Wiadomości z Rudy Śląskiej

"Ruda na sportowo" - impreza na zrewitalizowanej hałdzie za nami

 • Dodano: 2019-09-07 17:45

Góra Antonia była dziś miejscem, gdzie odbywał się piknik " Ruda na sportowo". Atrakcji nie brakowało - harcerze zorganizowali gry terenowe, sportowcy dali pokaz swych umiejętności i talentów, miał miejsce turniej szachowy.

Celem festynu jest promocja aktywnych form spędzania wolnego czasu – mówił Krystian Morys, dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Rudzie Śląskiej.

Atrakcje czekały na uczestników już od godziny 11. Na początek swój program wokalno-taneczny zaprezentował Zespół Pieśni i Tańca "Rudzianie", który ma w swoim repertuarze pieśni i tańce różnych regionów. W imprezę włączył się także rudzki hufiec ZHP. Góra Antonia stała się na kilka godzin obozem harcerskim. Druhowie zaprezentowali zbiórkę i mundury. Przygotowali także ognisko.

Kolejnym punktem programu były pokazy i kursy pierwszej pomocy. Przed szerszą publicznością zaprezentowały się rudzkie kluby sportowe, m.in.

Z kolei zawodnicy MKS Pogoń Ruda Śląska zorganizowali konkursy i konkurencje na mini boisku piłkarskim. Został również rozegrany turniej szachowy.

Dzieci mogły korzystać z wielu przygotowanych zabaw i animacji m.in.: malowania twarzy, łowienia rybek, warsztatów origami czy malowania na sztalugach. Wszyscy chętni mogli obejrzeć auta straży pożarnej, policji, "przybić piątkę" ze Sznupkiem, uczestniczyć w pokazie pierwszej pomocy czy też skorzystać z możliwości znakowania roweru przez rudzką Straż Miejską.

Celem festynu była również pomoc rudzkiemu schronisku dla zwierząt "Fauna". Z tego powodu na festynie prowadzona była zbiórka karmy oraz koców.

Organizatorem wydarzenia był Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej, Hufiec Ruda Śląska oraz Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Mieszkaniowej Towarzystwo Budownictwa Społecznego Sp. z o.o. Odbywa się ono pod patronatem Prezydenta Miasta Ruda Śląska.

"Ruda na sportowo" - impreza na zrewitalizowanej hałdzie za nami

Galeria zdjęć

następne zdjęcia »

Zobacz także

Komentarze (4)    dodaj komentarz »

 • boluś

  wypada ZDROWIA życzyć uczestnikom balangi na EKOnielogicznie rozkopanej hałdzie"

 • giekar

  Czyli impreza odbębniona. Nie wiem, czy takich imprez tam oczekujemy ?

 • qwerty

  a jakich imprez oczekujecie??? i w imieniu kogo piszesz ??????

 • Samson

  Dowiedz się i daj znać

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.