Wiadomości z Rudy Śląskiej

Potrzebna jest sąsiedzka pomoc! Zorganizowano zrzutkę dla poszkodowanych w wyniku wybuchu

 • Dodano: 2019-07-25 09:45, aktualizacja: 2019-07-25 14:00

W ubiegły piątek przykra wiadomość obiegła miasto - ulatniający się z butli gaz eksplodował raniąc dwie osoby oraz rujnując kamienicę i dobytek jej mieszkańców. Rodziny, które ucierpiały w tym zdarzeniu, potrzebują pomocy - sąsiedzi postanowili zorganizować zrzutkę.

Czego nie zniszczył sam wybuch, to strawił ogień - trzy rodziny, których mieszkania zostały zniszczone, straciły praktycznie cały swój dobytek. Potrzeba jest pomoc, którą starają się zorganizować sąsiedzi. Na portalu zrzutka.pl zorganizowana została zbiórka pieniędzy.

Więcej o wybuchu w artykule: Wybuch butli z gazem w Rudzie Śląskiej. Są ranni

Nawet w mieszkaniach, które sąsiadowały z miejscem wybuchu, cały sprzęt AGD został zniszczony, wszystko jest okopcone i zalane wodą, nawet drzwi do mieszkania zostały w wyniku wysokiej temperatury stopione.


Chcących pomóc zapraszamy na stronę zbiórki:

KLIKNIJ TUTAJ I POMÓŻ POSZKODOWANYM


Mieszkające w kamienicy przy ul. Wolności rodziny potrzebują wsparcia, tym bardziej, że wśród poszkodowanych są małe dzieci, o czym wspomina również Marta Sprynca-Palacz, organizatorka zbiórki w serwisie zrzutka.pl

Sprawa jest o tyle przykra, że w skład rodzin wchodzą małe dzieci, dla których sam pożar był wyjątkowo traumatycznym przeżyciem, a konieczność zmiany zamieszkania, nawet ta chwilowa, wywołuje u nich dodatkowy stres. Biorąc udział w tej zrzutce możemy pomóc tym rodzinom jak najszybciej wyremontować ich zniszczone mieszkania i chociaż w małym stopniu przywrócić normalność w życiu poszkodowanych - czytamy na stronie zbiórki.

Komentarze (14)    dodaj »

 • rudzianin

  a premiera nie będzie? w bytomiu był przecież kampania przed wyborami jest

 • Dziwonka

  Ludzie czytać się niektórych komentarzy nie da, miasto da tyle ile jest w stanie czyli nie za wiele, czy mieszkania były ubezpieczone - w sumie nie nasza sprawa tylko właściciela, aczkolwiek nie każdego stać na ubezpieczenie. Tak tak, wiem że to kwestia oarenascie zł na rok, ale może ktoś potrzebował leki żeby żyć zamiast ubezpieczenia na mieszkanie? Jeżeli ktoś nie chce niech nie wpłaca i nie udostępnia a jeżeli ktoś chce zrobić dobry uczynek i choć w minimalny sposób pomóc oraz wpłacić bądź udostępnić dalej post, aby poszedł w świat to świetnie. A prawda jest taka, że nikt nie zna dnia ani godziny, kiedy wydarzy się tragedia, zamiast łączyć się w bólu i pomagać sobie nawzajem to plujecie jadem. Najszczersze wyrazy współczucia dla całej rodziny Pana Wojtka, a do ludzi więcej zrozumienia i współczucia na innych

 • ziutek

  100 zł na rok - naprawdę straszne pieniądze

 • Dziwonka

  Nie ważne czy 5 zł,100 zł, 200 czy nawet 1000 albo i lepiej. Dla kogoś 100 zł to "straszne pieniądze" a dla kogoś innego leki i chleb by żyć, ogarnijcie się, ten jad i zawiść dzisiejszych czasów, okropne...

 • KK

  Jak płacisz 100zł na rok, to sprawdź na ile masz to mieszkanie ubezpieczone? Przy takiej tragedii jak ta, firma wypłaci ci odszkodowanie za które kupisz sobie porządny namiot i tyle w temacie...

 • ziutek

  na 100 000

 • ciekaw

  A gaz ulatniał się bo? A mieszkania były ubezpieczone?

 • kwiatowe

  Kiedy miasto podlaczy Carl Emanuel Colonie do sieci gazowej albo cieplowniczej? Albo zapewni przynajmniej preferencyjne warunki dla spoldzielni czy wspolnoty. Nowe dachy i kominy juz cale czarne od sadzy. Zima dym pieknie opada na ludzi stajacych na pobliskich przystankach ZTM. No i teraz ta tragedia z wybuchowa butla. Trzeba zlikwidowac przyczyne, a dopiero pozniej skutek.

 • czytelnik

  Miasto raczej nie ma nic do gadania w kontekście podłączenia do sieci gazowniczej.

 • Grzesiu

  Głównym problemem starych budynków jest brak wentylacji a jest to podstawowy warunek ubiegania się o przyłączenie do sieci gazowej. Sieć ciepłownicza a i owszem tylko zgoda konserwatora zabytków i fundusze zarządcy, pomieszczenia na wymiennik oraz chęć płacenia co miesiąc min 500 zł. Szczere współczucia w tym dramacie. Jest zbiórka by pomóc. Czy naprawdę zubożejemy ?

 • kwiatowe

  Skoro uzytkuja butle gazowe i piece to wentylacja powinna byc. Dobrze wykonane ogrzewanie miejskie w budynku po termomodernizacji kosztowo wychodzi na poziomie ogrzewania gazem. Bezpieczenstwo jest bezcenne, podobnie komfort rowniez nie jest za darmo.

 • Grzesiu

  Przewód spalinowy a wentylacyjny to dwie różne instalacje, popatrz na dachy. Tylko potrzeba trochę fachowej wiedzy. W ogromie przepisów prawa budowlanego jest wszystko zawarte.

 • Malkontentka

  A miasto?

 • Max

  Miasto buduje cetniewo, hahaha

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również