Wiadomości z Rudy Śląskiej

Ruda Śląska: Poszukiwany 20-latek wpadł z marihuaną

  • Dodano: 2023-10-12 08:45, aktualizacja: 2023-10-12 09:01

Kolejną osobę posiadającą narkotyki zatrzymali mundurowi Komisariatu Policji IV w Rudzie Śląskiej. Policjanci wylegitymowali i sprawdzili podejrzanie zachowującego się mężczyznę. 20-latek posiadał przy sobie woreczek z marihuaną, a dodatkowo był poszukiwany. Sprawę zajęli się już śledczy.

Policyjny nos” znów nie zawiódł

Tym razem policjanci z czwórki na ulicy Cichej w Bielszowicach zatrzymali młodego rudzianina za posiadanie narkotyków. Doświadczenie i przysłowiowy "nos policyjny" pozwoliły na znalezienie przy nim w trakcie legitymowania narkotyków. Szybko okazało się, że za uszami ma więcej przewinień. Był poszukiwany przez rudzką prokuraturę do ustalenia miejsca pobytu, który często zmieniał oraz przez sąd do odbycia kary aresztu za niezapłacone grzywny. Rudzianin noc spędził w policyjnym areszcie, a jego sprawą zajęli się śledczy z „czwórki. W czasie gdy 20-latek oczekiwał na przesłuchanie w celi, jego dziewczyna wpłaciła zaległą grzywnę wybawiając go od pobytu w areszcie. Niestety od konsekwencji popełnionego przestępstwa go nie uratuje, a o jego dalszym losie zadecyduje wkrótce prokurator i sąd. Policjanci zapowiadają, że będą walczyć z każdym kto posiadając, kupując czy też sprzedając narkotyki łamie prawo.

Kwestię odpowiedzialności karnej za posiadanie narkotyków porusza art. 62 Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Kara przewidziana za posiadanie np. marihuany to 3 lata pozbawienia wolności. Jednocześnie ustawa przewiduje zaostrzenie kary – w sytuacji, gdy podejrzany był w posiadaniu znacznej ilości – do 10 lat więzienia. W sytuacji mniejszej wagi, gdy potwierdzi to dochodzenie, posiadacz może liczyć na złagodzenie odpowiedzialności, czyli karę: grzywny, ograniczenia lub pozbawienia wolności do roku.

Komentarze (1)    dodaj »

  • Rudolf

    Młodociany diler, na dodatek pewnie wulgarny łobuz. Dziś jego dziewczyna wpłaca za niego kaucję, a jutro będzie płakać, że ją bije.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również