Wiadomości z Rudy Śląskiej

"Ruda na sportowo" - impreza na zrewitalizowanej hałdzie za nami

 • Dodano: 2019-09-07 17:45

Góra Antonia była dziś miejscem, gdzie odbywał się piknik " Ruda na sportowo". Atrakcji nie brakowało - harcerze zorganizowali gry terenowe, sportowcy dali pokaz swych umiejętności i talentów, miał miejsce turniej szachowy.

Celem festynu jest promocja aktywnych form spędzania wolnego czasu – mówił Krystian Morys, dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Rudzie Śląskiej.

Atrakcje czekały na uczestników już od godziny 11. Na początek swój program wokalno-taneczny zaprezentował Zespół Pieśni i Tańca "Rudzianie", który ma w swoim repertuarze pieśni i tańce różnych regionów. W imprezę włączył się także rudzki hufiec ZHP. Góra Antonia stała się na kilka godzin obozem harcerskim. Druhowie zaprezentowali zbiórkę i mundury. Przygotowali także ognisko.

Kolejnym punktem programu były pokazy i kursy pierwszej pomocy. Przed szerszą publicznością zaprezentowały się rudzkie kluby sportowe, m.in.

Z kolei zawodnicy MKS Pogoń Ruda Śląska zorganizowali konkursy i konkurencje na mini boisku piłkarskim. Został również rozegrany turniej szachowy.

Dzieci mogły korzystać z wielu przygotowanych zabaw i animacji m.in.: malowania twarzy, łowienia rybek, warsztatów origami czy malowania na sztalugach. Wszyscy chętni mogli obejrzeć auta straży pożarnej, policji, "przybić piątkę" ze Sznupkiem, uczestniczyć w pokazie pierwszej pomocy czy też skorzystać z możliwości znakowania roweru przez rudzką Straż Miejską.

Celem festynu była również pomoc rudzkiemu schronisku dla zwierząt "Fauna". Z tego powodu na festynie prowadzona była zbiórka karmy oraz koców.

Organizatorem wydarzenia był Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej, Hufiec Ruda Śląska oraz Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Mieszkaniowej Towarzystwo Budownictwa Społecznego Sp. z o.o. Odbywa się ono pod patronatem Prezydenta Miasta Ruda Śląska.

"Ruda na sportowo" - impreza na zrewitalizowanej hałdzie za nami

Zobacz także

Komentarze (4)    dodaj komentarz »

 • boluś

  wypada ZDROWIA życzyć uczestnikom balangi na EKOnielogicznie rozkopanej hałdzie"

 • giekar

  Czyli impreza odbębniona. Nie wiem, czy takich imprez tam oczekujemy ?

 • qwerty

  a jakich imprez oczekujecie??? i w imieniu kogo piszesz ??????

 • Samson

  Dowiedz się i daj znać

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.