Wiadomości z Rudy Śląskiej

Cekinowa Bomba na rudzkiej scenie! Poznajcie Mery Spolsky!

  • Dodano: 2023-05-31 10:00

Już w najbliższy weekend wspólnie będziemy się bawić na tegorocznych Dniach Rudy Śląskiej! Jedną z gwiazd tegorocznej edycji imprezy jest młoda gwiazda estrady, Mery Spolsky. Jeżeli nie mieliście wcześniej okazji zapoznać się z jej twórczością, bez obaw – przybliżymy wam najważniejsze fakty na jej temat!

Całe życie związana z muzyką

Mery Spolsky, a właściwie Maria Żak to młoda wokalistka pochodząca z Warszawy. Przygodę z muzyką rozpoczęła już jako dziecko – ukończyła Państwową Szkołę I i II stopnia nr 2 im. Fryderyka Chopina w klasie skrzypiec.

Muzyczną karierę rozpoczęła w zespole Makijaż, później z Kubą Bąkałą tworzyła duet Różowe Okulary. Dopiero od 2014 roku działa pod pseudonimem scenicznym Mery Spolsky i prowadzi karierę solową. Występowała na przeglądach artystycznych w całej Polsce, jednak za najważniejszy można uznać jej występ na 52. Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu, na którym zdobyła nagrodę za najlepszy debiut. Jej debiutancki album studyjny „Miło było pana poznać” był nominowany w dwóch kategoriach Fryderyków.

Twórczość Mery Spolsky

Przed koncertem Mery Spolsky w naszym mieście, warto przesłuchać jej najpopularniejsze utwory!
Rok temu artystka wypuściła singiel „Trapowe Opowiadanie”, który jest aranżacją stworzoną na potrzeby debiutanckiej książki artystki „Jestem Marysia i chyba się zabiję dzisiaj”. W teledysku gościnnie pojawia się m.in. Maciej Maleńczuk

Za jeden z najbardziej wyczekiwanych przez fanów Mery utworów można uznać „Cekinową Bombę”, która także powstała na potrzeby książki artystki. Mery przerobiła fragment swojej książki na piosenkę, która bardzo spodobała się fanom piosenkarki.

Jednym z najpopularniejszych utworów Mery jest „Miło Było Pana Poznać”, który pojawił się na debiutanckim albumie artystki o tej samej nazwie. 

Koncert Mery Spolsky w Rudzie Śląskiej

Mery Spolsky wystąpi w naszym mieście już w najbliższą niedzielę, 4 czerwca na terenach targowych w Wirku. Jej koncert został zaplanowany na godzinę 19:00. Przed nią wystąpią m.in. CoverNostra oraz zespół Oberschlesien. 

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również