Wiadomości z Rudy Śląskiej

Policjanci podpisali porozumienie z MSWiA - czy to koniec protestu?

 • Dodano: 2018-11-09 09:00

Trwający od lipca protest policji wreszcie się zakończył, a przynajmniej tak zakomunikowały policyjne związki zawodowe, które wczoraj podpisały porozumienie z Joachimem Brudzińskim, ministrem spraw wewnętrznych i administracji.

W Rudzie Śląskiej problem "lewych" zwolnień lekarskich dotyczył prawie 1/3 funkcjonariuszy, pisaliśmy o tym w osobnym artykule.

Trwający od wakacji protest w tym tygodniu został zamanifestowany falą zwolnień lekarskich i prawdopodobnie dopiero powstały w ten sposób kryzys spowodował szybszą reakcję rządu. Trudno się dziwić, policjanci co prawda nie mogą strajkować, okazuje się jednak, że mogą bardzo skutecznie paraliżować całą instytucję udając się na L4. Naciągane L4 może i nadszarpnie wizerunek policjanta, który aby osiągnąć swój cel postępuje de facto nielegalnie, niemniej trudno odmówić skuteczności takiej formie protestu. 

W toku negocjacji ustalono, że funkcjonariusze służb MSWiA otrzymają od początku przyszłego roku po 655 zł brutto podwyżki, co spowoduje wzrost wielokrotności tzw. kwoty bazowej o 0,43. Przypominamy, że początkowo MSWiA proponowało od 1 stycznia 2019 r. podwyżkę w kwocie 309 zł, a od 1 lipca 2019 r. w kwocie 253 zł brutto. – czytamy na profilu facebookowym Polska Policja.

Czy to porozumienie faktycznie zmieni sytuację policji przekonamy się już za kilka miesięcy, pewnym jednak jest, że chociaż kwestie płacowe i emerytalne są dla pracujących w służbach ludzi kluczowe, to jednak nie są to jedyne wyzwania, z jakimi musi mierzyć się niejedna komenda w kraju.

Komentarze (15)    dodaj »

 • Mieszkaniec

  Policjanty=nieroby

 • Renata

  Nierobów to szukaj na kafauzie i Rudzie 1 gdzie te przez ciebie wspomniane nieroby muszą ich na[...]ch sprzątać bo im 500+ z zapomogami z mopsu zaszkodziło.

 • mieszkaniec

  Na Rudzie 1 to akurat mieszka paru policjantów

 • Spostrzegawczy

  Teraz te mode "policjanty" co sie niedowno najeli do służby to wyglądaja jak same pyndzle z ery Justina Bibera z niejednym jak bych wyloz na solo to bych go połomoł,kiedys to policjant wyglądoł jak chop a nie 180 cm i 60 kg wogi

 • Rafał

  Masakra. Jaki ty głupi jesteś. I wszyscy co reprezentują twój z[...] tok myślenia. Od kiedy to policjanci są od tego żeby z nimi na solo wychodzić. W naszym pięknym mieście policja i straż miejska jest od tego żeby pijanych "konkubentów" na izbę wywozic i zbierać na[...]cy zmeczobych ciężko pracujących górników spód nocnego na Westerplatte. Taki mamy niestety patologiczny klimat w tej naszej pięknej Grazyno-dziedzicowej Rudzie Śląskiej. A ty byś chciał wyjść na solo z policjantami hahaha. Bo co? Mosz karnet do maximusa xD

 • Kuba

  Rozpędź się a ściana sama się znajdzie.

 • Krzysiek

  Nie wierzę. Darmozjadom dali..... Jo robia na dole cienszko za 2600 i mi zoden nie do. A takie policjanty to co oni wiedzą o robocie. Nic ino jeżdzom i się normalnych ludzi takich jak jo czepiajom. Mandaty za nic dowajom bo ktoś z piwem otwartym w siatce idzie. Albo babciom co na pasach nie przeszły. Ot naszo rudzko policja. Same cioty i darmozjady. Jak się coś dzieje to nigdy ich niema tam kaj majom być. I jeszcze podwyżki teroz za nasze piniondze! Hańba!

 • mieszkaniec

  Teraz tylko czekać aż kolejne grupy zawodowe zaczną strajkować i ustawiać się w kolejce po państwowy hajs

 • Obserwator

  Brawo należy się,ciężki zawód-jestem za.

 • Emeryt

  Prawdziwy i wiarygodny Polski Rząd a nie kanalie co 8 lat zabierali przywileje i zmniejszeniejszali płacę oraz podwyższyli wiek emerytalny mówili że pieniędzy niema i nie będzie.

 • Gratulacje!

  Jeden podpis uleczyl wszystkich.Ci to wymyślili.Za takie lewe l4 z pracy się wylatuje,a tu podwyżki.To teraz kto?Górnicy,Hutnicy,Lekarze i Piekarze itd..

 • nas

  prosze. jak udowodnisz lewaku ??

 • Zenobiusz

  Udowodnij, że to były lewe L4. Albo zamilcz.

 • GRATULACJE!

  jakos nie bylo slychac w innych zawodach o masowych l4.tylko w policji.jakas epidemia czy co

 • Zenobiusz

  widocznie masz problemy ze słuchem, skoro nie słyszałeś. A przy okazji policjanci nie mogą strajkować.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również