Wiadomości z Rudy Śląskiej

Rafał Kandziora kandydatem PiS do Sejmiku Wojewódzkiego

 • Dodano: 2018-08-28 08:45, aktualizacja: 2018-08-28 09:08

Rafał Kandziora kandydatem PiS do Sejmiku Województwa Śląskiego. Rudzianin stanął na czele listy w okręgu wyborczym nr 5, który obejmuje Chorzów, Piekary Śląskie, Rudę Śląską, Siemianowice Śląskie, Świętochłowice i Zabrze.

Wczoraj (27.08) w siedzibie Śląsko-Dąbrowskiej Solidarności w Katowicach odbyła się konferencja, w której trakcie wojewoda śląski Jarosław Wieczorek razem z parlamentarzystami PiS, w ramach akcji #DobryProgram, przedstawili 5 kluczowych punktów dla Śląska. W programie możemy znaleźć zapowiedź budowy nowej infrastruktury drogowej za minimum 13 mld zł. Chodzi o budowę autostrady A1, dalszą budowę trasy S11 oraz S1, obwodnice Poręby oraz Zawiercia i remonty 1000 km dróg lokalnych. Drugi punkt dotyczy kolei, a dokładnie modernizację i rozbudowę infrastruktury kolejowej za min. 8 mld zł. Kolejne 10 mld zł PiS obiecuje wydać na program „Mieszkanie plus” i walkę ze smogiem. Chodzi m.in. o zakup 300 autobusów elektrycznych. Dwa ostatnie punkty dotyczą rozwoju przemysłu i służby zdrowia.

Podczas konferencji przedstawieni zostali także liderzy list wyborczych PiS do Sejmiku Województwa Śląskiego. Są to m.in.: Beata Kocik, Maria Materla, Jan Kawulok, Jakub Chełstowski, Michał Woś, Zbigniew Przedpełski i Rafał Kandziora.

Rafał Kandziora jest dyrektorem Medycznej Szkoły Policealnej Województwa Śląskiego w Zabrzu. Ma wykształcenie medyczne i od ponad 20 lat zajmuje się edukacją w zakresie leczenia i profilaktyki głównie poprzez masaż.

- Zawsze mocno interesowały mnie sprawy mojego regionu – Śląska, a szczególnie zagadnienia dotyczące wpływu środowiska na zdrowie człowieka. Warto poznać zagrożenia i ciągle poszukiwać takich dróg, by nasz Śląsk stał się przyjazny dla człowieka, by był miejscem, gdzie chętnie przebywamy, miejscem, gdzie jest świeże powietrze, czysta woda i piękna zdrowa przyroda – mówi Rafał Kandziora.

Na spotkaniu pojawił się także wiceminister energii Grzegorz Tobiszowski.

– Ta drużyna pokazuje, że w tej formule może zaoferować to, co najlepsze dla województwa śląskiego – mówił wiceminister.

Liderów list oficjalnie zaprezentował poseł Wojciech Szarama – przewodniczący Rady Regionalnej PiS-u. Wybory samorządowe odbędą się 21 października.

Rafał Kandziora kandydatem PiS do Sejmiku Wojewódzkiego

Komentarze (14)    dodaj »

 • Karol

  Byle zrobili z 10% tego,co zrobił śp.Ziętek to było by ok

 • wyborca

  Tylko PIS-są najlepsi.

 • Rafał k

  Mój program: ja obiecuję wam, ja obiecuję wam, ......

 • Balbina

  TYLKO PIS

 • andre

  PiS to partia komunistyczna zwalczająca samorządy, chcąca skupić władzę w jednym ręku (jak wcześniej PZPR). Dlatego NIE dla kandydatów tej partii. W samorządzie niech są samorządowcy a nie politycy.

 • Ela

  No już na tą figurę będę głosować

 • Ma wam damy

  Od tych miliardów to aż mi się cieplutko zrobiło:) a tak serio to już trzymam się za portfel:)

 • Zyg paw

  Przecież autostrada A1 jest już budowana!!! Choć fakt będą burzyć dwa mosty, ale żeby od razu o tym w programie dla województwa pisać?! Modernizacja linii kolejowych też jest w trakcie, więc o co halo? Nie lepiej było napisać, że będą kontynuować rozpoczęte prace?! Połączenie z lotniskiem, oj bardzo jestem tego punktu ciekaw, bo.temat medialny już ładne 10 lat!!! Inteligentna kopalnia? A co zrobią z mało inteligentną załogą dotychczasowych zakładów!?

 • Hanys

  Byla nie z pisu

 • Wyborca

  Kto to niby

 • mieszkaniec-wyborca

  Jak idzie w politykę to chyba mu coś zawodowo nie wyszlo....

 • Zenobiusz

  O komunikacji miejskiej ani słowa. Porażka.

 • leon

  Jak to?...przecież w Rudzie mamy darmową komunikację...przecież Prezydent miasta obiecała!!

 • Zenobiusz

  Rafał Kandziora jest prezydentem miasta? Od kiedy?

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również