Wiadomości z Rudy Śląskiej

Ruda Śląska na 39. pozycji w ogólnokrajowym rankingu gmin

 • Dodano: 2024-05-16 12:00

Ruda Śląska zajęła 39. pozycję na 2477 gmin uwzględnianych w ogólnokrajowym rankingu w Programie „Czyste Powietrze”. Ranking dotyczy liczby złożonych wniosków w latach 2018 – 2023 w porównaniu do liczby budynków jednorodzinnych w gminie na podstawie danych opublikowanych przez Polski Alarm Smogowy wraz z Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Od III kwartału 2021 roku Ruda Śląska nieprzerwanie widnieje w ww. ogólnopolskim rankingu 100 najaktywniejszych gmin w kraju - ze znaczącym wzrostem tej pozycji.

Sukces Rudy Śląskiej w Programie "Czyste Powietrze"

12 lipca 2021 roku władze Rudy Śląskiej podpisały z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach porozumienie w sprawie prowadzenia Punktu Konsultacyjno-Informacyjnego „Czyste Powietrze” oraz promowania jego założeń na terenie Gminy Ruda Śląska.

Punkt działający w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej jest odpowiedzialny m.in. za organizację spotkań informacyjnych dla mieszkańców oraz dystrybucję materiałów edukacyjno-informacyjnych. Pracownicy wspierają potencjalnych beneficjentów na każdym etapie procesu wnioskowania o dotację oraz jego rozliczenia. Pomagają w kompletowaniu niezbędnej dokumentacji i służą fachową wiedzą w zakresie objętym działalnością programu. Jest to duże udogodnienie dla mieszkańców miasta, którzy w sprawie dofinansowania nie muszą jeździć do Katowic.

Punkt prowadzony jest przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Rudzie Śląskiej przy ul. Markowej 20 w określonych terminach:

 • poniedziałek w godz. 10:00-15:00,
 • wtorek, środa w godz. 8:00-12:00,
 • czwartek w godz. 12:00-17:00.

Komentarze (3)    dodaj »

 • Komentarz

  Nie opierałbym się na ilości złożonych wniosków, ale na faktycznym stanie powietrza jakim oddychamy

 • ITD

  Coś wspaniałego.

 • Iks

  Super! Pozytywne wieści. Ciekawe co w tym artykule skrytykują malkontenci???

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również