Wiadomości z Rudy Śląskiej

Ruda Śląska: Policjanci zatrzymali nietrzeźwego kierowcę i cofniętymi uprawnieniami

  • Dodano: 2021-09-27 12:45

Policjanci rudzkiej drogówki zatrzymali w niedzielę nietrzeźwego kierowcę. Mężczyzna miał 3,2 promila alkoholu we krwi i cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami!

Mężczyzna miał 3,2 promila alkoholu we krwi

W niedzielny poranek policjanci drogówki, patrolując ulicę Karola Goduli, zauważyli hondę, której kierujący nie mógł utrzymać się w pasie ruchu. W związku z podejrzeniem, że kierowca może być pijany, zatrzymali pojazd do kontroli. 

- W trakcie rozmowy policjanci wyczuli od 37-latka woń alkoholu, a kiedy sprawdzili dane kierującego, okazało się, że kierujący ma cofnięte uprawnienia do kierowania. Badanie alkomatem wykazało 3,23 promila alkoholu w organizmie kierowcy - czytamy na stronie KMP Ruda Śląska. 

Mieszkaniec Chorzowa odpowie za kierowanie w stanie nietrzeźwości oraz pomimo cofnięcia uprawnień do kierowania. Za przestępstwo kierowania w stanie nietrzeźwości, kodeks karny przewiduje karę do 2 lat pozbawienia wolności, a w przypadku ponownego kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości do 5 lat pozbawienia wolności.

Policja apeluje do kierowców

Policja apeluje do kierowców, aby nie wsiadali za kierownicę po spożyciu nawet najmniejszej ilości alkoholu. 

- Jazda na podwójnym gazie zaburza zdolność do właściwego postrzegania rzeczywistości, co z kolei wpływa na podejmowane decyzje za kierownicą. Niestety, wiele osób wciąż igra z życiem i zdrowiem swoim oraz innych uczestników ruchu drogowego - czytamy na stronie KMP Ruda Śląska. 

Zobacz także

Komentarze (2)    dodaj komentarz »

  • wychowawca

    noo to mamusia wychowała sobie synka który mógł pozabijac innym rodzicom dzieci, gardze takimi ludzmi i brzydze sie nimi.Dzięki naszej drogówce wiele ludzi ocalało bo ten typek jadac dalej mógł wysłac na tamten świat wiele niewinnych istot.Do ludzi nie ma co apelować, ich trzeba ostro karać

  • fafik

    Ten apel policji jest absurdalny. Rzecz w tym że taki kierowca bez uprawnień lub z cofniętymi nie wsiądzie do auta kiedy jest trzeźwy. Sytuacja zmienia się kiedy jest pijany. Wtedy myśli zupełnie inaczej albo raczej nie myśli. Wyjście jest tylko jedno. Ten naród musi przestać pić. Wtedy i odsetek pijanych za kierownicą będzie mniejszy. Bo takie zabieranie uprawnień do us...ej śmierci to zabawa nieskończona. Pozostałoby kierowcę do więzienia zamknąć ale na jak długo? Kiedyś wyjdzie etc :)))

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.