Wiadomości z Rudy Śląskiej

Pojawiła się szansa zagaszenia podziemnego pożaru na terenie dawnej cegielni Ruda

 • Dodano: 2020-10-12 08:00, aktualizacja: 2020-10-12 09:29

Pojawiła się szansa zagaszenia podziemnego pożaru na terenie dawnej cegielni Ruda. Z każdym miesiącem stanowi on coraz większe zagrożenie dla firm i instytucji znajdujących się w pobliżu oraz dla mieszkańców Czarnego Lasu. Jak poinformował wiceprezydent Krzysztof Mejer, Spółka Restrukturyzacji Kopalń, właściciel terenu, jest gotowa podjąć się tego trudnego zadania.


AKTUALIZACJA: Czwartkowe spotkanie zostało odwołane. Jak poinformował wiceprezydent Krzysztof Mejer, przedstawiciele Spółki Restrukturyzacji Kopalń, którzy mieli uczestniczyć w spotkaniu, zostali objęci kwarantanną. W związku z tym zaplanowane spotkanie nie może się odbyć. 


Wiceprezydent Mejer poinformował ostatnio za pośrednictwem mediów społecznościowych, że pojawiła się szansa zagaszenia podziemnego pożaru na terenie dawnej cegielni Ruda. Przez wiele lat wydobywano tam glinę, z której produkowano cegły. Obecnie, jak informuje wiceprezydent, 2 metry pod ziemią temperatura sięga tam 100 stopni Celsjusza. Na poziomie 7 metrów głębokości jest to już prawie 700 stopni Celsjusza.

- Ten obszar od wielu lat objęty jest podziemnym pożarem. Spowodowane jest to tym, że pod koniec lat 90-tych cały teren cegielni zasypano kamieniem węgielnym i węglem. Pożar stanowi coraz większe zagrożenie dla mieszkańców Rudy Śląskiej. Po wielu naszych monitach Spółka Restrukturyzacji Kopalń przygotowała plan rekultywacji terenu i zagaszenia pożaru – wyjaśnił Krzysztof Mejer.

Wiceprezydent poinformował, że teraz pojawiła się szansa na rozwiązanie problemu. Spotkanie w tej sprawie odbędzie się w czwartek, 15 października, o godzinie 17.00 w Zespole Szkół nr 2 przy ul. Glinianej w Czarnym Lesie. Wtedy też, przedstawiciele spółki przedstawią plan gaszenia pożaru.

Zobacz także

Komentarze (22)    dodaj komentarz »

 • Adam.

  Tu coś jest grubymi nićmi szyte Pewnie teren chcą za bezcen oddać komuś z |rodzinki".

 • boluś

  Z innyj strony można teren przedać z dodatkową funkcjom darmowego ogrzewania podłogowego. ECO GRZANIE!

 • Kris

  Cala ul bielszowicka jest zasypana tym [...]em wladzeR Sl. o tym wiedza i co z tym p. "Prezydencie"a i tak nadal na to sie godzicie bo nie wierz ze nic nie wiecie

 • Oj OJoojoj

  To jest tak jak ten wirus którego nikt nie widział albo przeszedł bez objawowo :)

 • boluś

  Jeżeli Majer truje [...]a 'tzn.co teren przejęło Miasto i kombinuje coby SRK wygasioło pożar na własny koszt. Chodzi abo o przedanie terynu pod blaszoki/i to pewne/ i o Bajzel Rejonowy w somsiedztwie. Pewnie im zagrzoło zadki.

 • czytelnik

  gdzie dokładnie jest ten pożar? z filmu nie umiem tego rozpoznać

 • xyz

  ul Bukowa - za siłownią Maximus

 • boluś

  Skałom płonnom równajom teren pod planowano SPALARNIA ENERISA ! Dodać do tego płytko położone złoża wongla ,bo całości niy wybrali /staro technologia wydobycia/ . I całość nom daje NAJBEZPIECZNIEJSZO SPALARNIA SYFU na cołkiej planecie z opcjom podwójnego zapłonu W i pod Spalarniom. A ło tym równaniu terynu miyndzy Szyb Walynty a DTŚkom i użytych tam materiałach dugo pisać. Niyzadowno w tyj okolicy sie poloło 'szykuje sie powtórka.

 • Emerson

  Te karlusNie chcesz czasem jeszcze się do szkoły na naukę iść zapisać? Albo do kabaretu Rak napewno cię przyjmą. Jak chcesz między ludźmi pisać to pisz to co mosz pisać a nie to co godosz bo cie nikt nie rozumie.

 • boluś

  Te frajerze drukowany,kopany z pewnościom Relokowany' mnie CCCPie zalecosz dokształcanie? Wyglondo coś za młody i niy z tyj Bajki' znocy niy ze Śląska. CCCPie

 • boluś

  Kajś sie LUDZIU chowoł skoro niy rozumisz ? tyż relokowany? zainwestuj w tłumacza boROKu'

 • Vlado

  Który mądry człowiek będzie zasypywać jakieś doły i glinianki węglem, który to węgiel jest wydobywany w pocie czoła za ogromne pieniądze przez górników narażających swoje życie w tej robocie???!!! To jakaś wielka paranoja i nonsens

 • Rita

  patologia niech sie tu nie wypowiada !!

 • fajerberga

  Skoro tak, to po co zabierasz głoś?

 • Ziga z Wirku

  A ja bym chciał żeby czasami wypowiedzieli się też inni nasi prezydenci bo mamy ich przecież 4.

 • Tyle w temacie

  Mejer fachowiec i znafca wszystkiego...

 • Antoni

  Panie Mejer ten sam kamień wysypują trochę dalej za Tesco po lewej stronie i co pan na to teraz powie ? A może pózniej się pan wypowie gdy się zapali.

 • boluś

  Kiejby tam boło tela stopni to niy byłoby tam zielonyj trawy i drzew a pajac na filmiku opoloł by se jajka. Fto widział poloce sie hołdy wiy o czym pisza.

 • rudzianin

  szkoda, że przez tyle lat była pobłażliwość dla właściciela gruntu o to, że nie zajął się tematem.Nie zamierzam zapłacić złotówki za gaszenie. Egzekwować działania u właściciela!

 • boluś

  Zapomnieli cepy o śmieciach' Mejer przybuś lokowany moge niy wiedzieć ale takich lokalizacji kaj sie pali abo bydzie' je kilka. I to pod nowo budowanym blaszanym badziewiem. Ciekawe ile bydzie roszczeń odszkodowawczych w stosunku do miasta tzn. NAS ? Ciekawe fto to zapłaci?

12

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.