Wiadomości z Rudy Śląskiej

Przed nami kolejna edycja Olimpiady Zdrowia!

  • Dodano: 2022-05-13 11:30

Szkoła Podstawowa nr 35 Specjalna organizuje już VIII edycję Olimpiady Zdrowia. Dzieci z 6 szkół będą rywalizować w trzech konkurencjach. Wydarzenie odbędzie się już w najbliższy poniedziałek, 16 maja!

Wyjątkowa Olimpiada

Już w najbliższy poniedziałek, 16 maja, uczniowie z 6 szkół specjalnych z Bytomia, Zabrza i Rudy Śląskiej, wezmą udział w Olimpiadzie Zdrowia. Ósma już edycja tego wydarzenia odbędzie się w rudzkiej Szkole Podstawowej nr 35 Specjalnej. Uczniowie będą rywalizowali w trzech konkurencjach: unihokeju, tenisie stołowym oraz udzielaniu pierwszej pomocy.

Celem nie tylko integracja

Olimpiada Zdrowia to wyjątkowe wydarzenie, dzięki któremu uczniowie z różnych szkół specjalnych mogą się lepiej poznać. Ponadto impreza ma promować aktywny styl życia i dbanie o zdrowie. Olimpiada Zdrowia to świetna okazja, aby uczniowie mogli zaprezentować swoje umiejętności i osiągać pierwsze większe sukcesy. Dodatkowo sport ma przeciwdziałać agresji i patologii wśród uczniów, a konkurencja udzielania pierwszej pomocy pozwoli młodym zawodnikom udoskonalić swoje umiejętności udzielania pomocy przedmedycznej.

Komentarze (1)    dodaj »

  • Elwer ze Otylije

    co juzaś corona?

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również