Wiadomości z Rudy Śląskiej

Podsumowanie wczorajszych działań "Prędkość". Rudzka drogówka ujawniła 121 wykroczeń!

 • Dodano: 2023-06-20 11:00

Wczoraj rudzcy policjanci prowadzili działania „Prędkość”. Sprawdzano, czy kierujący stosują się do m.in. ograniczeń prędkości. Łącznie ujawniono 121 wykroczeń.

Policjanci podsumowali poniedziałkowe działania "Prędkość"

W poniedziałek 19 czerwca rudzcy policjanci brali udział w ogólnopolskich działaniach "Prędkość". Szczególną uwagę zwracali zwłaszcza w miejscach występowania zagrożeń bezpieczeństwa w ruchu drogowym, w tym w rejonach przejść dla pieszych oraz w strefie ograniczonej prędkości w Nowym Bytomiu.

W ciągu działań ujawniono popełnienie 121 wykroczeń przez kierujących. 14 z nich zakończono pouczeniem, natomiast reszta kierujących ukarana została mandatem. Największy mandat nałożony w ramach działań był w kwocie 800 zł. Otrzymał go kierujący, który przekroczył ograniczenie prędkości powyżej 30 km/h.

Tylko w czasie pierwszej zmiany działań ukarano 64 kierujących. Ponad 1/3 z tych kierujących przekroczyła prędkość w strefie ograniczenia do 30 km/h w centrum dzielnicy Nowy Bytom. Jak widać, kierujący nie stosują się do ograniczenia 30 km/h, które jest przecież po to, aby zapewnić bezpieczeństwo pieszym.

Komentarze (6)    dodaj »

 • Strzelający za krzaka

  Po krzakach na rondach przy 1 maja się chować i pomiary prędkości robić jak przyczajony tygrys ukryty smok...to tak..normę trzeba zrobić...brak słów

 • Obserwator

  Rudzka drogówka to legalni bandyci w majestacie prawa !!!!!

 • Kpina + ironia / szydera

  Szczególną uwagę zwracali zwłaszcza w miejscach występowania zagrożeń bezpieczeństwa w ruchu drogowym, czyli w krzakach przy gazowni :-)

 • n4u

  mandat + ... zamiast zredukować liczbę przejść by nie stawać na każdym przejściu (w tym ze 2x na skrzyżowaniu) oni walą mandaty jak popadnie ...

 • Rudi

  Zróbcie strefa do 10km/h, będą mogli wypisywać mandaty na wyższą kwotę

 • Jooooo

  I na dodatek kozdymu

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również