Wiadomości z Rudy Śląskiej

Pożar altany na Rodzinnych Ogródkach Działkowych "Tęcza" w Rudzie Śląskiej

  • Dodano: 2024-05-31 12:45

W nocy z 29 na 30 maja br. doszło do pożaru altany przy ulicy Królowej Jadwigi na Rodzinnych Ogródkach Działkowych "Tęcza". Na szczęście nikt nie ucierpiał, ale dach oraz całe wyposażenie altany zostały całkowicie zniszczone.

Pożar altany w Orzegowie

O godzinie 0:40 w nocy z 29 na 30 maja strażacy z Rudy Śląskiej otrzymali zgłoszenie o pożarze altany na terenie R.O.D "Tęcza". Na miejsce natychmiast wysłano dwa zastępy straży pożarnej. Akcja gaszenia pożaru trwała około dwóch godzin.

Strażacy zdołali opanować ogień, jednak altana została doszczętnie zniszczona. Spłonął cały dach oraz wyposażenie. Pomimo dramatycznego przebiegu wydarzeń, na szczęście nikt nie ucierpiał.

Przyczyna pożaru nieznana

Na chwilę obecną przyczyna pożaru nie jest znana. Śledztwo w tej sprawie będzie prowadzić policja, która ma ustalić, co doprowadziło do tego tragicznego w skutkach zdarzenia.

Przyczyna pożaru na ten moment nie jest znana. Będzie ją ustalać policja - informuje st. kpt. mgr inż. Maciej Małczak,  oficer prasowy Komendanta Miejskiego PSP w Rudzie Śląskiej.

Dzięki szybkiej i sprawnej akcji strażaków udało się uniknąć rozprzestrzenienia ognia na inne działki. 

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również