Wiadomości z Rudy Śląskiej

Prezydent Michał Pierończyk zaprasza na Dni Rudy Śląskiej!

 • Dodano: 2023-06-02 12:00, aktualizacja: 2023-06-02 14:07

Prezydent Michał Pierończyk zaprasza na tegoroczne Święto Miasta, które wystartuje już 3 czerwca i potrwa do 4 czerwca. Na scenie wystąpią legendy polskiego rocka - zespół Dżem. 

Dni Rudy Śląskiej 2023: Bajkowy Dzień Dziecka

W sobotę, 3 czerwca zabawa rozpocznie się na nowobytomskim rynku. O godz. 13.15 odbędzie się tam koncert Orkiestry Dętej Komendy Wojewódzkiej Policji. Następnie kolorowy korowód przemaszeruje do „Bajkowego Ogrodu” Śląskiego Teatru Impresaryjnego im. H. Bisty przy ul. Niedurnego 69, gdzie w godz. od 14.00 do 18.00 odbędą się występy artystyczne rudzkich zespołów dziecięcych i młodzieżowych. 

- Szanowni Państwo, wracamy z Dniami Rudy Śląskiej. Serdecznie zapraszam na sobotę i niedzielę, czyli trzeciego i czwartego czerwca. Trzeci czerwca to dzień dla dzieci - Bajkowy Dzień Dziecka. Tutaj w Ogrodach Śląskiego Teatru Impresaryjnego, dawnego MCK-u w Nowym Bytomiu. Serdecznie zapraszam w godzinach porannych i popołudniowych. Będzie moc atrakcji. A o 21:00 kino plenerowe na rynku, tutaj w Nowym Bytomiu - mówił Michał Pierończyk. 

O godz. 18.00 dzieci przebrane w bajkowe stroje będą mogły wziąć udział w konkursie na najpiękniejszy strój, podczas którego zostanie wyłoniony Dziecięcy Prezydent Miasta. Będzie on przez jeden dzień rządził Rudą Śląską. Kolejną atrakcją tego dnia będzie występ Roko i Colino, którzy przygotują dla najmłodszych mieszkańców specjalny program artystyczny. Przez cały dzień dzieci będą mogły skorzystać z bezpłatnych atrakcji takich jak: dmuchańce, zamki, eurobungee oraz konkursy z nagrodami.

Z kolei pod koniec dnia (o godz. 21.00) kinomani będą mieli okazję zobaczyć na placu Jana Pawła II film „Gwiazdy” w reżyserii Jana Kidawy-Błońskiego.

Dni Rudy Śląskiej 2023: Występy na terenach targowych w Wirku

W niedzielne popołudnie (4.06) impreza przeniesie się na Tereny Targowe w Wirku.

- Drugi dzień, czwartego czerwca - niedziela - to dzień koncertowy. Od 16:00 będą koncerty, tradycyjnie na terenach targowych w Wirku. Będą Mery Spolsky, CoverNostra, Oberschlesien i oczywiście gwiazda wieczoru Dżem. Także zaprasza, dobrej zabawy życzę. Będzie odegrany także, to ciekawostka, nowy hejnał naszego miasta. To będzie pierwsze oficjalne wykonanie, więc będzie moc atrakcji. Dobrej zabawy i widzimy się trzeciego i czwartego czerwca na Dniach Rudy Śląskiej! - zaprasza prezydent Pierończyk.

 • Pierwszym wykonawcą występującym w tym dniu będzie zespół CoverNostra (godz. 16.00).
 • Zaraz potem (godz. 17.15) przed publicznością zaprezentuje się Martin Rangosz laureat konkursu „O Rudzki Mikrofon”, zorganizowanego przez rudzką Młodzieżową Radę Miasta.
 • W kolejnej części wydarzenia (o godz. 17.30) na scenie wystąpi zespół Oberschlesien, który znany jest przede wszystkim z tworzenia swoich tekstów po śląsku i koncentrujący się głównie na tematach związanych z Górnym Śląskiem.
 • Wieczorem (o godz. 19.00) na Terenach Targowych będzie można posłuchać Mery Spolsky – artystki tworzącej muzykę określaną jako mieszanka popu, alternatywy i elektroniki. Podczas jej występu z pewnością usłyszymy przeboje „Bigotka” oraz „Cekinowa Bomba”.
 • Mocnym punktem programu, a zarazem zakończeniem Dni Rudy Śląskiej, będzie koncert gwiazdy polskiej sceny rockowo-bluesowej, czyli zespołu Dżem. Muzycy rozpoczną koncert o godz. 20.30.

Na miejscu przewidziane są dodatkowe atrakcje dla najmłodszych, strefa gastronomiczna, stoiska handlowe i promocyjne.

Komentarze (6)    dodaj »

 • OCHYDA

  Szkoda,że nie ma pieniędzy na pielęgnację parku przy ulicy Parkowej, trawa i chwasty wnet mnie przerosną.

 • ŻENADA

  Karyn i Sebów z Brajankami nie trzeba zapraszać.

 • Cziz

  Pierończyk ! a ja ciebie zapraszam do naszego hasioka, kaj do dzis nie ma kubłów i śmieci leżom na zolu i śmierdzą.

 • Bykowinianin

  Gdzie tak jest?

 • Truda

  Na Halembie 1

 • Fan Mejera

  Dokładnie.Jeden wielki bajzel..Za chwila na Halembie śmieci bedą walać sie po ulicach.Chopy co przyjeżdżają z kubłami przywożą inne kontenery niż za Remondisa tł.bo oni tak mają napisane.Baby w UM noe dojść że chamówy to nic nie wiedzą.Jeden wielki dramat

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również