Wiadomości z Rudy Śląskiej

Rozpoczęły się ciepłe dni, a rudzkie fontanny nadal nie są uruchomione. Sprawdzamy czemu!

 • Dodano: 2020-07-17 14:00, aktualizacja: 2020-07-19 22:01

Rozpoczęły się ciepłe dni, a rudzkie fontanny nadal nie są uruchomione. Sprawdzamy dlaczego!

Urok nowobytomskiej fontanny, póki co możemy tylko powspominać. Bo choć ta fizycznie stoi na nowobytomskim rynku to wody brak. Czym jest to spowodowane?

- Kiedyś nasza "betonowa patelnia" była jeszcze do zniesienia. Mimo że nie było, gdzie się skryć przed słońcem, to chociaż była fontanna. Od kilku miesięcy fontanna nie działa. Czy jest to spowodowane epidemią koronawirusa, czy może jest inny powód? - napisała pani Katarzyna z Nowego Bytomia.

Jak się okazuję, to nie koronawirus przyczynił się do tego, że nowobytomska fontanna nie działa. Fontanna na Placu Jana Pawła II jest zepsuta. Miasto miało w planach przebudowę fontanny na Placu Jana Pawła II, jednak na chwilę obecną nie ma na to potrzebnych środków.

- Światowy kryzys wywołany epidemią COVID-19 staje się coraz bardziej odczuwalny. Szacuje się, że Miasto dochody własne będzie miało mniejsze w 2020 roku o ok. od 10% do 15%, więc w budżecie - fizycznie będzie mogło to być o ok. od 46 mln zł do 69 mln zł mniej. Dziś odczuwamy również konsekwencje zmian przepisów prawa z roku 2019 - mówi Adam Nowak, rzecznik rudzkiego magistratu.

Inaczej ma się sprawa fontanny w Orzegowie. Jak zapowiada, przedstawiciel Urzędu Miasta Ruda Śląska, zostanie ona uruchomiona po zakończeniu stanu epidemii.

- Fontanny same w sobie nie stanowią zagrożenia w czasie epidemii koronawirusa, lecz mogą zachęcać do przebywania w ich pobliżu, co nie jest wskazane - dodał Adam Nowak.

Zobacz także

Komentarze (28)    dodaj komentarz »

 • real

  Na nowy BYKOWINIE majom plan wybudować fontanna w 2050 roku

 • cov

  Ciekawe kiedy napisze się o nowych zakażeniach w Rudzkich kopalniach coś cisza na ten temat w tym serwisie a zakazen w Rudzie śl pełno ostatnimi dniami.

 • Narek

  Pani prezydent sknera bierze przykład z prezydenta Warszawy

 • B.M

  Nie rozumiem po co te narzekania? Jeśli tak źle jest w naszym mieście to trzeba wyjeżdżać szukać wrażeń gdzie indziej. Ja widzę jak dzięki obecnej władzy zmienia się Ruda Śląska na lepsze, jak powstają nowe drogi, boiska, place zabaw, parki, odnawiane są zabytkowe domy, ulice i wiele innych miejsc. Najłatwiej siedzieć przed monitorem i narzekać, typowe dla takich jak wy. I co ma do tego kto na kogo głosował? Ja też głosowałam na Trzaskowskiego i zrobiłabym to raz jeszcze a tu wypowiadają się sami z wykształceniem podstawowym, widać po ortografii i interpunkcji.Więcej empatii i szacunku.

 • Karminadel

  Otwórz bardziej oczęta i zobacz jak upadają kluby sportowe! Jak zaniedbuje się stare inwestycje! Widzisz jak rachunki poszły w górę, a władza miejska narzeka na brak kasy, co nie przeszkadza utrzymywać trzech vice, którzy rocznie zgarniają ponad 750 tys. Zł.!Nie wspominając już o kłamstwach dotyczących oddziału pediatrii, darmowej komunikacji miejskiej, czy powstawaniu mieszkań! Ponoć wczesną jesienią PiS szykuje w Rudzie Śląskiej referendum. Oby zmobilizowali ludzi!

 • Nah

  A co ma miasto do klubów sportowych? Upadają bo nie mają kasy, proste.

 • Rudziol

  Upadają bo miasto nie daje im kasy boroku. Jak niewiesz jakie są procedury to nie pisz. Miasto daje kasę klubom, dokładnie wydział sportu i rekreacji

 • M.A

  Można mieć wykształcenie wyższe ale do pracy dwie lewe ręce.

 • zuza

  Chętnie bym z tąd wyjechała, a spłacisz mi hipotekę za dom zostało tylko 300 tyś. Po spłacie i tak uciekam.

 • Xx

  Uciekaj z tąd . A zanim uciekniesz przejrzyj słownik j.polskiego

 • Tomasz

  Wizytówka miasta !!! jaka wizytówka taka władza miasta. I te latarnie proszę oświecić na co idą nasze podatki ? Pani Grażynko i panie Krzysztofie.

 • rado

  Władze miasta gdyby miały trochę honoru podały by się do dymisji, ale można z koryta jeszcze trochę kasy wyciągnąć więc szkoda taką okazję zmarnować. Oni teraz nie mają pieniędzy, a co będzie za 10-15 lat jak z Rudy wyjedzie kolejne 10 tys ludzi? Wpływy z podatku jeszcze mniejsze, a nikt do Miasteczka gdzie w centrum będzie spalarnia śmieci i wszędzie beton się nie wprowadzi.

 • Stan epidemii

  W Orzegowie nie zostanie uruchomiona fontanna.

 • wodny

  Działa fontana w osiedlu Bykowina,,ale jak jest ulewa znieba,poza tym beton iazbezd kruluje,ito cała rozrywka.

 • ny wym?

  Wodny a kaj jest fontanna w Bykowinie?

 • Mig

  Do czasu kiedy rudą śląską będzie rządziła ta ekipa która teraz będzie taka nie inaczej...

 • Luc

  Niech Trzaskowski przeleje Pani Prezydent finanse z Warszawy jak na niego głosowała oczywiście na remont fontanny!

 • Obserwator

  Zanim internetu nie było tylko rodzina wiedziała żeś głupi

 • Kora

  To proszę zamknąć place zabaw, centra handlowe, targowiska w szczególności wireckie w czwartek, bo jak najbardziej zachęcają do przebywania tam - nawet nie w pobliżu. Bzdury

 • Lol

  Co fontanna ma wspólnego z centrum handlowym, targowiskiem??

12

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.