Wiadomości z Rudy Śląskiej

Ruda Śląska: Ponad 7900 dzieci wróciło do nauczania stacjonarnego

 • Dodano: 2021-01-25 16:45, aktualizacja: 2021-02-06 17:32

W ubiegłym tygodniu najmłodsi uczniowie oraz ci uczący się w szkołach specjalnych wrócili do nauczania stacjonarnego. W naszym mieście to ponad 7900 dzieci. 

W poniedziałek, 18 stycznia do nauki stacjonarnej w szkołach wrócili najmłodsi uczniowie z klas I-III szkół podstawowych. W naszym mieście to ponad 7900 dzieci. Ze względu na sytuację epidemiczną dzieci uczą się z zachowaniem zasad reżimu sanitarnego.

- O zapewnienie jak najlepszych warunków nauki zadbali dyrektorzy szkół. Proszę również rodziców o dopilnowanie, aby dzieci pamiętały o maseczkach, własnych przyborach, częstym myciu rąk i dezynfekcji - napisała wiceprezydent Anna Krzysteczko.

Wytyczne dla szkół

Ministerstwo Zdrowia, Ministerstwo Edukacji i Nauki oraz Główny Inspektorat Sanitarny wspólnie opracowały wytyczne, do których musiały się dostosować placówki oświatowe.

 • Do szkoły może uczęszczać uczeń bez objawów chorobowych sugerujących infekcję dróg oddechowych oraz gdy domownicy nie przebywają w izolacji w warunkach domowych lub w izolacji.
   
 • Kontakt między dziećmi ma być możliwie ograniczony. Podczas przebywania dzieci w szkole kontakt między poszczególnymi klasami musi być ograniczony.
   
 • Rodzice dziecka mają obowiązek zaopatrzyć dziecko w indywidualną osłonę nosa i ust do zastosowania w przestrzeni wspólnej szkoły oraz w przestrzeni publicznej.
   
 • Jedna grupa ma stale przebywać w jednej i tej samej sali.

W wytycznych czytamy także, że należy zapewnić taką organizację pracy i jej koordynację, która umożliwi zachowanie dystansu między osobami przebywającymi na terenie szkoły, szczególnie w miejscach wspólnych i ograniczy gromadzenie się uczniów na terenie szkoły. Sale i węzły sanitarne dla poszczególnych klas w miarę możliwości powinny znajdować się na różnych piętrach budynku szkoły. Każda grupa uczniów (klasa) w trakcie przebywania w szkole nie powinna mieć możliwości (lub mieć ograniczoną do minimum) kontaktowania się z pozostałymi klasami.

Uczniowie starsi kontynuują naukę zdalnie

Nauka stacjonarna w klasach IV-VIII i w szkołach średnich jest zawieszona do 31 stycznia.

- Życzę zarówno uczniom jak i nauczycielom dużo zdrowia. Myślę, że spotkanie z rówieśnikami i wychowawcami będzie dla dzieci wyczekiwanym momentem - napisała wiceprezydent Anna Krzysteczko.

Zobacz także

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.