Wiadomości z Rudy Śląskiej

Przebudowa kanalizacji deszczowej w Halembie. Utrudnienia w ruchu na ul. Miodowej

 • Dodano: 2022-07-14 09:30

12 lipca rozpoczęły się prace związane z przebudową kanalizacji deszczowej przy ul. Miodowej w Halembie. W związku z tym mogą występować utrudnienia w ruchu. 

Przebudowa kanalizacji deszczowej w Halembie

Miasto na początku maja podpisało umowę z wykonawcą przebudowy kanalizacji deszczowej w Halembie. To duża inwestycja, obejmująca rejon ulic Solidarności, Miodowej, Racławickiej, Kosynierów, Zamenhofa, Olszynowej i Międzyblokowej. Istniejąca kanalizacja jest tam już tak wyeksploatowana, że stwarza to problem nie tylko dla jej prawidłowego działania, ale również dla stanu ulic na osiedlu. W Halembie powstanie nowa sieć, z większymi wylotami do Kłodnicy i separatorami podczyszczającymi wodę nim trafi do rzeki. Na koniec odtworzone zostaną nawierzchnie dróg, chodniki i parkingi.

Utrudnienia w ruchu

12 lipca rozpoczęły się prace związane z przebudową kanalizacji deszczowej przy ul. Miodowej w Halembie. 
W czasie prowadzonych robót droga będzie cały czas przejezdna, jednak z uwagi na jej zawężenie, nie będzie możliwości parkowania wzdłuż ulicy.

Koszt inwestycji jest pokaźny, bo wynosi aż 20,5 mln zł

Miasto pozyskało jednak na nią dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej. Zadanie jest częścią większego projektu "Chronimy Krople Deszczu", na który miasto otrzymało w sumie ponad 31 mln zł.

Inwestycja została podzielona na dwa zadania. Pierwsze dotyczy zlewni „Miodowa” i ma się zakończyć w czasie 14 miesięcy, nie licząc okresu zimowego. Drugie obejmuje obręb zlewni „Międzyblokowa” i ma się zakończyć w ciągu 7 miesięcy.

Komentarze (4)    dodaj »

 • mieszkaniec

  mieszkam na Halembie 20 lat i będzie to 4 ( czwarte ) przekopanie Solidarności - porządny gospodarz zrobiłby to raz , no ale można kolesiom zapłacić 4x !!!!!!!

 • Hanys

  Przeprowadź się na Halembie. Tam cisza i spokój mówili.

 • Mieszkanka

  Sorry ale dziś jest 14. 07 i nic się nie dzieje

 • papa

  Oj to nie jest prawdą. O godz. 11 pracował jeden robotnik który zrywał kostke brukową na Miodowej. W takim tempie, zaangażowaniu sił i środków, to trzy lata remontu lub dłużej.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również