RudaSlaska.com.pl - 20 lat

Wiadomości z Rudy Śląskiej

Przed nami kolejna edycja Olimpiady Zdrowia!

  • Dodano: 2022-05-13 11:30

Szkoła Podstawowa nr 35 Specjalna organizuje już VIII edycję Olimpiady Zdrowia. Dzieci z 6 szkół będą rywalizować w trzech konkurencjach. Wydarzenie odbędzie się już w najbliższy poniedziałek, 16 maja!

Wyjątkowa Olimpiada

Już w najbliższy poniedziałek, 16 maja, uczniowie z 6 szkół specjalnych z Bytomia, Zabrza i Rudy Śląskiej, wezmą udział w Olimpiadzie Zdrowia. Ósma już edycja tego wydarzenia odbędzie się w rudzkiej Szkole Podstawowej nr 35 Specjalnej. Uczniowie będą rywalizowali w trzech konkurencjach: unihokeju, tenisie stołowym oraz udzielaniu pierwszej pomocy.

Celem nie tylko integracja

Olimpiada Zdrowia to wyjątkowe wydarzenie, dzięki któremu uczniowie z różnych szkół specjalnych mogą się lepiej poznać. Ponadto impreza ma promować aktywny styl życia i dbanie o zdrowie. Olimpiada Zdrowia to świetna okazja, aby uczniowie mogli zaprezentować swoje umiejętności i osiągać pierwsze większe sukcesy. Dodatkowo sport ma przeciwdziałać agresji i patologii wśród uczniów, a konkurencja udzielania pierwszej pomocy pozwoli młodym zawodnikom udoskonalić swoje umiejętności udzielania pomocy przedmedycznej.

Zobacz także

Komentarze (1)    dodaj »

  • Elwer ze Otylije

    co juzaś corona?

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.