Wiadomości z Rudy Śląskiej

Poczta Polska ma już nasze dane z rejestru PESEL. Dostała je od Ministerstwa Cyfryzacji

 • Dodano: 2020-04-29 06:15, aktualizacja: 2020-04-29 06:43

Poczta Polska już 22 kwietnia otrzymała za zgodą ministra cyfryzacji dane z rejestru PESEL potrzebne do przygotowania wyborów prezydenckich – podaje „Rzeczpospolita”.

Kryminalne seriale w TVS! Zobaczcie „Prawo i porządek” oraz „Napisała: Morderstwo”

Poczta Polska otrzymała już nasze dane z rejestru PESEL

Tym samym nie potrzebuje już tych danych z samorządów, co budziło sprzeciw władz w wielu miejscowościach. Włodarze miast mają czas na wydanie Poczcie Polskiej spisu wyborców do wtorku.

Jak podaje Rzeczpospolita, Poczta Polska potrzebuje – rejestru wyborców, w tym osób, które złożyły w  gminie wniosek że choć są zameldowane np. w Warszawie, studiują w Krakowie i tu chcą głosować. Samorządowcy mają już wyselekcjonowaną bazę wyborców, czego nie ma PESEL.

Zobacz także

Komentarze (25)    dodaj komentarz »

 • bubu

  NIE RÓBCIE SOBIE KPIN Z DANYMI OSOBOWYMI. PRAKTYCZNIE WSZĘDZIE JE PODAJEMY: wysyłamy pocztą kartki św., czy przesyłki, praca, lekarz ,apteka , INTERNET , rej.samochodu , stacje diagnostyczne, telefony. A TERAZ GDY MAJĄ BYĆ WYBORY, TO NAGLE PISZECIE O ŁAMANIU DANYCH OSOBOWYCH . . NIE CHCESZ IŚĆ NA WYBORY ,TO NIE IDŻ . ALE NIE OPOWIADAJCIE BZDUR .. BO NASZE DANE MOŻE MIEĆ CAŁY ŚWIAT.

 • inspirator

  Słowo klucz (przekaz dnia) czyli co trzeba pisać. Trzeba pisać SZASTAĆ Ciekaw jestem jak z danymi osobowymi było za Gomółki albo u Stalina Tam nie SZASTANO, tam wszystko było w tajnych sejfach i nawet właściciel danych nie wiedział czy urodził się we Lwowie czy może we Wrocławiu , w jakim kraju no i ile ma aktualnie lat Cóż, nastały czasy że wejdziesz do internetu i od razu znasz dane osobowe kogo tylko chcesz a mafie biorą kredyty na pralki miksery i helikoptery na kogo tylko chcą Brrr aleśmy czasów dożyli Brrrrrrrrr

 • ik

  Co za durnie minusują ten komentarz...

 • Gizd

  Takich czasów dożyliśmy, że dziadyga-deweloper próbuje wybudować dwa wieżowce po prawie 200 m w centrum Warszawy, tak żeby nikt nie widział i bez faktury, inwestujący w hotele na godziny piastują zacne stanowiska, a komunistyczni prokuratorzy pilnują ładu konstytucyjnego. Powiesz, że przez 8 ostatnich lat, wszyscy tak robią itd.? Tylko, że przez 30 ostatnich lat nik nie nazywał się Dobra zmiana - ci mieli być inni i lepsi od wszystkich poprzednich.

 • Jo

  Powinni to zaskarzyc do Brukselii. Bo naprawde robi sie druga Białoruś

 • BRAWO PiS

  JAK MI UKRADLI KASĘ Z OFE I WĘGIEL KOMUCHY NIE KWICZAŁY TERA TYLKO KWIK,KWIK

 • ik

  Jak ci na twoje konto ktoś weźmie kilka kredytów mając dane osobowe to ty przestaniesz kwiczeć " brawo pis"

 • jo

  oby nigdy juz nie doszli do władzy.Jedyny plus to Chicagowscy Polacy nie będzie głosowac jak rówież inni co od lat do PL nie wracają i nie mają zamiaru.

 • jo

  oby nigdy juz nie doszli do władzy.Jedyny plus to Chicagowscy Polacy nie będzie głosowac jak rówież inni co od lat do PL nie wracają i nie mają zamiaru.

 • inspirator

  O co tu chodzi?

 • jo

  oby nigdy juz nie doszli do władzy.Jedyny plus to Chicagowscy Polacy nie będzie głosowac jak rówież inni co od lat do PL nie wracają i nie mają zamiaru.

 • Gizd

  Przy podpisywaniu jakiejkolwiek umowy, większą objętość zaczynają mieć wszystkie papiery związane z RODO niż sama umowa, a tu proszę, pyk! i mamy cię! Ministerstwo szasta naszymi danymi jak chce, kiedy chce i każdemu kto je chce, bo jakiś obłąkaniec sobie coś ubzdurał na przeciw wszystkim i zdrowemu rozsądkowi! No co on sobie myśli, że Kim-Un-Yest?! Wam się to na prawdę podoba... za te 500+?

 • inspirator

  A jak wybory do sejmu do rad na wójta referenda i inne takie były to "tyż szastali twoimi danymi"? Cza by sie wtedy było zapikietować w Nowym Bytomiu abo w Warszawie i protestować. Tera "szastają" a kiedys to była demokracja jak w starożytnych Atenach Zwłaszcza jak Graś rządził Tuskiem a nad nimi był Arabski

 • Gizd

  To o czym piszesz, to były wybory, które organizowała KW, a nie poczta, pokurcz i jego przy[...]asy. Będziesz inaczej śpiewał jak będziesz spłacał nie swój kredyt w Banku Pocztowym. A w starożytnych Atenach, to właśnie była demoktacja w czystej postaci, tylko skąd ty to masz wiedzieć?

 • inspirator

  Chopie, czytej ze zrozumieniem. Wróć sie do gimnazjum. Tam tego uczą

 • Gizd

  Wyjdź z przeszkola, to czegoś więcej cię będą próbowali nauczyć, choć efekt wcale nie musi być widoczny.

 • inspirator

  Kto to lub co to jest pokurcz?

 • Gizd

  Czytaj ze zrozumieniem...

 • Iks

  No nie przekazuje ich każdemu kto chce tylko innej państwowej instytucji...

 • Gizd

  Pocz jest jednoosobową spółką Skarbu Państwa, firmą komercyjną jak np. Polska Agencja Rozwoju Turystyki. Sprawdź, czy w swoich działaniach statutowych poczta ma udział w organizacji wyborów, zwłaszcza takich, o których zdalnie takie a nie inne ma KW. Czy wg ciebie taka państwowa instytucja/firma jak np. ww. agencja albo PGG, też by mogły organizować wybory i czy udostępniłbyś im dane.

12

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.