Wiadomości z Rudy Śląskiej

Ruda Śląska: Dni Otwarte w ZS nr 6 im. Mikołaja Kopernika

  • Dodano: 2022-05-16 08:00, aktualizacja: 2022-05-16 10:22

10 maja w murach ZS nr 6 im. Mikołaja Kopernika goszczono uczniów i rodziców klas ósmych szkół podstawowych, którzy zapoznali się z ofertą placówki.

Dni Otwarte w ZS nr 6

Blisko 200 uczniów skorzystało z zaproszenia dyrekcji szkoły i odwiedziło w ubiegłym tygodniu "Kopernika". Młodzi rudzianie zapoznali się z kierunkami kształcenia placówki tj.: technik budownictwa, technik robót wykończeniowych w budownictwie, technik elektronik, technik informatyk, technik programista, technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej, technik chłodnictwa i klimatyzacji. Odwiedzili także pracownie przedmiotowe oraz mieli okazję porozmawiać z nauczycielami przedmiotów zawodowych i ogólnokształcących.

- Na tę okazję została przygotowana wystawa historyczna oraz stoisko ze śląskimi rarytasami. Nad całością czuwał nasz Patron, który częstował gości piernikami. Jak co roku nie zawiedli również absolwenci, którzy chętnie odwiedzają szkolne mury Kopernika - mówi Anna Jońca z ZS nr 6.

11 maja w szkole odbyły się lekcje otwarte dla ósmoklasistów zainteresowanych kierunkami: technik budownictwa i technik programista. Ósmoklasiści mieli okazję poczuć się jak uczniowie Kopernika i uczestniczyć w zajęciach prowadzonych przez nauczycieli przedmiotów zawodowych z ZS 6. Zajęcia cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem młodych rudzian. 

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również