Wiadomości z Rudy Śląskiej

Reakcja mieszkanki pozwoliła zatrzymać pijanego kierowcę

 • Dodano: 2018-10-31 06:30, aktualizacja: 2018-10-31 06:43

Telefoniczna informacja i szybka reakcja pozwoliła policjantom z rudzkiej drogówki na zatrzymanie mężczyzny, który kierował samochodem w stanie nietrzeźwym.

Mieszkanka Rudy Śląskiej, która zadzwoniła do dyżurnego wykazała się brakiem akceptacji dla tego typu zachowań. Niewykluczone, że dzięki jej zdecydowanej postawie udało się zapobiec tragedii na drodze.

Kilkanaście minut po godzinie dwudziestej trzeciej, dyżurny rudzkiej komendy otrzymał telefoniczną informację o kierowcy który wsiadł do passata na ulicy Smolenia, a wydaje się być pijany. Dyżurny przekazał tę informację wszystkim patrolom z Rudy Sląskiej. Chwilę później policjanci z z drogówki zatrzymali 27-latka, który kierował wskazanym vw passatem. Kontrola wykonana przez mundurowych z drogówki ujawniła, że jest on w stanie nietrzeźwym, miał prawie 1,5 promila alkoholu w organizmie.

Rudzianin będzie teraz odpowiadał za kierowanie w stanie nietrzeźwym za co grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi i wysoka kara pieniężna.

To kolejny przykład, że czujność obywateli ma kolosalne znaczenie w dbaniu o bezpieczeństwo wszystkich osób mieszkających na terenie naszego miasta. Tylko reakcja na przestępcze zachowania innych podniesie stan bezpieczeństwa. Pamiętajmy: "Nie reagujesz - akceptujesz". Policyjna kampania daje nam możliwości by udowodnić, że mieszkańcom też zależy na tym, aby osiedla, dzielnice czy miejscowości były bezpieczne.

Komentarze (4)    dodaj »

 • kaziol

  Super więcej takich ludzi.

 • Kasia

  Brawo za pozytywną i prospołeczną postawe

 • Zutek

  Gratulacje dla tej Pani

 • facet

  Brawo dla Pani. Cieszę się, że rośnie społeczna świadomość. Życzyłbym sobie zaostrzenia przepisów dla pijaków za kierownicą. Pozdrawiam Panią i jeszcze raz dziękuję.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również