłego dla kogoś? Uśmiech dla klienta, miłe słowo dla przechodnia, komplement dla nieznajomego ? Czy ktoś odpowiedział troską za twoją troskę? Widzisz... a ja zrobię Ci z moim małym takiego kwiatka za nic nawet ... jeśli uczyni Twój dzień piękniejszym zrobię nawet dwa :) Naszym Aniołom jeszcze raz dziękujemy - i słyszymy , słyszymy :) dobiec do okna i bramy jeszcze nie daliśmy rady na czas by buziaki przesłać . DZIĘKUJEMY

 • KM:-)

  Ciebie też w pracy obowiązują zasady... Ciekawe czy zawsze sumiennie je wypełniasz... Nigdy nie lubisz dostawać pochwały za dobrą robotę czy po prostu nigdy jej nie dostałeś że piszesz tak zgorzkniałe komentarze?? Przemyśl i wróć:-)

 • Tomasz

  no to się mamuśki w policjantach zabujały na amen

 • KM:-)

  Co tu dużo pisać... SLABY ten twój komentarz... Przemysł sobie kilka spraw potem wróć

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.