Wiadomości z Rudy Śląskiej

Pomoc liczona... kaloriami. Podsumowanie akcji charytatywnej na rzecz 5-letniej Emilki

  • Dodano: 2023-02-10 13:15

Kebab Bodrum w Halembie aktywnie włączył się w pomoc dla 5-letniej Emilki z Rudy Śląskiej, która cierpi na agenezję ciała modzelowatego i polimicrogyrię, czyli wadę rozwojową kory mózgowej. Cały dochód osiągnięty w czwartek, 9 lutego, przekazano na ten szczytny cel. Jaką kwotę udało się zebrać?

Pyszne pomaganie w Rudzie Śląskiej

Właściciel Kebab Bodrum w dzielnicy Halemba postanowił po raz kolejny wesprzeć zbiórkę charytatywną. Ogłosił, że cały dochód ze sprzedaży kebabów w czwartek, 9 lutego, w godzinach od 11:00 do 22:00, zostanie przekazany na zbiórkę na rzecz 5-letniej Emilki z Rudy Śląskiej.

W ramach akcji udało się zebrać aż 6 576 złotych. Cała kwota została już przekazana przez właściciela na zbiórkę na siepomaga.pl

Właściciel punktu gastronomicznego zaznacza, że zebranie tak dużej kwoty nie byłoby możliwe bez wsparcia innych firm. Do akcji włączyła się hurtownia, która zapewniła składniki do wzmożonej produkcji kebabów, lokalne media w tym nasza redakcja. 

To nie koniec!

Niestety, kwota, którą udało się zebrać, nie zdołała zamknąć zbiórki. Do osiągnięcia celu brakuje prawie 20 tysięcy złotych. Nawet wpłacenie symbolicznej kwoty może mieć ogromne znaczenie! Wpłat na zbiórkę można dokonywać pod tym linkiem

5-letnia Emilka z Rudy Śląskiej cierpi na agenezję ciała modzelowatego i polimicrogyrię, czyli wadę rozwojową kory mózgowej. Dziewczynka zmaga się również z wieloma innymi zaburzeniami m.in. padaczką lekooporną, obniżonym napięciem mięśniowym, wadą wzroku i nerek. Emilka potrzebuje turnusu rehabilitacyjnego oraz rocznej terapii metoda Vojty. Niestety, rehabilitacja jest bardzo kosztowa, jej koszt to blisko 34 tysiące złotych. 

– Tak bardzo chciałabym, by Emilka ruszyła naprzód, by miała w życiu łatwiej i w przyszłości stała się samodzielna. Niestety ataki padaczkowe niszczą wszystko i skazują moją córkę na potworne cierpienie. Nasza nadzieja nie gaśnie, dlatego każdego dnia walczymy o lepsze życie Emilki. Z całego serca proszę o wsparcie w zebraniu środków na turnus oraz dalszą rehabilitację – przekazuje mama Emilki.

Komentarze (1)    dodaj »

  • Klientka

    Kebaby smaczne - akcja super było warto przyjechać do was

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również