Wiadomości z Rudy Śląskiej

Ruda Śląska: Straż Graniczna zatrzymała czterech Kolumbijczyków pracujących "na czarno"

 • Dodano: 2023-02-23 10:00

Funkcjonariusze Straży Granicznej przeprowadzili kontrolę legalności zatrudnienia w ubojni drobiu w Rudzie Śląskiej. W ramach przeprowadzonej kontroli ujawnili i zatrzymali czterech Kolumbijczyków pracujących "na czarno". Mężczyźni będą musieli opuścić nasz kraj. 

Ruda Śląska: Kontrola legalności zatrudnienia w ubojni drobiu

17 lutego funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Rudzie Śląskiej przeprowadzili kontrolę w zakresie legalności wykonywania pracy przez cudzoziemców oraz legalności powierzania wykonywania pracy cudzoziemcom. W jej wyniku ujawniono czterech obywateli Kolumbii. Mężczyźni na terenie Śląska wykonywali prace związane z ubojem drobiu. Nie posiadali przy tym odpowiedniego zezwolenia na pracę.

- W związku z powyższym Komendant PSG w Rudzie Śląskiej wydał wobec cudzoziemców decyzje zobowiązujące ich do powrotu w ciągu 15 dni oraz o zakazie ponownego wjazdu na terytorium RP i innych państw Strefy Schengen na okres 1 roku - czytamy na stronie Straży Granicznej. 

Ukarany zostanie także właściciel firmy

Właściciel firmy również naruszył przepisy ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy, za co zgodnie z przepisami grozi kara grzywny od 1 tysiąca do 30 tysięcy złotych. 

- W związku z popełnionym wykroczeniem w przedmiocie nielegalnego powierzenia wykonywania pracy cudzoziemcom zostaną przeprowadzone czynności wyjaśniające, a następnie funkcjonariusze skierują do sądu wniosek o jego ukaranie - czytamy na stronie Straży Granicznej. 

Komentarze (5)    dodaj »

 • Arek

  Gdyby to byli Ukraińcy nie było by sprawy

 • Wera

  To oczywiste i co cię tu dziwi.Ukraińcy mają status uchodźców wojennych ,na mocy którego mają prawo do podjęcia pracy w naszym kraju ,co jest z korzyścią i dla nich i dla Polski.

 • Rudolf

  Polki lubią takich opalonych. A więc drodzy koledzy jeśli wasza konkubina za 9 miesięcy urodzi nieco ciemniejszego dzidziusia to wiedzcie, że to nie wasze.

 • Achim

  Kolumbijczycy pracowali "na czarno" - mega XD

 • drobnicowiec

  Palili koksem w przyzakładowej siłowni, a w wolnych chwilach zbierali liście. Czarne mieli nosy, więc czasem musieli przypudrować...

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również