Wiadomości z Rudy Śląskiej

Poczta Polska ma już nasze dane z rejestru PESEL. Dostała je od Ministerstwa Cyfryzacji

 • Dodano: 2020-04-29 06:15, aktualizacja: 2020-04-29 06:43

Poczta Polska już 22 kwietnia otrzymała za zgodą ministra cyfryzacji dane z rejestru PESEL potrzebne do przygotowania wyborów prezydenckich – podaje „Rzeczpospolita”.

Kryminalne seriale w TVS! Zobaczcie „Prawo i porządek” oraz „Napisała: Morderstwo”

Poczta Polska otrzymała już nasze dane z rejestru PESEL

Tym samym nie potrzebuje już tych danych z samorządów, co budziło sprzeciw władz w wielu miejscowościach. Włodarze miast mają czas na wydanie Poczcie Polskiej spisu wyborców do wtorku.

Jak podaje Rzeczpospolita, Poczta Polska potrzebuje – rejestru wyborców, w tym osób, które złożyły w  gminie wniosek że choć są zameldowane np. w Warszawie, studiują w Krakowie i tu chcą głosować. Samorządowcy mają już wyselekcjonowaną bazę wyborców, czego nie ma PESEL.

Zobacz także

Komentarze (25)    dodaj komentarz »

 • bubu

  NIE RÓBCIE SOBIE KPIN Z DANYMI OSOBOWYMI. PRAKTYCZNIE WSZĘDZIE JE PODAJEMY: wysyłamy pocztą kartki św., czy przesyłki, praca, lekarz ,apteka , INTERNET , rej.samochodu , stacje diagnostyczne, telefony. A TERAZ GDY MAJĄ BYĆ WYBORY, TO NAGLE PISZECIE O ŁAMANIU DANYCH OSOBOWYCH . . NIE CHCESZ IŚĆ NA WYBORY ,TO NIE IDŻ . ALE NIE OPOWIADAJCIE BZDUR .. BO NASZE DANE MOŻE MIEĆ CAŁY ŚWIAT.

 • inspirator

  Słowo klucz (przekaz dnia) czyli co trzeba pisać. Trzeba pisać SZASTAĆ Ciekaw jestem jak z danymi osobowymi było za Gomółki albo u Stalina Tam nie SZASTANO, tam wszystko było w tajnych sejfach i nawet właściciel danych nie wiedział czy urodził się we Lwowie czy może we Wrocławiu , w jakim kraju no i ile ma aktualnie lat Cóż, nastały czasy że wejdziesz do internetu i od razu znasz dane osobowe kogo tylko chcesz a mafie biorą kredyty na pralki miksery i helikoptery na kogo tylko chcą Brrr aleśmy czasów dożyli Brrrrrrrrr

 • ik

  Co za durnie minusują ten komentarz...

 • Gizd

  Takich czasów dożyliśmy, że dziadyga-deweloper próbuje wybudować dwa wieżowce po prawie 200 m w centrum Warszawy, tak żeby nikt nie widział i bez faktury, inwestujący w hotele na godziny piastują zacne stanowiska, a komunistyczni prokuratorzy pilnują ładu konstytucyjnego. Powiesz, że przez 8 ostatnich lat, wszyscy tak robią itd.? Tylko, że przez 30 ostatnich lat nik nie nazywał się Dobra zmiana - ci mieli być inni i lepsi od wszystkich poprzednich.

 • Jo

  Powinni to zaskarzyc do Brukselii. Bo naprawde robi sie druga Białoruś

 • BRAWO PiS

  JAK MI UKRADLI KASĘ Z OFE I WĘGIEL KOMUCHY NIE KWICZAŁY TERA TYLKO KWIK,KWIK

 • ik

  Jak ci na twoje konto ktoś weźmie kilka kredytów mając dane osobowe to ty przestaniesz kwiczeć " brawo pis"

 • jo

  oby nigdy juz nie doszli do władzy.Jedyny plus to Chicagowscy Polacy nie będzie głosowac jak rówież inni co od lat do PL nie wracają i nie mają zamiaru.

 • jo

  oby nigdy juz nie doszli do władzy.Jedyny plus to Chicagowscy Polacy nie będzie głosowac jak rówież inni co od lat do PL nie wracają i nie mają zamiaru.

 • inspirator

  O co tu chodzi?

 • jo

  oby nigdy juz nie doszli do władzy.Jedyny plus to Chicagowscy Polacy nie będzie głosowac jak rówież inni co od lat do PL nie wracają i nie mają zamiaru.

 • Gizd

  Przy podpisywaniu jakiejkolwiek umowy, większą objętość zaczynają mieć wszystkie papiery związane z RODO niż sama umowa, a tu proszę, pyk! i mamy cię! Ministerstwo szasta naszymi danymi jak chce, kiedy chce i każdemu kto je chce, bo jakiś obłąkaniec sobie coś ubzdurał na przeciw wszystkim i zdrowemu rozsądkowi! No co on sobie myśli, że Kim-Un-Yest?! Wam się to na prawdę podoba... za te 500+?

 • inspirator

  A jak wybory do sejmu do rad na wójta referenda i inne takie były to "tyż szastali twoimi danymi"? Cza by sie wtedy było zapikietować w Nowym Bytomiu abo w Warszawie i protestować. Tera "szastają" a kiedys to była demokracja jak w starożytnych Atenach Zwłaszcza jak Graś rządził Tuskiem a nad nimi był Arabski

 • Gizd

  To o czym piszesz, to były wybory, które organizowała KW, a nie poczta, pokurcz i jego przy[...]asy. Będziesz inaczej śpiewał jak będziesz spłacał nie swój kredyt w Banku Pocztowym. A w starożytnych Atenach, to właśnie była demoktacja w czystej postaci, tylko skąd ty to masz wiedzieć?

 • inspirator

  Chopie, czytej ze zrozumieniem. Wróć sie do gimnazjum. Tam tego uczą

 • Gizd

  Wyjdź z przeszkola, to czegoś więcej cię będą próbowali nauczyć, choć efekt wcale nie musi być widoczny.

 • inspirator

  Kto to lub co to jest pokurcz?

 • Gizd

  Czytaj ze zrozumieniem...

 • Iks

  No nie przekazuje ich każdemu kto chce tylko innej państwowej instytucji...

 • Gizd

  Pocz jest jednoosobową spółką Skarbu Państwa, firmą komercyjną jak np. Polska Agencja Rozwoju Turystyki. Sprawdź, czy w swoich działaniach statutowych poczta ma udział w organizacji wyborów, zwłaszcza takich, o których zdalnie takie a nie inne ma KW. Czy wg ciebie taka państwowa instytucja/firma jak np. ww. agencja albo PGG, też by mogły organizować wybory i czy udostępniłbyś im dane.

12

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.