Wiadomości z Rudy Śląskiej

Ruda Śląska: Ostatni "Bieg Wiewiórki" w tym roku za nami! [FOTO]

 • Dodano: 2021-11-06 13:00, aktualizacja: 2021-11-06 14:56

Za nami ostatni w tym roku "Bieg Wiewiórki". Najwytrwalsi i systematyczni zawodnicy otrzymali także pamiątkowe statuetki za udział w tegorocznym cyklu. W zawodach wzięło udział około 300 osób. Zobaczcie zdjęcia z biegów i sprawdźcie wyniki. 

Ostatni "Bieg Wiewiórki" w tym roku za nami

Trasa "Biegu Wiewiórki", tradycyjnie, przebiegła ścieżkami halembskiego lasu, a rozpoczęła się i zakończyła na bieżni przy Szkole Podstawowej nr 15. Na początku biegu wystartowały dzieci w różnym wieku na dystansie jednego kilometra. Natomiast później dorośli biegacze.

Zawodnicy rywalizowali na pętli o długości 4,2 km, którą, w zależności od predyspozycji, mogli pokonać od jednego do pięciu razy. Limit pokonania pełnego dystansu, czyli 21 km wynosi 2:45 godziny. Na tej samej trasie rywalizowali też ze sobą wielbiciele nordic walking, dla których maksymalny dystans to 12,6 km.

- To była świetna zabawa! Udało mi się wziąć udział w prawie każdym biegu i już nie mogę się doczekać przyszłorocznej edycji! - mówiła pani Katarzyna, mieszkanka Halemby.

Wyniki "Biegu Wiewiórki"

Pod koniec sobotniego biegu najwytrwalsi i systematyczni zawodnicy otrzymali niezwykłe nagrody.  Dla tych, którzy zaliczyli przynajmniej 4 tegoroczne biegi (w tym ten ostatni, na dowolnym dystansie i w dowolnej konkurencji) przeznaczono medale w kształcie wiewiórki.

- To był długo wyczekiwany moment. Dziś podczas ostatniego w tym roku Biegu Wiewiórki, najmłodsi biegacze mogli wreszcie odebrać zasłużony medal. Ale żeby go zdobyć każdy musiał zaliczyć co najmniej 4 biegi. Oj, trzeba było zobaczyć radość w oczach tych młodych sportsmenów. Oczywiście medale otrzymali również seniorzy. Za kilka dni Biegiem Niepodległości kończymy sezon biegowy w Rudzie Śląskiej. Ale już teraz zapraszam wszystkie "Wiewiórki" do biegania w przyszłym roku - napisał wiceprezydent Krzysztof Mejer. 

Wyniki ostatniego Biegu Wiewiórki znajdziecie TUTAJ

Zobacz także

Komentarze (1)    dodaj komentarz »

 • Kpina + ironia / szydera

  Wśród uczestników Nagrodę Darwina w kategorii: kto gorzej zaparkuje - otrzymuje para z szarego Cayenne SG xxxxx :-)

  • Kpina + ironia / szydera
   2021-11-06 21:01
  • Ocena:
  • odpowiedz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.